Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nedumerire


Recommended Posts

Buna ziua!

Dupa doua seturi de analize la interval de 5 luni, in ambele situatii, in rezultate, am gasit "Relativ frecvent Blastocystis spp forma chistica(8 / camp)".

I-am dat fiului nostru de 3 ani si 8 luni, prima data Womrex (3 saptamani), apoi repetand analizele, rezultatul a fost acelasi.

Acum medicul ne-a recomandat o jumatate de pastila Metronizadol Arena 250 Mg, de trei ori pe zi.

Cautand pe net, am vazut ca acest medicament nu se recomanda copiilor sub 6 ani. Aveti ceva cunostinte despre modul de administrare al acestui medicament, din proprie experienta? 

Va multumesc! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Administrarea comprimatelor de Metronidazol Arena 250 mg, la copii cu vârsta sub 6 ani nu este recomandată, deoarece pot să apară accidente la înghițire (sufocare). Se recomandă administrarea de forme farmaceutice adecvate vârstei.

 

Întreabă la farmacie cum poți sa administrezi, sau poate au supozitoare . 

Desi aici recomanda sa nu pisezi, se absoarbe prea repede in sânge . 

https://www.google.de/amp/s/www.sitemedical.ro/content/metranidazol-cum-se-administreaz%25C4%2583-precau%25C5%25A3ii-contraindica%25C5%25A3ii-reac%25C5%25A3ii-adverse-sarcin%25C4%2583-al%25C4%2583ptare/amp

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Administrarea comprimatelor de Metronidazol Arena 250 mg, la copii cu vârsta sub 6 ani nu este recomandată, deoarece pot să apară accidente la înghițire (sufocare). Se recomandă administrarea de forme farmaceutice adecvate vârstei.

 

Întreabă la farmacie cum poți sa administrezi, sau poate au supozitoare . 

Desi aici recomanda sa nu pisezi, se absoarbe prea repede in sânge . 

https://www.google.de/amp/s/www.sitemedical.ro/content/metranidazol-cum-se-administreaz%25C4%2583-precau%25C5%25A3ii-contraindica%25C5%25A3ii-reac%25C5%25A3ii-adverse-sarcin%25C4%2583-al%25C4%2583ptare/amp

Asta-i o problema. Cel mic incepe sa aiba iarasi pofta d emancare, de aceea i-am facut analize a doua oara. Nu am inceput inca administrarea tratamentului. Acest Blastocystis , nu dispare si de la sine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...