Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un ceai cu lamaie pe ghetar


Recommended Posts

Hello,

 

toata lumea ocupata?  [buca]  

 

Ma bate si pe mine gandul sa pun de un sarmalit, dar mi-e ca nu o sa aiba cine sa manance atata mancare. 

 

Azi la noi e cam gri, a plouat putin peste noapte si acum e putin mai rece, dar mirosul de dupa ploaie e divin  [il]  Liliacul e inflorit, lacramioarele, bluebells salbatice... am facut un tur de gradina, ca in fiecare dimineata, si am tras aer curat adanc in piept, am adulmecat aerul asta fresh de dupa ploaie  [biz]

 

Nu avem nici un plan weekendul asta in afara de relaxat, somn, papa bun si cate un pahar de ceva cu multe grade  [:D] [pahar] Am facut lista cu ce avem de vazut la tv, cam prea multe pentru cat liber are Mr.  

 

Mandra s-a trezit la 10.30 azi si mi s-a plans ca a visat ceva urat. Nu am cerut detalii, dar si-a strans cu foc papuselele in brate cand mi-a spus ca a dormit prost si a visat iar urat. I-am spus ca trebuie sa iesim la aer mai des ca statul numai in casa nu ne face bine fizic si psihic. [cusca] 

 

Aseara ma uitam pe un site sa ii cumpar un scooter nou, ca bicla promisa inca nu o putem cumpara pentru ca nu-s deschise magazinele sa mearga sa probeze sa isi aleaga ce ii place. Macar pe scooter sa iasa sa se mai miste nitel. [bicic]  Nu zic ca ma batea gandul si pe mine sa imi iau ca au si pentru adulti, dar... eu ditai baba cu par alb sa ma urc pe scooter ... [alcool]  [help]  [:-)))]   Mai bine ma uit sa imi iau alta bicla, poate am mai mult noroc de data asta sa nu o mai rup ori ard in mai putin de 3 luni  [ups]

 

Mi-am terminat cafeaua, a 2a pe azi. Imi fac un ceai, dar diseara sigur bag un G&T ca gata-i si Mr. cu postul lui... uraaa!!! O sa sterg praful si de pe sticlele cu vin, palinca, sampanie, bere si ce oi mai gasi prin camara [cheers] Nu toate odata!  [:-)))]

 

Google photos in fiecare zi imi aduce aminte pe unde am fost in anii precedenti si eu visez cu ochii deschisi la vacanteeee..... Pofta-n cui, ca anul asta sigur nu o sa mai pupam nimic, cel mult vreun castel prin weekend pe undeva prin jurul Londrei. Nu zic nu nici la asta, dar sa ne dea liber sa iesim si sigur iesim sa zburdam pe campii ca mieii primavara  [disco]

 

Azi iar are Miss intalnire pe zoom cu colegii. Sa vedem cate ore o sa stea la trancanit ca de fiecare data e minim 2 ore si vai de urechile mele  [doh]

 

Plec sa imi intind oasele cu ceva yoga si pilates, ca de gradinarit nu mai am acum si din bicla a iesit fum.  [aerob]

 

Weeekend frumos si aveti grija de voi! 

 

Paste Fericit!  [paste]

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare,

 

Azi fac zi eu pregatiri de Paste. Ieri am iesit tarziu la cumparaturi si in parc, am ajuns seara franta, dar cand citesc cata treaba a facut Otilia eu doar m am jucat.

 

La noi dureaza f mult la supermarket, mai intai stai la coada afara te speli pe maini si te dezinfectezi abia apoi intri apoi iar coada la casa etc.

 

Am cumparat si 2 cozonaci Boromir dar vreau sa fac si eu si un pic de pasca sa miroase a Paste.

Apoi vopsim oua, friptura fac maine, am luat doar cateva felii de miel daca suntem singuri anul asta. Am dezghetat si cotlet de porc pt mofturos si niste piept de pui pt o mica salata boeuf.

 

Viviana, ce patanie cu pisica. Asta imi aduce aminte de motanul meu frumos ce semana mult cu a ta. Era ragdoll. In prima zi cand l am adus acasa, de pe bal.conul INCHIS, dar cu geamul mic de sus deschis a prins o vrabie ( s a catarat pe un dulap) i a rupt gatul si mi a adus o delicat pe covor in sufragerie. Am ramas paf, mai ales ca era un motan foarte bland.

 

Roli, noi discutiile despre timpul petrecut pe ecrane sunt zilnice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi suntem in pregatiri. Fetele sunt la 200%

 

Strumf, eu am trotineta faina, cu amortizoare si frana de mana. LA sf lu aug am facut un salt inainte de pe trotine si am cazut in cot. Mi-am fisurat capul radial si am stat cu mana imobilizata o luna. Asa am aflat, de la doctor, ca trotineta este extrem de periculoasa si ca au o gramada de acctidente zilnic. De atunci nu am mai pus picioru pe ea :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incep prin a va ura un Paste fericit si linistit, cu  oameni dragi cat de aproape se poate. 

