Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

 Noroc cu vânturile de pe aici, au zburat aproape toate CD-urile care încotro, a rămas doar unul de sămânță. Evident că pescărușii și porumbeii nu au fost impresionați de Umbrella-Scarecrow.

 

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

. Am si un visin si un par, dar nu va imaginati ca am mancat fructe...au 3 flori! De ce? Habar n-am! 

 

I-ati tuns vreodata? Daca nu, raspunsul e ca se concentreaza pe facut radacini, nu fructe. 

Eu am tuns ciresii/ visinul/ merii/ prunul in primavara si s-a vazut la numar de flori si acum la ciresele verzi. Sunt plantati in 2016 cand am luat casa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Roli, incearca sa le pui de 2 ori pe saptaman asa cum zice la carte, sigur o sa infloreasca mai mult.

 

 

Mai bine ar fi sa verifice ce scrie pe ambalaj, in functie de concentratia lichidului de 2 ori/ sapt poate fi prea mult. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

I-ati tuns vreodata? Daca nu, raspunsul e ca se concentreaza pe facut radacini, nu fructe. Eu am tuns ciresii/ visinul/ merii/ prunul in primavara si s-a vazut la numar de flori si acum la ciresele verzi. Sunt plantati in 2016 cand am luat casa.

 

Da in fiecare an.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Noi avem pe 8 liber cum a zis Strumph. A propos, Strumph, faine pozele si imi pare rau sa aud de dureri care nu te mai lasa. Sa folosesti cu drag bicla.

 

Peste weekend am plantat ceapa si am scos afara rasadurile de ridichi. Pentru ca am gradina mica (de fapt o bordura pe marginea curtii din spate) am pus ceapa si ridichile in jardiniere. Vom vedea ce va iesi.

 

Si am luat muscate, ca alte flori nu am gasit. As fi vrut begonii dar nu aveau inca. 

Din rasaduri, rosiile sunt mari si zravene, ardeii binisor (am niste seminte puse la apa, sa le pun in pamant ca dau colti in apa), a iesit si ceva salata, niste flori nasturtium sunt ok, dovleceii mair. Doar cimbru si mararul dorm pe ele. Petuniile inca nu au dat, nici zorelele (dar semintele sunt din 2013...)

 

Capsunii au flori, coacazele au fructe verzi, afinul abia a legat. Din 2 tufe de cartofi, puse ptr amuzamentul fetelor mai mult, una a murit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...