Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce facem în situații de criză - COVID 2019


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daca lucrurile se mentin in acelasi trend, maine Rusia depaseste UK ca numar total de cazuri si in maximum 8 zile depaseste si Spania, ajungand pe locul 2 la nivel mondial dupa Statele Unite. 

 

Rusia a depasit deja UK la nr total de cazuri - 221.344 fata de 219.187 (date WHO de ieri). si maine Spania, care are o crestere de sub 1.000 cazuri pe zi, Rusia avand peste 10.000. diferenta dintre ele este de doar 3.000 de cazuri acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rusia a depasit deja UK la nr total de cazuri - 221.344 fata de 219.187 (date WHO de ieri). si maine Spania, care are o crestere de sub 1.000 cazuri pe zi, Rusia avand peste 10.000. diferenta dintre ele este de doar 3.000 de cazuri acum.

 

UK nu declarase cand ai luat tu cifrele, acum uk e pe 3 cu 223,000 si Rusia pe 4 cu 221,000 dar azi se schimba clasamentul. 

 

Iar Spania va fi depasita si ea pana la 300,000 de cazuri. Oricum, nu se compara populatia Rusiei cu a niciunei alte tari europene, asa ca numarul total nu spune mare lucru, dar am eu un ghimpe cu rusii, de-aia le tin socotelile. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

UK nu declarase cand ai luat tu cifrele, acum uk e pe 3 cu 223,000 si Rusia pe 4 cu 221,000 dar azi se schimba clasamentul. 

 

Iar Spania va fi depasita si ea pana la 300,000 de cazuri. Oricum, nu se compara populatia Rusiei cu a niciunei alte tari europene, asa ca numarul total nu spune mare lucru, dar am eu un ghimpe cu rusii, de-aia le tin socotelile. :)

 

 

mai zic odata, desi am zis-o ca o moara stricata: https://www.who.int/docs/default-source/coronaviruse/situation-reports/20200511-covid-19-sitrep-112.pdf?sfvrsn=813f2669_2

doar pe baza astora se fac calcule. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai zic odata, desi am zis-o ca o moara stricata: https://www.who.int/docs/default-source/coronaviruse/situation-reports/20200511-covid-19-sitrep-112.pdf?sfvrsn=813f2669_2

doar pe baza astora se fac calcule. 

 

Da, rox, numai ca UK declara seara, si pana ieri la 12 noaptea mai declarasera 3877  de noi cazuri (o sa le regasesti in cifrele de azi), asa ca in extremis le-au luat fata pe ziua de ieri. Oricum azi e gata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/banescu-lingurita-si-pahar-de-unica-folosinta-nu-fac-parte-din-vocabularul-spatiului-liturgic-cenzurarea-nu-e-atributul-statului-1305682

 

 

 

Acum sa poluam si cu lingurita asta de unica folosinta. Mi se pare asa asa inchistata institutia asta, in loc sa ajute oamenii, sa ii invete sa se ajute singuri, sa organizeze cate o actiuje frumoasa. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca lucrurile se mentin in acelasi trend, maine Rusia depaseste UK ca numar total de cazuri si in maximum 8 zile depaseste si Spania, ajungand pe locul 2 la nivel mondial dupa Statele Unite. 

 

https://www.who.int/docs/default-source/coronaviruse/situation-reports/20200512-covid-19-sitrep-113.pdf?sfvrsn=feac3b6d_2

 dupa cum ziceam :)

 

Rusia

Spania

UK

Italia

 

si UK nu a depasit Spania doar pentru ca au mai gasit ceva cazuri spaniolii in backlog (au 3.000 noi fata de sub 1000 sau in jur de 1500 cat aveau de vreo saptamana incoace). asta probabil se va intampla maine-vineri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...