Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un ceai cu lamaie pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani Mihaela, cu multa sanatate si bucurii!

Ma bucur ca ai avut ieri amandoua fetele acasa, ca esti mult mai bine acum si iti urez sa descoperi alte mici placeri daca destinatiile de vacanta vor fi limitate. Te pup!

 

Nu stiu cum am ratat ziua ta ieri. Nic pe facebook nu mai vad notificarile.

 

Ioana, ce trist cu vara lui B asa tanara. In ce tara era?

Eu nu am scris dar socrul meu a murit de Corona acum 10 zile, in somn dupa 2 zile de febra. Fix de ziua sotului meu ceea ce e chiar aiurea ca va tine minte data exacta. Eu nu l-am cunoscut pentru ca nu a pastrat legatura cu copii lui din Ro. Sotul nu pare afectat. El avea 68 de ani dar cu diverse probleme de sanatate. Ieri a fost funerariile dar nu stiu detalii si nici nu are sens sa ma bag in seama. Deci la noi e fara condoleante si lacrimi. Imi pare rau ca fetele nu au apucat sa il cunoasca, nu s-a aratat niciodata interesat. Cea mare si-ar fi dorit sa il cunoasca si discutasem de o posibila vizita in Belgia dar nu depindea de mine sa iau legaura cu cineva de acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc Otilia! Da, a fost oricum o zi specială, ieri. Acum un an eram in Åre, tocmai ca sa fiu cu fetele amândouă :). Era și mama la noi, am fost împreuna. FB mi-a adus aminte pozele, a fost tare frumos. 
Nu e deloc rău sa fie așa și la anul. :)

Trist oricum cu socrul tău. Înțeleg ca nu locuia in Ro? 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini si Hristos a inviat!

 

Am petrecut un weekend prelungit fain  [pk]  [pk]  [pk]

 

De Paste a fost ft frumos, fratelo s-a simtit ft bine, a stat 5 ore in gradina pe bancheta..il cam dureau oasele dupa, dar nu a vrut deloc sa stea pe canapea in casa...am ciocnit oua, am mancat drob si carne la gratar, am vorbit vrute si nevrute...colega cumnatei e o tipa super, s-a simtit si ea ft bine, a ramas sa ne mai viziteze, acum face parte din familie  [:D] vor veni peste 2 saptamani, am decis cu cumnata sa ii sarbatorim pe baieti atunci  [il]

Nu am mai petrecut Pastele cu fratelo cred ca din copilarie..acum daca stau aici sper sa ne vedem mai des...de cand m-am mutat in Elvetia, ne vedeam doar cand mergeam eu in tara sau venea el aici, de vorbit vorbeam doar de zilele de nastere...si cam atat...el e genul careia ii place mult sa stea singur, nu e ft sociabil.

 

Am anulat si eu rezervarile de la hoteluri din mai din Normandia, din ce-am inteles in Franta nu se vor deschide mai devreme de iulie. Aici hotelurile sunt deschise (nu s-au inchis), dar nu prea au rezervari.

E primul an cand nu voi avea vacanta pana in vara (de obicei am 2 saptamani in aprilie/mai)...sper sa putem merge in tara in iulie, daca nu am reusit sa fiu cu mama de ziua ei, poate reusesc sa fiu cu tata de ziua lui.

 

In Germania s-au deschis magazinele si scolile (nu toate si nu in toate regiunile). 

 

Azi am fost la spital, a ramas fratelo cu 2 injectii nefolosite si le-am dus asistentei de la gastro; ei le dau pacientilor...o injectie costa in jur de 700 franci, doar nu era sa le aruncam...are geanta frigorifica pt ele, in ea le-am transportat. 

A trebuit sa-mi pun masca, e tare incomoda, aveam senzatia ca nu pot respira  [zirea] daca nu ai, iti dau ei...la intrare in spital stau cei de la security si nu intri decat daca ai programare (eu am sunat-o pe asistenta si ea a confirmat ca merg la ei), dupa dezinfectezi mainile, dupa primesti masca si esti intrebat daca ai avut/ai febra sau ai tusit/tusesti.

 

Ieri am fost la pedichiura, tipa e podoloaga si munceste...tot cu masca am stat.

Saptamana viitoare merg la manichiura, va merge si mandra, ea are unghiile mai mari ca ale mele (eu le-am scurtat cu pila, ea le avea si mai lungi, acum chiar arata ca o vrajitoare  [:D]).

 

Aici poti primi vizite, dar sa nu fie mai mult de 5 persoane in total si sa se pastreze distanta...noi asta am facut pana acum, nu am fost mai mult de 5 si am pastrat distanta.

 

Ieri nu am facut nimic, doar am lenevit...si ce bine a fost..azi iar pe baricade, a inceput putin nebunia.

 

A scazut mult pretul petrolului, de la 60 usd barilul la inceputul anului la 11 usd saptamana trecuta [ups] si ieri a ajuns la -34, adica cei care cumparau primeau bani pt a cumpara  [ascuns]

 

Am vazut ce nebunie e in USA, in Florida in weekend era lumea la plaja  [batcap]

Eu nu inteleg de ce primeste toata lumea bani...aici nu exista asa ceva...ar tb ajutati cei care au nevoie...si Trump bineinteles ca nu putea altfel decat cu cec-uri semnate de el  [clo]

 

La noi e soare cu dinti, bate un vant rece rau..a inceput de ieri..azi avem 10°..sper insa sa se incalzeasca..partea nasoala este ca nu a mai plouat de vreo luna.

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...