Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un ceai cu lamaie pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Glimmer, stiu, imi dau seama...uneori imi pare ca se poate strica tot ce s-a incercat in perioada asta de izolare.

Eu personal nu am de gand sa merg in locuri aglomerate, ci doar sa pot iesi din casa cand vreau, unde vreau, fara sa declar nimic si fara sa analizeze si sa aprecieze altcineva daca motivul pt care am iesit e intemeiat sau nu, daca distanta fata de casa e corespunzatoare sau nu...

 

Eu am mai iesit cu declaratie, acte, de cate ori am avut nevoie si cat mai rar posibil, cu masca in magazine, cu distantare sociala... Pana azi nu m-a controlat nimeni.

Azi ne-a oprit politia. [fri] Actele si declaratia... le-a vazut, le-a notat - numele si nr masinii (fusesem la cumparaturi si la socru sa-i ducem niste cumparaturi si lui). Acum parca mi-e frica sa mai ies, sa nu aprecieze ei ca poate ies cam des... ca mai am de iesit scurt intr-una din zile pana la locul de munca (destul de aproape de casa), la un easybox pt ceva cumparat online... Ma enerveaza ca m-au notat  [fri]  [fri]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Glimmer, stiu, imi dau seama...uneori imi pare ca se poate strica tot ce s-a incercat in perioada asta de izolare. Eu personal nu am de gand sa merg in locuri aglomerate, ci doar sa pot iesi din casa cand vreau, unde vreau, fara sa declar nimic si fara sa analizeze si sa aprecieze altcineva daca motivul pt care am iesit e intemeiat sau nu, daca distanta fata de casa e corespunzatoare sau nu... Eu am mai iesit cu declaratie, acte, de cate ori am avut nevoie si cat mai rar posibil, cu masca in magazine, cu distantare sociala... Pana azi nu m-a controlat nimeni. Azi ne-a oprit politia. [fri] Actele si declaratia... le-a vazut, le-a notat - numele si nr masinii (fusesem la cumparaturi si la socru sa-i ducem niste cumparaturi si lui). Acum parca mi-e frica sa mai ies, sa nu aprecieze ei ca poate ies cam des... ca mai am de iesit scurt intr-una din zile pana la locul de munca (destul de aproape de casa), la un easybox pt ceva cumparat online... Ma enerveaza ca m-au notat [fri] [fri]

 

iti dai seama ca nu te opreste aceeasi persoana. Nu inteleg frica asta, sincer...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu doar sper să se poată menține, impune, dacă e cazul, niște reguli de distanțare în locuri publice, (instituții, magazine etc). Mi-e teamă și de ziua când fiică-mea va trebui să se întoarcă la facultate, pentru că nu va mai fi acasă unde putem menține/aplica mult mai ușor niște reguli privind igiena, modul în care procurăm hrana, cu cine venim în contact etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...