Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Reluarea activitatii dupa CIC in "vremurile pandemiei"


Recommended Posts

  • Răspunsuri 94
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

Da, pentru Vivi. Dar pentru Sebi, ordonanta care asimileaza cresele institutiilor de invatamant dand astfel posibilitatea parintilor sa beneficieze de prevederile acestei ordonante pe care ai mentionat-o tu este valabila pe durata starii de urgenta. (OUG 32 / 2020)

 

Deci parintii care au numai copilul mic ce fac?

 

E ceva ce am inteles eu gresit?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Agitatie pana in ultima clipa...

 

Monitorul Oficial a fost inaccesibil dimineata, inainte sa plec spre serviciu, la munca nimeni nu stia nimic, se discuta daca exprimarea "care se afla in plata la data intrarii in vigoare a prezentei ordonante" poate insemna ca nu mi se mai aplica, avand contractul activat cu data de azi, dar in final ordonanta e publicata cu data de 14 mai, chiar daca a fost publicata azi dimineata.

 

Apoi la articolul 5 sunt mentionate cateva exceptii si a durat o vreme pana ne-am lamurit ca se refera la stimulentul de insertie.

 

Acum sper sa se continue automat, ca data trecuta, si sa nu fie o problema faptul ca am avut contractul activat si apoi suspendat iar dupa cateva ore.

 

Ce va fi dupa 1 iunie nu stiu. Dupa 12 iunie cand se termina scoala nu se mai aplica nici partea cu zilele libere pentru copiii scolari de pana la 12 ani, asa ca in afara cazului in care se deschid ceva, centre de zi, afterschool sau ceva, nu stiu cum vom proceda cu maimutzii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...