Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce facem în situații de criză - COVID 2019


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am citit tot felul de păreri asupra felului in care țările Raportează numărul de morți. Unele tari Raportează pe toți cei care mor și sunt infectați de covid, altele nu ii Raportează chiar infectați fiind, dacă au alte boli și se constata ca au murit de acea boala (Germania dacă am înțeles bine e una din ele).

 

Și ca o comparație între tari nu are sens, nu se găsesc pe aceeași poziție in epidemie. Acest bilanț va fi real la sfârșit, când pandemia a trecut, toate “valurile” adică.

 

Unii specialiști spun ca fără un vaccin ar putea dura pandemia pana in 2022, in primăvara. Și va fi in valuri, in funcție de relaxarea restricțiilor.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și aici ii declara pe toți cei testați pozitiv ca au murit de covid chiar dacă au murit din alte cauze sau pe cei cu boli cronice cum sunt mai ales batrinii.

Declarați ca decedați de covid sunt și persoane care nici măcar Nu au fost testate dar au avut simptome.

Totodata mai pot fi si persoane care au murit de CV și nu au fost testați si declarați

 

eu cred ca nu vom putea afla vreodată numărul real. graficele astea nu reflecta realitatea și nu fac sens.

 

si eu am auzit același lucru de la specialiști in domeniu ca fără vaccin va dura mult si bine... poate se va ajunge ca toată lumea  se va infecta și cine scapă.., scapă.

Și chiar și cu vaccin asta nu înseamnă ca toată lumea îl va face ... decit dacă e forțată ... și aici intervine alta poveste.

 

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raportează pe toți cei care mor și sunt infectați de covid, altele nu ii Raportează chiar infectați fiind, dacă au alte boli și se constata ca au murit de acea boala (Germania dacă am înțeles bine e una din ele).

 

Germania raporteaza toti cei decedati de si in legatura cu Covid 19.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...