Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sot mutat dupa divort


dyanaM

Recommended Posts

   Va rog, daca poate cineva sa ma lamureasca. Fostul meu sot s-a mutat din locuinta comuna din luna noiembrie,in hotararea de divort specificandu-se ca el are alt domiciliu. 

   Intrebarea mea este: are voie sa vina cand vrea sau sa se intoarca acasa cand are chef atata timp cat a declarat ca are alt domiciliu?

   Avocatul a spus ca el trebuie intai sa faca o relocare. Fiind foarte stresata nu am inteles ce inseamna. 

   MUtarea lui a fost de comun acord. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

A scris clar , in hotararea de divort  scrie ca el are alt domiciliu!   Deci sunt deja divortati! Dyana,  doar probleme iti face . Am citit ca a luat banii din cont( banii copiilor) ca cineva iti intepa roata masinii si tot asa. Schimba cat poti de repede incuietorile usilor, portii , etc. Si gata! Nu trebuie sa faca ce vrea el, de asta ai divortat. Vizitele la copii se pot programa, exista telefon, internet, se poate comunica. Mai ales acum, cu virusul asta, cine accepta sa vina cineva   cand ii tuna in casa?! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A scris clar , in hotararea de divort  scrie ca el are alt domiciliu!   Deci sunt deja divortati! Dyana,  doar probleme iti face . Am citit ca a luat banii din cont( banii copiilor) ca cineva iti intepa roata masinii si tot asa. Schimba cat poti de repede incuietorile usilor, portii , etc. Si gata! Nu trebuie sa faca ce vrea el, de asta ai divortat. Vizitele la copii se pot programa, exista telefon, internet, se poate comunica. Mai ales acum, cu virusul asta, cine accepta sa vina cineva   cand ii tuna in casa?! 

Nu are nici o relevanta domiciliul lui. Este vorba strict de exercitarea dreptului de proprietate.

Daca are acest drept si-l poate exercita legal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum lupt pentru un ordin de protecție. Sunt așa sătulă și obosită. M-am saturat sa ma amenințe, sa vină fără sa ma anunțe doar sa vadă dacă e cineva la mine. Îmi face copii sa Plângă pentru ca ei nu înțeleg de ce tat-su nu stă să se joace cu ei. 

 El vine, sta 10 minute și pleacă. Nici măcar nu întra pe poarta. Uneori sare gardul. Nu mi se pare corect.

 Unde sa ma mut acum în plina pandemie? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...