Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce facem în situații de criză - COVID 2019


Recommended Posts

exact punctul meu de vedere! fara a fi doctor.

 

edit:  by de way , amandoi sunt gay, nu stiu daca asta conteaza pentru cineva. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

94672786_10222880301498567_1350972269215

 

UK a depasit maximum Italiei ca numar de cazuri active raportate la populatie.

Italia si Franta se alatura de ieri, celor 5 tari in care media saptamanala a cazurilor active era deja in scadere: Elvetia, Austria, Danemarca, Germania si Finlanda.

 

Si bonusul:

 

94601791_10222869561190066_3604626404966

 

In plus, azi e sambata, asa ca pun si poza asta:

94831951_10222880320859051_4086891970348

 

Germania se apropie de 60% cazuri recuperate din total, iar noi de 30%

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca te-ai oprit dupa un sfert, cand s-a pomenit de biserica…

 

ce vrei sa spui ca e fals?

Nu m-am oprit cand s-a pomenit de  biserica. M-am oprit la afirmatia ca poti sa mergi la Costco si la biserica nu. Daca in loc de biserica scria Club aveam aceeasi reactie.

 

Asta m-a facut sa pun la indoiala afirmatiile lui si m-a si plictisit. Nu a urmarit  stirile din lume.

In pandemmie cand trebuie sa avem grija si de noi si  de ceilalti a merge  la supermarket inseamna a asiggura bunuri care acopera necesitatile de baza  ale persoanelor si animalelor.

A merge  la  biserica nu este o necesitatea de baza. Au fost  cazuri in  care oamenii s-au imbolnavit in biserici si la adunari evangheliste.

In Dumnezeu poti sa crezi de oriunde, nu iti trebuie un loc anume,  poti sa te rogi de oriunde, dar mancare  pentru copii nu poti  lua  de oriunde.

 

Cine face si crede in astfel de  afirmatii nu e credincios adevarat si le face cu  un scop anume. Departe de a fi crestinesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza.

Nici  nu merita adus in discutie.

ma scuzi, eu am avut niste "sefi" extraordinari" de aceasta natura si nu ma voi opri vreodata sa spun asta.  doctorii sunt tineri si invata din viata, exact  cum am auzit din interviul unui doctor  din spitalul din suceava  care spunea ca acest virus nu face parte din ceea ce au invatat in facultate sau au citit in carti. vorbesti cu omul anexat la aparate care arata ca nu are suficienta  aeratie dar el e lucid si respira singur. 

si lasand la o parte politicul corect, sunt atatea voci care au inceput sa spuna ca farma e o industrie mai puternica decat cea a armelor. 

 

in continuare s-a mers dupa mancare chiar daca se facusera provizii, in continuare s-a iesit afara , nimeni nu a facut carantina adevarata, decat cei care au venit din afara granitei, pusi in situatia de a sta in locuinta personala singur.i vorbesc de america si te intreb ce faci cu persoanele care locuiesc cu tine la aceeasi adresa? 

 

asa se putea gasi si pentru cei care chiar au sufletul in biserica.  cu masti, manusi, distanta sociala.  nu poti schimba o idee cu forta , o faci din contra sa fie mai puternica. pacat ca nu s-a invatat nimic din trecut si perpetuam aceeasi minciuna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca nu e politica  acest subiect dar avand in vedere ca tot ce ne inconjoara acum e politica, pot sa intreb si eu de ce s-au cheltuit atatia bani pentru un episcop de 90 de ani?

Banii nu s-au cheltuit pentru un episcop ci pentru o persoana de 90 de ani exact la fel ca si pentru un tanar care din pacate a murit, pentru o sansa. Banii nu au valoare si nici culoare cand in balanta sta o viata.

Dar inteleg unde bate intreabarea ta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Banii nu s-au cheltuit pentru un episcop ci pentru o persoana de 90 de ani exact la fel ca si pentru un tanar care din pacate a murit, pentru o sansa. Banii nu au valoare si nici culoare cand in balanta sta o viata.

Dar inteleg unde bate intreabarea ta.

Banii s-au cheltuit pentru un arhiepiscop numit Pimen. Nu conteaza varsta.

Conteaza ca in ceeace ce  priveste viata si sanatatea suntem egali. Este vorba de asitenta medicala in sistem public unde arhiepiscopul a fost privilegiat in dauna altora pentru ca era  arhiepiscop.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...