Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce facem în situații de criză - COVID 2019


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pe de altă parte sunt zone unde e cald și au cazuri consistente ”The virus has caused heavy death tolls in warm-weather areas such as Louisiana and Florida, and Singapore has seen a recent surge in cases.

Sursa.

 

De exemplu în Florida și în Singapore sunt 28 de grade ziua în momentul ăsta.

Pai tocmai asta este. Au anuntat de jdemii de ori ca una dintre  conditiile ca virusul sa-si piarda din apetit sunt temperaturile de peste 35-37 de grade.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diferența între SUA și Australia o face (și) densitatea populației. 

Nu neaparat. Populatia in Australia nu e distribuita omogen (nici macar aproximativ omogen) pe continent. In centru sunt mii de km patrati de desert, iar populatia e concentrata pe coasta. Am vazut o reprezentare a zonelor hot de Covid si harta urmareste perfect orasele mari. Cu cat mergi mai interior, cu atat mai putine cazuri- in majoritate deloc. Dar diferenta a facut-o masurile de izolare rapide care s-au luat, altfel aveam cazuri peste tot acum. Nu ma intelege gresit, si aici au fost balbe, cel putin cu scolile e o harababura totala, dar per total s-au miscat rapid si eficient. Acum discuta relaxarea masurilor luate si populatia a fost avertizata sa se astepte la cresterea numarului de cazuri si outbreakuri locale cand se mai da drumul din restrictii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-a placut.

M-a pierdut dupa primul sfert cand a vorbit despre lipsa de consistenta: ai voie sa mergi la Costco dar la biserica nu.

E asa o teza falsa, lipsa de viziune (am mai auzit-o) si nu-i sta in bine  unui medic sa o expuna.

 

 

imi pare rau ca te-ai oprit dupa un sfert, cand s-a pomenit de biserica…

 

ce vrei sa spui ca e fals?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am  mai citit eu ieri parerea unui medic care a bagat-o pe aia cu oculta mondiala si controlul guvernului din umbra. Mor cand vad de astia! Adica sunt sute de mii de medici si asistente din toate tarile lumii care vad pacientii bolnavi in fata lor si toti, absolut toti mint ca sa ne tina pe noi in case si sa ne anuleze drepturile civile. 

asta se intampla in fiecare zi a unui medic sau asistenta, vad bolnavii in fata lor.  dar atata publicitate nu s-a facut ca pana acum.  asta cu legile date in romania e o alta poveste, dar doctorii aia chiar stiu ce spun, pentru ca sunt tineri si au invatat fara a fi influentati de farma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...