Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce facem în situații de criză - COVID 2019


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ei, bine... ma gandesc la ceva, ma gandesc la Noaptea de Inviere de la biserica, de la care nu am lipsit niciodata pana acum...

Si am o idee...

Ar putea functiona, cel putin in orase cu blocuri multe si oameni inghesuiti... Ce-ar fi daca din fiecare bloc s-ar alege o persoana (cu adeverinta eliberata de asociatia de proprietari poate) care sa mearga la biserica? Nu s-ar crea aglomeratie, s-ar putea respecta si distantele recomandate si fiecare ar avea la sfarsit Lumina in camin... am putea lasa candela la usa iar cel care s-a dus dupa lumina o poate aprinde fara nici un pericol pentru nimeni.
Am putea canta cu totii din fiecare casa. Nu cred ca e obligatoriu sa ne cantam bucuria Invierii doar in biserica sau in curtea ei, o putem canta si de acasa, cu totii...

Cred ca ar fi pacat sa intinam asa o seara cu amenzi si incalcarea regulilor si risc aiurea.

Am putea... Ce-ar fi daca macar am incerca? Avem timp sa ne organizam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Black, îmi pare rău, dar n-ar funcționa. S-ar certa care să fie reprezentantul asociației. Și nu glumesc.

 

În plus slujbele se desfășoară fără participanți conform ordonanței militare și nu ai ce bifa pe declarație dacă vrei să te duci la biserică, a lămurit Poliția Română. Caut exact materialul, dacă vrei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facebook-ul plin de postari despre Paste si devin din ce in ce mai ... nu stiu... agitate, mai... nu-mi vine termenul corect... cred ca o sa iasa cu destul de mult scandal, vor pleca o gramada spre biserici si o sa fie amendati sau intorsi din drum, o sa faca scandal la portile bisericilor daca nu vor fi lasati inauntru, iar preotii amendati daca le vor deschide... Caut o idee care sa rezolve un pic lucrurile... Intre timp apar si destule inregistrari cu preoti care declama vehement necesitatea de a fi deschise bisericile... Speram ca asta ar fi o solutie care ar linisti un pic apele...

 

Alte idei: chiar Politia ar putea aduce lumina in fiecare bloc, apeland la interfon presedintele sau administratorul (ei au datele acestora), dar nu pot sa fac eu program Politiei... Aia era o idee despre cum ne-am putea organiza noi insine si sa fie impacata si capra si varza si vanatorul...

 

Cat despre declaratie, nu ma gandeam la formularul pentru persoane fizice, ci la celalalt, pentru firme, din partea asociatiei de proprietari. Nu ca merge la munca, ci ca merge in interesul asociatiei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...