Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce facem în situații de criză - COVID 2019


Recommended Posts

Pai procentul de decedați se calculează la numărul de bolnavi declarați (testati pozitiv) din acea zona. 

 

Adica ai 200 de bolnavi, care raportat la numărul de bolnavi pe țara e 1%. Dar ai 4 decedați care raportat la 200 de bolnavi din județ, este 2%. 

 

Nu, procentele din placinta aia erau raportate la totalurile pe tara. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai fetelor, eu vad ca nu va place deloc placinta mea, dar hai ca nu e asa de rea... :)))

 

Michelle, sigur ca nu e realitatea. Este ceea ce stim, ceea ce poate fi la fel de departe de realitate ca ipoteza Pamantului plat. :))) 

 

Acuma... pentru un om al cifrelor ca mine asta e.... colacul de salvare pe timpul pandemiei, numai intorcand cifrele pe toate fetele lor ma descurc sa supravietuiesc voios pana la adanci batraneti, vorba fiica-mei. :))) 

 

Hai, fiti mai blande cu placintele mele!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adică o parte din cei morți nu au fost declarați ca bolnavi. Am văzut ca mulți dintre decedați in Ro, primesc rezultatul pozitiv covid după deces. Poate aici e omisiunea?

 

Am fost curioasa cum e la noi, aici prezintă număr de persoane, nu procente. Și am calculat eu. Absolut toate regiunile (asemănătoare cu județele) au procentele de morți mai mici decât procentele de îmbolnăviți. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi in judet am auzit ca de astăzi au inceput sa se facă teste standard la oricine vrea indiferent de simptome. Dar am auzit ca si cele standard si cele antibody pot sa dea rezultate pozitive false. Asa ca ...multi le fac degeaba. O sa crească considerabil numarul cazurilor in zona . 

Mai spuneau ca s-au scos pe piata sau se vor scoate in curind kituri pt self sandard testing care costa $130 dar astea iti spun doar daca in prezent esti bolnav .

La voi sunt?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...