Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un ceai cu lamaie pe ghetar


Recommended Posts

In statisticile suedeze, la cei decedați, hipertensiunea este cu cel mai mare procent la comorbidități apoi diabetul și boli coronariene. Procentele sunt 37, 24 și 23. Urmează bolnavii de rinichi cu 4%.

 

Din ce am citit, la cei cu hipertensiune, are legatura cu medicația. Virusul e un iubitor de enzima ACE și medicamentele de hipertensiune ar elibera aceasta enzima in sânge.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 943
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Roxana, tu stii ma bine. Dar din perspectiva mea, om mort la 37 de ani pt ca era gras nu am auzit. Concluzia mea este ca virusul este foarte periculos daca te omoara doar pt ca esti gras. 

 a propos de asta, am facut o statistica rapida:

 

din totalul de decese, avem 10% sub 50 de ani, 20% intre 50 si 60 de ani, 32% intre 60 si 70 de ani, 38% peste 70 de ani. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Părerea mea este ca va trebui sa conviețuim cu acest virus. E posibil sa nu fie găsit un vaccin eficace (au încercat și Pt SARS și MERS și nu s-a reușit). Și dacă se va reuși un vaccin, va fi in cel mai repede un an jumate, doi ani. 
 

Pana atunci economiile s-au prăbușit și vor muri mai mulți de foame decât de virus. Ne așteaptă o criza economică pe care nimeni nu cred ca o anticipează (nici eu desigur, eu doar ma îngrijorez). 
 

Si undeva între astea trebuie găsit un compromis. Și e foarte complicat. Oricum e vorba de vieți omenești, in orice direcție. 
 

E strict ce simt și cred eu. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Părerea mea este ca va trebui sa conviețuim cu acest virus. E posibil sa nu fie găsit un vaccin eficace (au încercat și Pt SARS și MERS și nu s-a reușit). Și dacă se va reuși un vaccin, va fi in cel mai repede un an jumate, doi ani. 

 

Pana atunci economiile s-au prăbușit și vor muri mai mulți de foame decât de virus. Ne așteaptă o criza economică pe care nimeni nu cred ca o anticipează (nici eu desigur, eu doar ma îngrijorez). 

 

Si undeva între astea trebuie găsit un compromis. Și e foarte complicat. Oricum e vorba de vieți omenești, in orice direcție. 

 

E strict ce simt și cred eu. 

 

 

impulsul e altul fata de epidemiile anterioare cu coronavirus. localizarea in cazul SARS si MERS a fost mult mai eficace, nu s-a ajuns la acelasi numar de cazuri. acum se lucreaza mult mai sustinut si mai din timp. eu cred ca la iarna, pana in martie, vom avea vaccin. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

Ioana uitasem- esti frumoasa!  [flo2]  iti sta bine rosie.

 

deja mi-a crescut parul la radacina, am albit brusc si mult in ultimele luni... [zirea] pana acum 2,3 ani,nu aveam niciun fir alb. culoarea inca  se pastreaza, nu mai e chiar rosu intens,dar ok. oricum ies rar si pe fuga. sper sa se redeschida saloanele. sa ma pot vopsi.

 

va pup. sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...