Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce facem în situații de criză - COVID 2019


Recommended Posts

Sa sune la 112 cum am spus. Cum sa munceasca pe perioada carantinei....? Era in carantina dupa venire dintr-o zona cu probleme?

Nuuuu...m-am referit la perioada asta, de cand s-a declarat starea de urgenta. Nu a fost plecat nicaieri si nu stie sa fi intrat in contact cu nimeni bolnav.

Acum e in izolare completa, inclusiv fata de ceilalti membri ai familiei. Noroc ca are casa mare si mai multe bai.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi, de saptamina viitoare se ridica treptat o parte din restrictii, primul val, iar de pe 4 mai alte restrictii.

 

Marox, eu nu am auzit niciun detaliu(oficial) referitor la numarul d emorti.

 

Se dau oficial numarul de persoane infectate, numarul d emorti si numarul de persoane vindecate, fara alte detalii.

 

Deci nu stiu de unde are cunostinta ta detaliile, ceea ce am scris eu sunt detaliile oficiale,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, sistemul medical german, este mult superior altora , am vazut o statistica in care se situa pe locul 2 un lume -dupa Japonia,asa ca pe mine nu ma mira numarul relativ redus de decese, au tehnologie, logistica...cam tot ce le trebuie sa tina situatia sub control.

 

Asta este si motivul pentru care si-a permis sa ia bonavi din Italia, Franta-de tarile astea stiu eu.

 

Mai exista state care au luat in sistemul lor de sanatate bolnavi de corona, intreb de curiozitate.

 

Sigur ca sunt si probleme, insa sistem perfect nu exista.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O prietena din Germania imi spunea ca acolo nu se declara decit mortii de pneumonie, nu si cei care au murit din cauza de alte afectiuni agravate de coronovirus si ca astfel s-ar explica numarul mic de morti. Voi ce stiti?

 

In Germania se declara strict mortii de COVID19, daca un pacient a avut comorbiditati, cauza mortii este incadrata acolo. Deci statistica Germaniei este o imagine buna a numarului de decese la oamenii sanatosi inainte de infectare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

In Germania se declara strict mortii de COVID19, daca un pacient a avut comorbiditati, cauza mortii este incadrata acolo. Deci statistica Germaniei este o imagine buna a numarului de decese la oamenii sanatosi inainte de infectare.

 

Mie asa mi se pare corect, de asta am si întrebat chestia asta acum ceva vreme. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Germania se declara strict mortii de COVID19, daca un pacient a avut comorbiditati, cauza mortii este incadrata acolo. Deci statistica Germaniei este o imagine buna a numarului de decese la oamenii sanatosi inainte de infectare.

De unde stii tu asta?

Eu nu cred deoarece la mine in oras, ultimii 2 morti sunt de la un azil de batrani si stiu sigur ca aveau diabet. Au aparut in statistici. E un oras mic, iar numarul total al mortilor este 7, deci usor de urmarit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...