Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce facem în situații de criză - COVID 2019


Recommended Posts

Parerea mea e ca nr total de cazuri, implicit cele active (care sînt calculate prin diferență) e greșit 

Cele 1290 de morți tb adăugate la nr total de cazuri

 

Finally, since every probable death necessarily implies a probable case, logic mandates that the adjustment be made to both deaths and cases, and not only to deaths. We have now adjusted April 14, April 15, and current data for New York State and the United States accordingly.

 

Poate a greșit doar Worldometer si nu a actualizat si la China

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Parerea mea e ca nr total de cazuri, implicit cele active (care sînt calculate prin diferență) e greșit 

Cele 1290 de morți tb adăugate la nr total de cazuri

 

Finally, since every probable death necessarily implies a probable case, logic mandates that the adjustment be made to both deaths and cases, and not only to deaths. We have now adjusted April 14, April 15, and current data for New York State and the United States accordingly.

 

Poate a greșit doar Worldometer si nu a actualizat si la China

 

Deci tu zici ca nu au crescut suficient totalul, si ca activele, care rezulta prin diferenta, au fost in consecinta, scazute cu prea mult? Si ca de fapt cazurile active nu au fost spitalizate, si nu li s-a tinut socoteala, ci pur si simplu au fost obtinute scazand din total mortii si vindecatii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, irelevant , doamnelor, ma scuzati !

In 1971 parca, a fost epidemie sau pandemie de gripa in Ro, iar regimul a ascuns datele cu zambetul pe buze...  asa fac oamenii in regimurile astea, probabil ca si in altele, dar ei sunt campioni. Asa ca ce rost au calculele ? 

 

paaaai ... cred ca daca apareau la vindecati, nu-mi bateam capul atata...

 

PS Si mie imi plac cifrele... tabelul ala de la worldometer e ca Walhalla pentru mine. :)))))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Oricum, irelevant , doamnelor, ma scuzati ! In 1971 parca, a fost epidemie sau pandemie de gripa in Ro, iar regimul a ascuns datele cu zambetul pe buze... asa fac oamenii in regimurile astea, probabil ca si in altele, dar ei sunt campioni. Asa ca ce rost au calculele ?

 

In 1990 a fost o epidemie de holeră la Sulina, orașul a fost închis si sub protecția armatei. Despre asta stiai ? 

 

Eu cred ca nu vom ști niciodată cifrele exacte. 

Eu cred ca toate tarile ascund adevăratele cifre de frica reoercursiunilor economice, nimeni nu vrea sa se stie cat de mult au fost afectați. 

Pana la urma, cred ca este foarte grav. 

Si mai cred ca ne vom intoarce la slujbele noastre si nr morților va creste si va scădea si iar va creste si iar va scădea până când virusul asta isi face de cap. 

Ori se gaseste un tratament ,ori un vaccin. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In 1990 a fost o epidemie de holeră la Sulina, orașul a fost închis si sub protecția armatei. Despre asta stiai ? 

 

Eu imi amintesc de ce ai scris tu aici...oricum e irelevant, nici eu nu cred ca vom sti vreodata numarul exact de infectati/decedati.

 

Nu pentru ca toate statele nu ar declara corect, doar ca e foarte greu de a masura corect asa ceva.

 

Noi de luni pe baricade...incepem cu pasi mici sa reintram in normal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...