Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un ceai cu lamaie pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Am avut o zi plina, mai ceva ca la job  [:D]

 

Am fost la cumparaturi cu cumnata, am facut curat, inclusiv in gradina (maine stam acolo, e cald si soare), am spalat rufe si le-am uscat afara, am pregatit totul pt maine...am gustat si drobul, a iesit ft bun  [fri] le-am trimis si socrilor din el, am facut mult...pt desert cumnata face lava cake si colega ei aduce o prajitura; eu am inghetata de caramel si fistic...aperitiv drob si oua..si apoi gratar cu salata asortata (eu pun de toate in ea : salata verde, rosii, castravete, ardei, ceapa verde si marar...plus seminte pt salata si sos frantuzesc, cel cu iaurt si ierburi..miroase a primavara salata mea, ca sa citez o prietena [:D] ).

 

Roli, scoala se termina normal, nu se prelungeste..aici se termina la mijlocul lui iulie si incep dupa 5 saptamani, spre sfarsitul lui august...Marcia e fericita ca nu mai da examenul la informatica...asa are timp sa invete pt certificatul la franceza, B1...testul e in iunie. 

 

Laura  [pup] e tare greu si te cred.

 

Mandra a fost afara cu o prietena, s-au plimbat la soare. 

 

Pisica a tot umblat, dupa a intrat in casa si a dormit 2 ore pe canapea..afara era prea cald, plus galagie (multi copii pe pajiste, vecini care tundeau iarba sau taiau busteni  [viki] )...asa ca am inchis usa la sufragerie, pt a-i crea conditii...sincer m-au enervat si pe mine. 

 

Multumesc, pun poza cu geaca atunci cand vine  [flo]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca unii au vopsit ouale, eu am vopsit unghiile... albastre!  [:-)))] Ba mi-am pus si parul pe moatze  [pk]  zici ca ma duc nu stiu unde in lume, nu in bucatarie sa pun intind masa pentru cina, dar nu merge fara parfum, rimel si unghii vopsite [:-)))]  

 

Sophia e pe zoom cu colegii de clasa, de aproape 2 ore. S-au uitat la un film si s-a terminat, acum trancane diverse. Mr. si-a tras sediu pe covor si si-a intins hartoagele peste tot si invata la romana, face diverse exercitii... pare tare concentrat!  [:D]  [bat]

 

Eu am vorbit cu o amica pe whatsapp si din una in alta imi zice ca se uita la nu stiu ce film englezesc si un actor seamana tare cu sotul meu. O intreb cum il cheama pe actor  si ce film si imi zice James Bradshaw in Endeavour. Ma uit pe google si m-a pufnit un ras de l-am facut pe Mr. sa ma intrebe ce m-a amuzat asa rau.  [hot]  I-am povestit si lui de ce rad. Cele care il stiti pe domnu` meu, credeti ca seamana cu James asta?  [8D]

 

Abia astept sa termine mandra cu zoom ul ei ca eu cu Nick ma uitam la un documentar despre Notre Damme pe bbc si vreau sa vad sfarsitul ca ne-a intrerupt cu filmul ei. Mi-am facut un ceai de cirese si scortisoara, in loc sa dau atac la sticlele alea prafuite eu tot cu ceai ma tratez  [mariaj]  

 

Afara toata ziua a fost intunecat, te indeamna la perna  [nani]   si la mancat.... deci am rontait diverse toata ziua si inca nu s-a terminat. Sper sa trec de Pastele asta fara prea multe pagube colaterale!  [popa]   [:-)))]  

 

Hai ca am trancanit toata ziua, sper Otilia sa aprecieze efortul si nu numai ea  [soricel]  [:-)))]   daca mai beau si un vin, o tin pe Otilia treaza pana dimineata [:p]  [:-)))]  

 

Jur ca nu am baut nimic, inca!  [zz]  Imi iau revansa cand se deschide... barul, adica termina mandra cu zoom ul ei si Mr. cu romana. [detectiv]  Ii dau test cand termina [:-)))]

 

Gata hahaiala, plec la ale mele. Adica la frigider, sa vad ce mai gasesc bun de bagat sub nas!  [yum]  [:-)))]   

 