 

Ieri am facut cu vecina ( cea ramasa vaduva si cu multi copii) schimb de cadouri. V-am mai povestit eu ca in sera ei cresc flori minunate, ingrijite cu dragoste si pricepere. Mi-a dat o ladita plina cu ghivece cu panselute. Le-am pus cu Bianca in gradina. 

Azi am vopsit oua( e prima data cand vopsesc oua acasa. In fiecare an mergeam la ai mei si le vopseam cu mama sau le facea ea si ne dadea si noua. Am plans cu tata la telefon, ne lipseste enorm, tot ce facem ne aminteste de anii din urma, de ce si cum faceam impreuna) 

A fost "timp de calitate petrecut cu copii" ( au trancanit si au comentat si s-au certat si au carcotit si ..  si...) . Primele am incercat sa le facem cu coji de ceapa. Rezultatul, cum plastic ( si in stilul ma'sii ) s-a exprimat Bianca : " parca s-a kkt cineva pe ele", asa ca am trecut la solutii nenaturale si le-am facut cu vopsea din comert. 

 

Legat de timpul pe electronice, eu am capitulat ..  Saptamana asta cel putin le-am zis sa faca ce vor. I-am pus sa isi faca ordine in camere si ii mai scot in curte sub diverse pretexte. Cumva, am reusit sa ii fac sa citeasca putin inainte de culcare. 

 

Soacra mi-a trimis o bucatica de pasca, iar cozonac plozii au zis ca nu vor, sa nu fac. Am sa fac diseara o prajitura cu blat de pandispan si ceva fructe de padure aruncate prin ea. Am carnea de friptura la baitz si am incropit ceva aperitive. Nici ciorba nu vor.

 

post-8889-0-41321200-1587218426_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Primele am incercat sa le facem cu coji de ceapa. Rezultatul, cum plastic ( si in stilul ma'sii ) s-a exprimat Bianca : " parca s-a kkt cineva pe ele", asa ca am trecut la solutii nenaturale si le-am facut cu vopsea din comert. 

 

 

 

Big hug Laura [flo]

 

Cu ouale , fix la fel a fost si la noi :)). la sfarsit le-au bagat si pe alea in foi de ceapa in vopsea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Strumf, eu am trotineta faina, cu amortizoare si frana de mana. LA sf lu aug am facut un salt inainte de pe trotine si am cazut in cot. Mi-am fisurat capul radial si am stat cu mana imobilizata o luna. Asa am aflat, de la doctor, ca trotineta este extrem de periculoasa si ca au o gramada de acctidente zilnic. De atunci nu am mai pus picioru pe ea :).

 

de aia nu o sa ma urc eu ever pe trotineta, de frica sa nu imi mai rup ceva oase  [fri]  am destule care sunt rupte si prinse aiurea, nu imi mai trebuie... am stat in gips o gramada cand eram copil si nu numai  [batcap]  [:-)))]  

 

Cand inca locuiam in Bucuresti, intr-o iarna am cazut pe gheata pe niste scari la intrarea in piata. Viscolea puternic, aveam ceva sacose in mana dreapta si m-am oprit in cotul stang [alcool] Ce durere, nici nu ma puteam ridica de pe jos... abia abia m-am dus in piata la o tanti de o stiam de vindea fructe, mi-a dat un scaun sa ma asez si am sunat-o pe sora mea sa vina sa ma ia sa ma duca la spital. Am stat cu mana cu totul in gips vreo 4 saptamani si mi-a spus doctorul ca am avut noroc ca am trecut milimetric pe langa operatie, dar am fost de cateva ori la facut raze sa vada daca si cum se prinde. Niciodata sa nu mai zic ca ma doare-n cot, ca stiu cum e!  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma autodenunt: azi am socializat un pic, si-a fost tare bine!

 

hotarasem ca ii duc lui Yagmur cateva chestii de Paste (miel, drob, oua).

 

varianta A era sa trimit pachetul prin Uber, ca se poate.

 

varianta B era sa ma duc si eu cu Uber-ul, ca sa mai vad alt decor, si sa o rog pe ea sa coboare sa ii dau pachetul.

 

varianta C mi-a sugerat-o ea - hai sus, mai vine o prietena, si voi stati in balcon iar eu in bucatarie.

 

a fost minunat si nu ma mai dadeam dusa, ca de pe la 4 incepuse sa bata soarele in balcon si stateam acolo ca o musca la soare [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...