Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Reluarea activitatii dupa CIC in "vremurile pandemiei"


Recommended Posts

imi cer scuze, eram convinsa de altceva.  

guvernul te ajuta exact cum ti-am spus cu multa rabdare .

 

Nu vreau sa intru in polemica, dar trebuie sa-ti spun asta:

 

 Data trecuta s-a prelungit pana pe 31 mai la ora 17.30 in preziua inceperii activitatii. Deci am stiut ca incep serviciul maine pana azi la ora 17.30... Nu mi se pare in regula. Mai ales ca este nevoie de cereri aprobate de conducerea firmelor si modificari in Revisal (programul national pentru angajati) care nu se pot face batand din palme. E o treaba de mantuiala. Nu poti lasa oamenii pana dincolo de ceasul al 12-le fara sa stie ce au de facut in ziua urmatoare...

 

In plus, nu  pot sa nu constat ordinea de la inceput, cand stiam clar ce se va intampla la 200 de cazuri, apoi la 2000 de cazuri, iar acum e haos, nu spune nimeni nimic gen "cand avem 4000 de cazuri active se va intampla cutare, la 2000 de cazuri active vom face astalalta, iar daca ajungem iar la 6000 de cazuri active va fi in felul asta". Nu poti tine oamenii in ceata, sau, ma rog, poti, da rconsecintele sunt ca le erodezi increderea si rabdarea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Guvernul roman vad ca e mai ocupat lately cu bairamuri in biroul prim ministrului decat sa dea directive clare.

 

Nici prin alte parti nu s mai breji. Aici au fost.multe declaratii si retractari pe tema redeschiderii scolilor, regulile sunt contradictorii si se schimba zilnic. Si pentr ajutoarele de la guvern se schimba zilnic beneficiarii.

Navigam cum.putem prin toate astea...

 

Iti doresc sa ti se clarifive situatia intr un fel sau altul cat mai curand si sa gasesti o solutie buna pentru copii. Parintii sau socrii nu va pot ajuta? Sau o bona pe timpul vacantei scolare? Intrebari retorice probabil...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Guvernul roman vad ca e mai ocupat lately cu bairamuri in biroul prim ministrului decat sa dea directive clare.

 

Nici prin alte parti nu s mai breji. Aici au fost.multe declaratii si retractari pe tema redeschiderii scolilor, regulile sunt contradictorii si se schimba zilnic. Si pentr ajutoarele de la guvern se schimba zilnic beneficiarii.

Navigam cum.putem prin toate astea...

 

Iti doresc sa ti se clarifive situatia intr un fel sau altul cat mai curand si sa gasesti o solutie buna pentru copii. Parintii sau socrii nu va pot ajuta? Sau o bona pe timpul vacantei scolare? Intrebari retorice probabil...

 

Multumesc, Fleur, acum e limprede, ultimul termen este 13 iunie (sambata adica) Iar cresele si gradinitele particulare se deschid, asa ca... cu inima un pic stransa o sa mearga amandoi acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetita ta e la scoala? In vacanta va merge la gradinita?

 

Si la mine e un puzzle desi eu sunt libera vara. Dar pentru ca scolile s au inchis copilul are nevoie de socializare ca de aer.

La noi pana pe 19 iunie cand se incheie anul scolar sunt deschise servicii de garda de urgenta in scoli si gradinite. A existat unul la mine la scoala timp de 3 zile apoi s a inchis...

De luni imi duc copilul la alta scoala cu serviciu de garda ca eu sa pot fi in teletravail la scoala mea ( predam din sala de clasa)

Iar de la sfarsitul lui iunie se deschid taberele de zi, unde vreau sa l inscriu si eu la una pentru cateva saptamani, dar e bataie pe locuri...

Te doare capul numai cand citesti, nu?

Si peste toate incertitudinea de vara asta in care e extrem de greu sa planifici ceva in concediu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetita ta e la scoala? In vacanta va merge la gradinita?

 

Si la mine e un puzzle desi eu sunt libera vara. Dar pentru ca scolile s au inchis copilul are nevoie de socializare ca de aer.

La noi pana pe 19 iunie cand se incheie anul scolar sunt deschise servicii de garda de urgenta in scoli si gradinite. A existat unul la mine la scoala timp de 3 zile apoi s a inchis...

De luni imi duc copilul la alta scoala cu serviciu de garda ca eu sa pot fi in teletravail la scoala mea ( predam din sala de clasa)

Iar de la sfarsitul lui iunie se deschid taberele de zi, unde vreau sa l inscriu si eu la una pentru cateva saptamani, dar e bataie pe locuri...

Te doare capul numai cand citesti, nu?

Si peste toate incertitudinea de vara asta in care e extrem de greu sa planifici ceva in concediu.

 

Gradinita unde ii duc e si after-school, in vacante merg copii de toate varstele. O sa fie un pic de jonglerie, ca se poate redeschide sala ei de escalada si atunci va trebui sa vad cum ajunge acolo, dar sper sa ne descurcam.

 

Iar incertitudinea pentru mine e greu de dus, desi ma adaptez usor la situatiile noi, e important sa stiu cadrul general, si imi cam lipseste cadrul asta in ultimele luni...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...