Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un ceai cu lamaie pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ne-am uitat la Traviata. O punere in scena la Metropolitan din 2018, a fost așa de frumos! Am citit ca premiera operei a fost la Veneția, la teatrul La Fenice. Noi am stat la hotelul La Fenice chiar acolo, lângă teatru :). Atunci n-am știut asta, ca premiera Traviata s-a jucat acolo. 
 

Noapte buna! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

 

Azi treaba si apoi relax, in casa. Am facut un meniu partial si simplificat, salata de vinete, oua vopsite ( tot culori chimice si la noi), ciorba de miel ( juniorul nu a mancat...), pasca de branza si doi cozonacei.

Declar oficial ca mie nu mi iese aluatul de cozonac la masina de paine, ever. Cred ca nu e masina prea calitativa, am primit o cadou, e de la Walmart, in fine. Am aruncat pietroiul de aluat si am facut la mana cu 500g faina, a iesit pufos cum trebuie.

Intre timp baiatul a facut si ditamai criza ca am pus rahat in umplutura...el ia literal sensul cuvantului...a trebuit sa l scot si sa l arunc.

 

Am vorbit cu tatal meu la telefon, e ok, are de toate, doar ca e singur. Mi a spus ca l au lasat in fatza la Carrefour la o coada imensa la cozonaci...pentru ca e senior si era intre 11 si 13. Ce sa zic, bravo lor, revine politetea si omenia, contrar unor opinii care circula in ultimul timp ca nu mai incape lumea de batrani, in tara.

 

La noi e inca frig, desi soare. Of cand mai vine odata primavara...cred ca trecem direct la vara din mai.

 

In Quebec ar fi trebuit sa se atinga varful epidemiei astazi, vom vedea. Nu se deschide inca nimic. Au desfasurat membri ai fortelor armate in rezidentele de batrani unde situatia este tragica, mor pe capete. Mi au dat lacrimile cand i am vazut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi, ai desprafuit sticlele alea? Eu am baut azi doua paharele de vin rosu si un Bayley' s mic cu gheatza. Ma tenta si pe mine gin and tonic dar am doar tonic, gin am uitat sa iau. Trebuie sa astept pana luni ca duminica sunt inchise toate magazinele in perioada asta.

Felicitari lui Mr. care invata romana cu aplicatie. Eu il stiu din poze, nu m am uitat inca la poza cu Mr. James.

Dar cate fracturi ai avut? Eu niciodata pana acum, sa bat in lemn. Nici baiatul, doar capul spart, o data.

Eric are scuter triciclu, parca zic eu ca are stabilitate si control mai bun ca scuterul clasic. Dar a si cazut de pe el, fara consecinte din fericire. Eu nu ma dau cu nimic, imi este groaza sa cad si sa mi rup ceva.

 

Mianna, fain party ul pe balcon.

 

Velvet, stay strong, tu si pisicul.

 

Ella, iar trebuie sa spun, la voi parca nu e lockdown. Daca nu ma insel lucrezi si tu in perioada asta, nu? Va invidiez dar imi e si frica.

 

Mihaela, bine ca a fost doar o sperietura, si eu as fi reactionat la fel, imaginandu mi...

 

Laura, superbe flori. Ce am ras la vopsitul oualor cu coji de ceapa si replica Biancai. O fata dintr- o bucata!

 

Va pup virtual de sarbatori pe fiecare in parte si va urez in continuare sarbatori pascale frumoase si linistite, atat cat se poate in situatia data.

 

PS M a impresionat un video pe FB cu oameni cantand Hristos a inviat intr un supermarket in P.Neamt, mai mult decat slujba de Inviere de la Mitropolie la Iasi pe care am urmarit o cateva minute.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am vorbit cu tatal meu la telefon, e ok, are de toate, doar ca e singur. Mi a spus ca l au lasat in fatza la Carrefour la o coada imensa la cozonaci...pentru ca e senior si era intre 11 si 13. Ce sa zic, bravo lor, revine politetea si omenia, contrar unor opinii care circula in ultimul timp ca nu mai incape lumea de batrani, in tara.

 

 

 

Nu stiu cat e politete si omenie, si cat sunt regulile magazinelor - cel putin eu asta am vazut pe unde umblu, afise ca persoanele de peste 65 de ani au prioritate in respectivul interval, si case de marcat dedicate lor.

 

(a nu se intelege ca vreau sa zic ca toata lumea nu mai incape de batrani; sunt si-asa, si-asa. unele pe buna dreptate, altele nu).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...