Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un ceai cu lamaie pe ghetar


Recommended Posts

A mai trecut o zi lunga. Tot pe frontul luptei cu baiatul sa faca macar 15- 30 minute de lectii pe zi. Mega- criza si suparare toata prima parte a zilei... Am ajuns sa ii tai internetul cu totul ca nu se mai putea.

Veti spune poate ca am deformatie de profesoara, ca sunt exigenta si perfectionista. Mi s a mai spus de asta zic. Nu sunt nici pe departe. L as lasa in pace complet cu lectiile daca ar face altceva folositor lui. In afara de a zace toata ziua pe canapea cu tableta. Daca ar face sport un pic, s ar juca pur si simplu cu jucarii, ar desena, m ar chema sa iesim.afara etc. 

 

Fleur, eu te inteleg si te sustin. fix asa fac si eu, si vorba aia, caii astia is si mai mari. si tot acelasi lucru l-ar face si apoi trantesc si bufnesc daca le schimbi "programul". [pup] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hej! N-am mai intrat de mult! Sunt ff suparata cu serviciul! Va spun mai multe cand imi trece!

Am citit pe sarite, dar parca Otilia, ma intrebai de barca, daca imi place....Acum, da :))) Si ca sa spun istoria, am avut 2 barci. Una mai acum cativa ani, pe care o detineam impreuna cu alte 3 familii. Se duceau barbatii la pescuit tot timpul. Mie imi este rau pe valuri, plus ca am o frica imensa de apa mare. Deci pe scurt, uram barca! Insa barbatul, nu, o iubea!. Nu stiu daca v-am povestit, dar marea pasiune a barbatului meu este aviatia, a fost pilot in RO, apoi cand ne-am mutat in DK, si-a dat toate diferentele sa poata pilota aici, a venit criza, si nu si-a mai gasit job aici, de pilot (gasise un job de tb sa ne intoarcem in RO, si eu m-am opus),  asa ca a continuat cu IT-ul. Apoi a vrut sa ne cumparam avion, sa facem scoala de aviatie, nu prea a mers business case-ul. Asa ca s-a reorientat la barci :))) Deci sa continui cu barcile :)))) Am vandut "barca la comun" si ne-am cumparat alta. Barbatul o iubeste, o bibileste, o tinem in curte iarna si este zilnic in port sa o veriice, si singura persoana cu care vrea sa mearga la barca, sunt eu!!!  Se supara daca nu ma duc cu el :))) Deci, incet, incet a inceput sa imi placa, si sa sa enjoy. Ne plimbam, bem cafele in porturi, sau pe barca in port, stam la soare...etc. Va pun o poza.

 

Fleur, eu sunt tot ca tine, nu iti face probleme! [flo2]

Mai revin, tb sa plec la mtg...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

eu am azi (sper sa nu cobesc ) o zi mai usoara la munca.

 

Fleur si eu sunt in categoria ta ... tot timpul stau cu gura pe R. Mai devreme trebuia sa intre pe zoom pentru o intalnire cu diriginte...sa le dea un orar ceva de genul...pana s-a hotarat sa intre, nu a mers nici aplicatia din prima, s-a terminat intalnirea. Bine nu a fost singura care nu a putut intra. Ce nu-mi place este ca si ieri a reusit sa intre pe la jumatatea orei de fizica...noroc ca doamna dupa fiecare ora le da si fisele dupa care a predat...

 

La M este mai simplu. Momentan, doamna lui a spus ca ne va trimite in continuare lectiile le whatsapp.

 

Am vazut ieri declaratia lui Iohannis ca ne vom misca fara adeverinta si/sau declaratie...abia astept sa ies la o plimbare lunga...desi cred ca va fi nebunie. Cine stie cum va fi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi (mai sunt 3 minute),

 

Azi am dupa amiaza liber - imi mananc din zilele de concediu dar simteam nevoia. Ieri m-am tuns si vopsit singura - in poza ma batea vantul, parul nu e chiar asaa de umflat.

 

Micky, da, nu prea are cum sa va lase acasa daca lucrati in industria asta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sfintilor de astazi   [flo]  [flo]  [flo]

La mine sunt fratelo (George, e primul prenume, dar noi ii spunem Bogdan- al 2lea prenume...cumnata cand il "alinta" ii spune Gicule, prietenii si colegii ii spun Jack  [dan]), matusa si unchiul meu...ar mai fi fost si bunicul, dar el nu mai este de ani buni.

Azi e si ziua de nastere a unui bun prieten al lui Marco, Beat  [:D] si al unei bune prietene de aici, tot romanca (a fost colega cu mine si m-a ajutat o data financiar...suma a fost mare si nu a mai vrut banii inapoi).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, iti sta ft bine  [il]  [il]  [il]

 

Micky, ideea mi-a venit spontan  [:I]

 

Am fost azi la cumparaturi si am trecut si pe la fratelo; i-am dus un mic cadou si ceva dulce...cumnata are mult de munca..si pe langa invata si germana..face curs online cu o profesoara din Germania; ii place mult, pt ca e doar ea si asa invata mult mai bine....a luat-o de la zero, dar sunt sigura ca va ajunge departe; telul ei e C1.

 

Hartie igienica avem din plin acum la magazine  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] dar inca nu se gaseste drojdie uscata (proaspata insa este).

 

Pe 11 mai vor decide si ce se intampla cu restaurantele si turismul...sa speram ca vor da voie la restaurante sa deschida in curand.

 

La noi tot soare si cald, seara stam in gradina la un apero...e tare fain  [pk] anul trecut a plouat mult, nu am stat deloc in gradina.

 

La noi mastile nu sunt obligatorii (cum e in Germania mai peste tot); depinde insa daca se poata pastra distanta...eu am 3 masti  [ph34r] in curand se vor gasi de cumparat la supermarket; armata a comandat cateva sute de milioane de masti...si da, armata elvetiana s-a implicat mult in ultima luna de zile : in spitale, la azilele de batrani etc etc

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...