Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce facem în situații de criză - COVID 2019


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Laura m-am gandit sa merg, dar nu cred ca as putea sta pe termen nelimitat. ei aici in niciun caz. ei se descurca singuri. doar sa il lase pe unul din ei sa iasa cand trebuie. 

 

De ce pe timp nelimitat?

 

E vorba de situatia actuala...Crezi ca ei nu se gindesc ca tuesti singura acolo?

 

Eu nu as putea sa stau singura intr-un apartaent, iar tata sa stea singur in alta parte.Mai ales in asemenea situatii...lasam orgolii, ambitii la o parte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andacos nu e vorba de niciun orgoliu sau ambitie. nelimitat, pt ca nu se va termina curand...fiecare stie de ce ia decizia pe care o ia. nu asta era subiectul aici. ai mei sunt in putere. nu-s neajutorati. dar sa ii lase cand trebuie sa iasa.

 

pt ai mei voi face totul. oricand. daca nu se vor descurca in noile conditii, voi merge la ei o perioada. voi vedea cum voi face.

 

si inca unul din motivele pt care nu m-am dus, a fost sa nu ii imbolnavesc. am pupat toti copiii pt flori. plus interactionat cu diversi veniti de pe nu- stiu- unde si nedeclarati. am zis ca EU nu ii voi imbolnavi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi sunt 9mii de cazuri. Elvetienii nu au testat ft mult pana acum, de-aia si nr. mare de cazuri din ultimile zile, cand a crescut si nr de teste (4mii zilnic). Deci daca nr.este mic si nu se fac testari, nu inseamna neaparat ca nu exista persoane infectate. 

 

Coreenii au avut anul trecut un exercitiu pt pandemie, deci erau pregatiti. Plus ca s-au confruntat cu Sars. 

 

Eu aici urmaresc (nemtii tot la ei se raporteaza cand vorbesc de statistici) : 

 

https://coronavirus.jhu.edu/map.html

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura m-am gandit sa merg, dar nu cred ca as putea sta pe termen nelimitat. ei aici in niciun caz. ei se descurca singuri. doar sa il lase pe unul din ei sa iasa cand trebuie. 

 

in oras ei nu sunt singuri.dar ei sunt obisnuiti sa se descurce singuri. si pot. si sa plec cu pisica ,hmm, chiar daca a zis el ca sa vin cu pisi, pana cu o seara inainte nu suporta ideea de animal in casa. ar fi greu. asa ca am preferat sa raman la mine acasa.singura.

Va exista un interval de timp restrans pentru persoanele peste 65 de ani in care le va fi permis sa faca cumparaturi sa se plimbe in apropierea domiciliului 

Va fi anuntat in aceasta seara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...