Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un ceai cu lamaie pe ghetar


Recommended Posts

Mulțumesc!  [flo2]

 

Despre călătorii, vom vedea...ziua de azi era programată in Irlanda. Nu mai pot face planuri Pt anul viitor când urma sa fac o călătorie specială. Voi alege in schimb un eveniment special, voi vedea ce anume. Undeva aproape, poate chiar local, depinde cum vor evolua lucrurile. Ma aștept sa se întâmple multe intr-un an, evenimente nu tocmai favorabile călătoriilor. Dar cine știe...oricum nu fac planuri. Chiar citeam ca mulți se simt in perioada asta fără viitor, blocați in prezent. 
 

Am avut o zi însorita, liniștita, cu cei dragi aproape sau departe dar la un ecran depărtare. Nu am făcut nimic special, am comandat mâncare și am făcut tortul de mai sus. Diana a început azi sa lucreze, a trecut pe la noi spre seara. M-am simțit bine sa stau de vorba cu fetele la masa, sa radem împreuna. 
 

Noapte buna! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

A fost o zi superba azi, desi rece. Am fost in parc vreo doua ore si am facut plinul de vit. D, la final chiar am stat ca o soparla la soare. Am admirat ratuste si gaste la lac si umbrele pestilor in apa, care apa era foarte tulbure, recent dezghetata.

Primavara vine foarte incet ( Quebecul e unnpol al frigului zilele astea cu zone cu - 20 in nord) dar vine.

Am vazut lacramioare, neinflorite inca, sigur revenim sa culegem.

Voi pune poze pe FB ca aici nu merge mai mult de una pe mesaj.

 

In rest, ma lupt cu baiatul sa faca un minimum minimorum de lectii, profa lui tocmai a trimis un plan de travail oarecum stufos. Noroc ca a avansat ceva la mate, in schimb la franceza e jale cu J mare. Nu vrea sa citeasca, in fine. In weekenduri il las in pace dar in timpul saptamanii nu pot. E greu, perioada asta si a pus amprenta pe el intr un mod nu tocmai fericit. Sunt cat de ingaduitoare pot dar...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața și de la mine.

 

Duminică am avut o migrenă oribilă, durere de cap și stare de greață, am vegetat mai mult. Ieri mi-a fost ceva mai bine și am terminat sezonul 3 din Fauda pe Netflix.

 

De azi la munci înapoi, eu la ale mele, domnul meu pe câmpie (speră să semene săptămâna asta floarea soarelui).

 

Fleur, o îmbrățișare de la mine, sper ca Eric să traverseze perioada asta cu bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum e Fauda?

Mi l-a tot sugerat Netflixul, insa eu ma impiedic de... titlu. Care  nu imi inspira nimic.

 

M-am gandit la ce a spus Mihaela ca  a citit.

 

Eu nu ma simt prinsa in capcana prezentului. In fiecare  zi e altceva chiar daca gesturile noastre pot parea repetitive.

Multi psihologi apar la tv si ne spun ca daca vrem sa trecem cu bine peste perioada de izolare sa ne facem un program si sa ne tinem de el.

Sunt intr-un total dezacord.

Valeu, iar sa-mi duc viata dupa program? In loc sa  profit si sa fac ce vreau cand vreau asa in limitele impuse de izolare ma  autoprogramez cu ore fixe de facut ceva?

 

Si cred  ca putem pentru 1 an 2, sa alegem alte forme de relaxare in afara de cele conventionale.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, nici eu nu sunt prinsă in prezent. Dar călătoriile sunt excepția. Acolo trebuie planificat, pe multe planuri. Și e o dezamagire Pt mine. Mai ales ca nu putem planifica nimic nici Pt vara. Sunt niște planuri care nu se mai pot face, nu acum.

Anul viitor împlinesc 50 de ani și îmi doream ceva special, o călătorie “a mea”. Mai ales ca și anul asta fusese programat sa îmi sărbătoresc ziua altfel decât am făcut-o. Poate ma împiedic de acel 50, dar Nah, era ceva ce așteptam, visam, planificam. La asta ma refer. 
 

INSA, nu ma plâng, nu de asta spun. Voi gasi altceva, îmi doresc sa fac ceva special. Voi vedea ce, in funcție de cum se învârt și aseaza lucrurile. 

 

Citeam acum ca se preconizează ca in vara sa se poată totuși circula in UE. Chiar și turism. Dar trebuie sa găsească reguli și strategii comune. Sa vedem. 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fauda e un serial foarte, foarte fain. ”Fauda” în arabă înseamnă haos. Este despre conflictul israeliano-palestinian dar fără să fie neapărat ”tezist”. Înțeleg că are succes și în rândul populației palestiniene, chiar dacă ei se plâng că sunt prezentați cu anumite stereotipuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, condoleante. Atat de tanara... De ce nu se stie daca a murit de Covid, nu a fost testata?

 

Sora ei, singura ruda directa in viata, nu i-a zis lui B si el nu a vrut sa insiste. Ca sa fiu sincera era cam vanat dupa ce a terminat de vb si nici eu nu am vrut sa il pisez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...