Revin mai tarziu sa raportez cat praf am sters de pe sticle!  [help]  Hic! [:-)))]

 

[fuga] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bucuria vine din lucruri marunte, linistea vine din suflet, lumina vine din inima fiecaruia. Un Paste fericit sa aveti !  [paste] 

 

Si cateva poze din gradina si imprejurimi  [:)] observati ceva la al 2lea cires ?  [ph34r] 

 

post-114840-0-40150900-1587230178_thumb.jpg   post-114840-0-31529500-1587230219_thumb.jpg

post-114840-0-31031800-1587230247_thumb.jpg   post-114840-0-69470100-1587230367_thumb.jpg

post-114840-0-84738500-1587230328_thumb.jpg   post-114840-0-17680100-1587230453_thumb.jpg

post-114840-0-98089300-1587230399_thumb.jpg   post-114840-0-11550300-1587230426_thumb.jpg

post-114840-0-59983100-1587230522_thumb.jpg   post-114840-0-87077800-1587230555_thumb.jpg

post-114840-0-67704300-1587230583_thumb.jpg   post-114840-0-46625300-1587230652_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! 

 

Aseara m-am simțit cam rău. Îmi cursese nasul intr-un mod ciudat toată ziua (nu înfundat), m-a durut capul și spre seara stand pe canapea ma dureau încheieturile și a început sa ma doară in gât. Shit mi-am zis! Am adormit pe canapea și după vreo 2 ore m-am transferat in pat. Am dormit cu grija, cu coșmaruri de spital, intensiv, respirator, etc. M-am trezit la 10.22 când al meu a ieșit la baie. Nu mai aveam nimic! Se pare ca eram tare obosita. Durerea din gât nu știu de unde a apărut și unde a dispărut. 
 

Asadar azi am gătit, am mâncat cu toții împreuna, a trecut ceva vreme de când am macat toți 4 împreuna :). 
Am scos-o pe Mira afara in curte cu o lesa lunga, s-a strecurat prin gard dar am putut sa o recuperam așa :). Am stat la soare, al meu și-a spălat bicicleta de sosea, apoi s-a relaxat cu un trabuc :). L-am certat ca își obstrucționează alveolele de care se poate sa aibă nevoie. Cică el nu trage in piept. In fine. 
 

N-am avut chef de nimic altceva azi. Poate mâine. Ma uit la un film acum. 
 

Numai bine și încă o data Sărbători Fericite celor care sărbătoresc acum. 
Eu trebuie sa arunc cele 4 oua vosite ce încă stau in frigider. Îmi pare rău de ele, dar nu le-a mai mâncat nimeni. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jos palaria pt Nick ca invata romaneste! Se descurca, mai vorbeste cu tine? Stie la exercitii? Din cate am auzit, e o limba destul de grea pt straini, are reguli, dar si o gramada de exceptii care te zapaacesc.

Sophia stie si ea putina romana?

 

Sophia e pe zoom cu colegii de clasa, de aproape 2 ore. S-au uitat la un film si s-a terminat, acum trancane diverse. Mr. si-a tras sediu pe covor si si-a intins hartoagele peste tot si invata la romana, face diverse exercitii... pare tare concentrat!  [:D]  [bat]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi eu am avut o zi un pic mai relaxanta 

Doar de dimineața sotul s a trezit cu pofta de taco shrimp... si s a apucat sa facă bunătăți din astea pt breakfast...

apoi am făcut niste pâine si o pizza. 

 

Noi am sărbătorit Paștele weekendul trecut.

vroiam sa cumpărăm miel de la un crescător dar a fost prea scump $300 pt o mârțoaga de 30-40lb . Ma alegeam doar cu o friptura , restul oase pt ciorba.

asa ca am luat mai bine câteva bucăți de miel de la magazin obișnuit.

 

Dupa amiaza asta o am liberă și ma uit la tv ca niciodată, in timp ce sotul văruie. 

Am văzut Alone și tot felul de tv Shows cu case, remodelari.

Ma gindeam cum in urma cu 4-6luni așteptăm un semn dacă,  sau nu sa ne mutam și stiam ca o sa primim unul . Dar semnul asta mi-a depășit orice imaginație .

 

cam atit de la mine.

 

Paste fericit !

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...