Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un ceai cu lamaie pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ziua buna!  

 

Ioana , esti foarte frumoasa si iti sta foarte bine!

viviana, chiar vroiam sa iti spun ca eu am 3 pisici cu foarte mult instinct de vanator, am vazut tot felul de pasari si rozatoare, soparle ucise, pisicile nu fac asa "mizerie'' si nu prea mananca din prada. Bine ca ai aflat vinovatul. 

 

Fleur, te inteleg foarte bine!  [flo2]

 

Michelle, "vin cec-urile de la Trump" e o zicere de genul "Ne da PSD salarii si pensii". Am inteles ca sunt cu numele lui ca sa isi faca campanie electorala , dar sunt si din banii din conturile lui, sau in ce fel sunt 'de la Trump' ? Eu chiar cred ca ar trebui americanii scosi de sub orice restrictie si interdictie. Sa se duca unde vor  (numai nu in Europa), sa faca ce vor. Pentru ca pana nu va avea fiecare un membru al familie, un prieten sau macar o cunostinta moarta de virus nu vor intelege. La ce bun sa ai serviciu daca esti mort?! 

Daca tot venim cu  "am citit undeva /am vazut un reportaj", am citit si eu un studiu care zice ca in Paris s-au dublat numarul de morti fata de aceeasi luna a anului trecut, iar in New York nr deceselor e de 4 ori mai mare. Despre asta e vorba, despre oameni care mor. Cat reprezinta 5% din populatia Americii? E un nr de morti care ar fi ok pt tine? Acceptabil? 

 

 

Ma scuzati, m-am ambalat si nu cred ca e locul si momentul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem bine.

Copii au reinceput usor-usor lucrul la romana si matematica. Sunt suprata pe Rares ca mornaie, comenteaza, o lalaie, nu vrea sa lucreze, nu se concentreaza si face numai ca sa scape ... Toata perioada asta i-a scos din ritm si din motivatie si din tot. Sunt suprata pe profesoara lor de romana ca de la 11 martie nu le-a dat absolut nici un mesaj, nu le-a zis absolut nimic, ne si intebam daca mai traieste... Cea de matematica faca o sedinta pe saptamana, eu trebuie sa fiu si meditator si profesor-corector si psiholog si  de toate. Iar la sfarsit daca iau copiii note bune la examen e, desigur, meritul scolii, daca iau note mici e , desigur, vina lor si a familiei. 

Nu va mai zic ce ganduri am la adresa ministrului educatiei ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vladimir Putin.

Pai sa  vedem... pe scurt si relaxat

el s-a  retras cand a inceput pandemia si a lasat pe altii sa o priveasca in ochi. A ascuns nr. de cazuri si decese, dar cand s-a  nasolit treaba a trebuit sa-si faca aparitia. Lumea deja mormaie.

 

Apoi trebuie sa fie nenorocirea aia de referendum prin care sa schimbe constitutia sa poata candida si in 2024 si  a fost amanat votul sine die.

 

Rubla a juns cea mai slaba monneda din lume.

 

L-a pus un cap luminat de fost securist/kgb-ist/ acum cateva luni sa se puna cu Arabia Saudita si OPEC ca n-a vrut el sa taie din productia de petrol si  a luat-o in mana.

 

Si-a  construit bugetul pe anul asta la un pret de 40 dolari/baril si iata ca a luat-o  si cu asta in barba.

 

Oamenii sunt din ce in ce mai nemultumiti fierbe innternetul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...