Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un ceai cu lamaie pe ghetar


Recommended Posts

poate le-ai pus cand clocotea apa prea rau /sau ai dat focul tare si s-au cicnit unele de altele si s-au spart...

 

le-am pus de la inceput, la foc mic. insa procedeul asta de albire slabeste coaja. cu alea ramase intregi umblu acum de parca-s din cel mai pretios cristal [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

In seara asta am fost mai depresiva. Am vorbit la telefon cu o prietena dar ea e plina de idei cu teorii ale conspiratiei Bill Gates etc. 

 

 

 

apropo de B. Gates si eu am vazut acest video, referindu-se la controlul populatiei spune ca:

Now if we do a really great job on NEW VACCINES, health care & reproductive health services, we could LOWER that by perhaps 10 or 15 percent.” ― Bill Gates.

 

min 2:30...

https://www.youtube.com/watch?v=4vzFeiKH1jQ

 

nu sunt fan B. G de cand cu sistemul de invatamant common core si cum si baga coada peste tot.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

apropo de B. Gates si eu am vazut acest video, referindu-se la controlul populatiei spune ca:

Now

if we do

a

really great job

on

NEW VACCINES

,

health care

&

reproductive health services

,

we could LOWER

that by

perhaps

10 or 15

percent

.” ― Bill Gates

.

min 2:30...

nu sunt fan B. G de cand cu sistemul de invatamant common core si cum si baga coada peste tot.

 

Am vazut si eu video ul si cred ca fraza e scoasa din context.

Presupun ca ideea este ca populatia Terrei a crescut dincolo de sustenabilitatea planetei, este un fapt stiintific cu care nu se poate sa nu fii de acord. Si ca trebuie facut ceva imbunatatind sanatatea publica si cea a reproducerii.

Nu se scade populatia prin vaccinuri si arme biologice ci educand mai bine oamenii in privinta reproducerii.

Ma rog eu asta inteleg, refuz sa cred ca sunt minti bolnave doresc sa scada populatia prin genocid.

Refuz sa cred teorii ale conspiratiei.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 
 

La job și azi. Am aflat ca aparatul de covid care trebuia sa ajungă miercuri la noi, s-a rătăcit undeva in Elvetia. Îl așteptam săptămâna viitoare. Pt început vor fi cei de pe microbiologie care vor analiza probele, mai ales Pt cei internați și Pt personal. Dar pana îl punem in funcțiune trebuie testat, durează 1-2 săptămâni. 
 

Silvia are teste multe, sfârșit de capitole. Toate se termina in același timp :). Mi-am reamintit ce înseamnă enalpie, reacții exoterme și endoterme, din astea de termodinamică. Doar ca ea învață toate astea la chimie. 
 

Diana a ajuns cu bine, ieri a fost sa vadă apartamentul la care a și primit cheile. Se va muta in Weekend, luni începe sa lucreze. 
 

In rest, nimic special. Suntem ca de obicei. 
 

Zi frumoasa și Sărbători Fericite sa aveți! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

 

Mihaela cred ca esti linistita cu ambele fete in apropiere. Ma bucur ca Diana a gasit si casa si job. Ai grija de tine la munca  [flo2] .

 

Mianna, ce idee cu albitul. Nu m-as fi gandit la asta. Si cata rabdare si determinare. Eu as fi renuntat la primul ou crapat. Ouale mele sunt de casa si nu-s doua de aceeasi culoare. Asa ca au iesit multe nuante din fiecare culoare . Revin cu poza pt exemplificare  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...