Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un ceai cu lamaie pe ghetar


Recommended Posts

Anja, Mihaela, puteti pune retete de cozonac la masina de paine? Incerc de 2 ani si nu mi iese. Asa as vrea sa mi iasa odata sa nu mai framant. Cred ca nici nu mai fac anul asta daca nu mi ies la masina.

 

In seara asta am fost mai depresiva. Am vorbit la telefon cu o prietena dar ea e plina de idei cu teorii ale conspiratiei Bill Gates etc. Si cat de rau va fi daca se vor deschide scolile in curand. Am mai citit si stiri din Ro cu raportul ultimelor decese, multi oameni tineri 40-50. Trebuie sa imi restrang accesul la stiri.

 

De abia astept sa pun si eu flori in jardiniere in balcon, la noi e inca frig insa au deschis pepinierele ca servicii esentiale. Ca Uoana, florile imi dau o stare de bine.

 

Voi va vedeti cu familia extinsa de Pasti? Noi nu ii avem decat pe prietenii mei, ea nu iese din casa si nu cred ca vrea sa venim la ei. Ma simt asa de izolata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună dimineața!

 

Fleur, a scris Anja link-ul pentru o rețetă de cozonac la mașina de pâine, aici:

https://micutabucatarie.blogspot.com/2013/04/cozonac-pufos-la-masina-de-paine.html

 

Rall a dat o rețetă acum câțiva ani, o găsești aici: https://comunitate.desprecopii.com/retete/18/60/cozonac-cu-fulgi-de-ciocolata-stafide-si-cacao

 

Eu fac de obicei rețeta de aici: https://gabrielacara.blogspot.com/2009/04/cozonac-rosenkrantz.html (chiar la mână, de ex. acum nu am mașina de pâine la îndemână, o să fac manual).

 

Edit ca să zic că noi nu ne vedem cu familia / prietenii de Paște, e total interzis. Din casă putem ieși pentru câteva motive justificate, vizitele nu sunt între aceste motive.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

Inca recuperez cu cititul. :)

 

Laura, frumoasa culoarea. Cu Live ma fac si eu, dar rosul turbat.

 

Miha, faine pozele.

 

Cine zicea de flori, la noi (Wales) centrele de gradinarit sunt inchise. Singura sansa este la supermarket sa gasesti flori. DIn cate aveam si eu, anul asta sunt doar lalelele alea de le-am pus in ian-feb. Restul infloresc abia din prin mai. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, cam așa arată pixie-ul meu

 

 

Cred că o să-și pună mâinile în cap coafeza mea când m-o vedea, am toate lungimile posibile în păr (după cum am trecut cu mașina mai hotărât sau nu :D). Oricum ăsta e secretului unui pixie, să fie inegal, ca să stea înfoiat :).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat si eu de o masina de paine, ca sa evitam sa mergem la cumparat paine. Au crescut preturile! Amazonul abia are una la vreo 60 de lire, o firma cu nume chinezesc, restul peste suta.

Argos avea anunt pe pagina ca din cauza cererii mari stocurile sunt scazute.

 

Editez ca sa adaug: ma uitam pe recenzii la o masina de paine. Ma uit direct la alea de 1 stea sa vad ce bube sunt.

 

un 'geniu' a scris: Abia asteptam sa folosesc masina, dar nu se mai gaseste faina si drojdie in magazine. Asa ca e in cutie, nedesfacuta si nu pot sa o returnez.  [alcool]  [alcool]  [alcool]  [fal]

a dat o stea ptr performanta, usurinta de utilizare si caracteristici.

 

Asta e ca aia care fac recenzii la hotel gen, hotelul ok dar nisipul pe plaja prea fin si se lipeste de piele.... 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...