Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce facem în situații de criză - COVID 2019


Recommended Posts

Si stati asa, ca acum m-am uitat si mai bine:

 

Ieri au avut 1107 cazuri active si 95 critici. Azi au 116 active (?!?!?!?!), 89 de critici si 1290 de morti. In conditiile in care numarul recuperatilor a crescut doar cu 100. Miroase a genocid. Un glont e mai ieftin decat terapia pe 2-3 saptamani, si riscul de infectare scade la 0.... Plus ca dead man tells no tale...

 

O fi legat si de cele doua tipuri de vaccin testate in prezent pe voluntari in China? O fi mers ceva al naibii de prost?!?!

 

E mega-suspect.

 

Sper ca ai reptate, andacos, si doar s-au incurcat in minciuni....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am înțeles că astea sint cazuri vechi, care nu au fost raportate la timpul respectiv Similar cu morții din NY, sau din Franța (care mai are din cînd în cînd cîte un spike)

 

E ciudat totuși ca au găsit la renumarare 1290 de morți și doar 325 de cazuri. Logic toți morții ar fi tb sa se adune si la total cazuri, vezi explicatia de la US cu probable cases/deaths

 

116 e doar diferența dintre cazuri totale - morți - recuperați si dacă nu au actualizat corect nr total de cazuri e irelevantă 

doar in ultimele 2-3 zile au avut mai mult de 100 cazuri noi

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am înțeles că astea sint cazuri vechi, care nu au fost raportate la timpul respectiv

Similar cu morții din NY, sau din Franța (care mai are din cînd în cînd cîte un spike)

 

Asa interpretez si eu explicatia din text, dar unde sunt cele 1000 de cazuri active de ieri? Nu se regasesc printre vindecati.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Oficialii chinezi își motivează revizuirea prin adăugarea numărului de pacienți decedați care nu au reușit să ajungă la spital, raportările tardive și greșite, precum și dificultățile de centralizare a informațiilor venite de la spitale private, temporare sau alte instituții medicale care se ocupă de pacienți."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In fata crematoriilor sunt cozi imense, care nu s epupa cu numarul decedatilor raportati de chinezi.

 

Asta ar fi un motiv de presiune pus de straini(???) si care duce la aceasta "corijare a deceselor".

 

Oricum toate statele au inregistrat un numar mai mare de decese raporate la numarul d eimbolnaviri, decit China.

 

Tipic comunist, bagat sub pres sa dea bine la statistici!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...