Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

 

 

Da. Vorbesc de mozarella rasa care e o branza semi-uscata, ca un fel de cascaval la consistenta. Nu stiu de aia proaspata ce sa zic.

 

Da, Ok, de asta vorbeam și eu :). Ca de asta am in exces. Încă n-am făcut nimic cu ea...mersi de idee. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai, 10000 de pasi nu se fac usor. Sau cel putin nu se fac usor daca ai o meserie sedentara. Eu mergeam la lucru pe jos (4km dus intors), mai faceam pasi si in pauza de pranz si tot imi mai ramaneau de facut seara un 2000.

 

Multumesc inca o data pt urariile pt puiu meu mic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, 10000 de pasi nu se fac usor. Sau cel putin nu se fac usor daca ai o meserie sedentara. Eu mergeam la lucru pe jos (4km dus intors), mai faceam pasi si in pauza de pranz si tot imi mai ramaneau de facut seara un 2000.

 

Multumesc inca o data pt urariile pt puiu meu mic.

deci am inteles bine, 10 000/zi? wow!

 

n-am facut niciodata atat [:)]  sau aproape 20 000 (in vreo 2 zile chiar peste) in concediu in Istabul, cand mi-am instalat aplicatia, sau cum ziceam mai sus, cateva mii (nu multe), si asta mai ales acum, de cand cu restrictiile, cand m-am plimbat mai mult decat inainte [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cel mai putin am avut 9 pasi (se pare ca atatia-s din dormitor pana in sufragerie), intr-o zi in care mi-a contorizat doar dus, nu dus-intors (de obicei incepe dupa miezul noptii, cand ma duc la culcare, da' am avut si-o zi in care m-am culcat inainte de miezul noptii, ceea ce la mine e exceptie, asa ca in ziua urmatoare a vazut doar cei 9 pasi [:-)))])

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci am inteles bine, 10 000/zi? wow!

 

n-am facut niciodata atat [:)]  sau aproape 20 000 (in vreo 2 zile chiar peste) in concediu in Istabul, cand mi-am instalat aplicatia, sau cum ziceam mai sus, cateva mii (nu multe), si asta mai ales acum, de cand cu restrictiile, cand m-am plimbat mai mult decat inainte [:)]

 

da mai, eram asa de motivata ... da' nu s-a vazut nimic. Si nu i-am contorizat cu ceasu, ca nu doream sa am pasi neeficienti :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, ai pus punctul pe i. Grea perioada asta, cu copil unic in apartament.

Asteptam sa se mai incalzeasca, vremea tot a fost in dinti de ferastrau. Azi e frig iar, vreo 10 grade, noaptea inghet, au fost sfatuiti oamenii sa nu planteze inca nimic in gradini.

Noi avem balcon mare si gradina in spatele blocului, dar e un pic mai complicat sa l las sa se joace acolo ca nu l vad, balconul nostru da spre fatada la bulevard.

Pentru noi perioada asta in casa este grea, repet.

Chiar daca putem iesi in parc si la plimbare cat vrem, lipsa interactiunilor sociale nu ne ajuta deloc.

In fine sa nu ma mai vaicaresc.

 

Scoala incepe teoretic pe 19, dar pentru ca situatia in Montreal nu e inca sub control, e sub semnul intrebarii la noi. Prim ministrul va decide in urmatoarele doua saptamani. Noi profesorii ne pregatim oricum.

Vineri am pus in saci toate lucrurile copiilor ramase la scoala si azi au venit parintii sa le ia, fara sa intre in scoala.

Suntem in teletravail saptamana asta dar putem lucra si la scoala in anumite zile. Saptamana viitoare toti profesorii la scoala. Avem multe de pregatit in clase, bancile trebuie puse la 2m distanta, numarat cati elevi incap, maximul e de 15. Apoi trebuie sa strang jocuri jucarii si mobilier ce nu pot fi dezinfectate zilnic. E mare bataie de cap, este un experiment de fapt, asta e. Vom vedea ce va iesi.

Dar as fi bucuroasa sa incepem efectiv pe 19.

 

Laura, multumesc de intrebare, tata e bine. Singurul lucru care ma ingrijoreaza e ca e singur, partenera lui sta cu fiul ei, obligati de situatie. Noroc ca are gradina pe care o ingrijeste zilnic, merge cu masina pana acolo, are voie ca i pe teren agricol. A pus ceapa, etc., si a facut solarul cu rosii si altele, a apucat sa aduca pe cineva sa i curete pomii inainte de criza. Gradinaritul il tine in forma. 

Cred ca anul asta.nu vom.putea merge sa l vedem si tare rau imi pare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...