Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Neatza! 
 

Strumphi îmi pare rău ca nu îți e bine...

Sa folosești cu drag trollerul. 
 

Aseara când am ieșit de la job, era cerul încă deschis in partea de apus, pe mare. E așa frumos, perioada asta din an e preferata mea (cred ca va spun in fiecare an, dar nu ma pot abține :)). 
 

Azi sunt liberă. E înnorat deci nu putem sta pe terasa. E Ok când e soare, ca atunci e cald. Poate ploua sa scap de udat florile :). 
 

Am de gând însă sa merg la magazinul de flori mai târziu, am de luat mai multe lucruri. Și sa fac ceva mișcare dupamasa, o sa văd ce chef am. 
De gătit azi nu gătesc, o sa comand mâncare. 
E și al meu acasa, au schimbat sistemul de munca la medici, au mutat intensivul de cardiaci pe secție  (au refăcut un spațiu mare pe intensiv Pt bolnavii covid, sunt 15 locuri acum, numai Pt covid, e un singur pacient internat pe intensiv, au fost doi dar unul a ieșit zilele trecute, e încă pe secție) și au nevoie  de personal acolo. Al meu va lucra vineri, sâmbăta și duminica de la 16-24. Și e liber restul zilelor din săptămâna asta. 
Silvia e la “școala”, adică in camera ei, are ore. 
 

O zi frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sa stapanesti sanatoasa carutzu Strumf.

Eu am luat unu din asta acum 20 de ani (exagerez un pic). Imi trebuia sa merg in piata :)). Piata e e relativ aproape de noi, la 10 min de mers pe jos, deci exclus sa merg cu masina, imi era greu sa car si voila. Atunci numai babele aveau :)) dar nu mi-a pasat. Acu se gasesc tot felul de frumuseti. Mi-am luat unu care urca  bordurile :).

 

Judoka, am analizele bune. Singura problema, hormonii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Geniala! N-am vazut asa ceva. La noi se gasesc niste carucioare care nu se pliaza, sau pliate oricum sunt mari si greu de dus si urate.

 

Ba da, se găsește și la noi. Dar nu în culori asa simpatice, cum e cel comandat de Strumphi. 

 

https://teamdeals.ro/carut-pentru-cumparaturi-din-plastic-pliabil/p

 

 

https://m.emag.ro/carucior-pliabil-pentru-transport-tip-troler-79r306/pd/DZ6SM4BBM/

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geniala! N-am vazut asa ceva. La noi se gasesc niste carucioare care nu se pliaza, sau pliate oricum sunt mari si greu de dus si urate.

Nu-s greu  de dus (am vasta exprienta), e bine ca sunt mari.

Sunt urate, da. Dar cui ii pasa?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Si eu am carut pt cumparaturi din 2004, de cand m-am mutat aici..le-am dus si alor mei atunci unul, lumea ii intreba mereu de unde il au...ii opreau la piata, la magazine...am tot schimbat la ele, acum am unul portocaliu...dar nu il mai folosesc, e la boxa, se umple de praf..am vrut sa-l dau cumnatei (ea mai merge si singura la cumparaturi), dar nu a vrut ...a zis ca nu vrea sa arate ca babele  [:D] eu tin minte ca mergeam cu mama la cumparaturi, fiecare cu carutul ei  [:D] aveam vreo 3 atunci, 2 aproape ca nu ne ajungeau....dupa ce am luat insa prima masina, am renuntat la ele...am oprit doar unul, restul le-am dus in tara.

 

Strumphi, imi pare rau ca ai dureri...am uitat sa scriu : e ft frumoasa rochia, sa o porti sanatoasa.

 

Ioana, eu am pus multi ani in jardiniere : ceapa, usturoi si marar...ieseau mereu...aici se gaseste cimbru proaspat (eu am insa uscat din tara, imi trimit ai mei mereu), dar usturoi verde nu...si ceapa verde rar e ca cea de-acasa.

Eu nu mai gradinaresc, e multa munca si nu merita.

 

La noi ploua azi, dar nu e frig...asa ca m-am hotarat sa merg maine la birou, mi-a fost lene sa ma trezesc devreme pe asa o vreme  [:D]

 

Dupa-masa merg cu fratelo la tuns, vrea sa se tunda ft scurt..desi nu pot spune ca are par lung  [afro]  

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

Fleudelise, s-a postat si primul mesaj. Felicitari tatalui tau pentru cat e de activ. Daca nu a intrat nimeni in clase de cateva saptamani, e nevoie de dezinfectare? Intreb ca ma gandeam ca fara gazda a murit virusul daca era pe acolo.

 

Strumph [grup] sper sa te mai lase durerile. Si eu zic sa nu te stresezi cu carutul, important e sa nu cari greutati cand ai o alternativa comoda. Tu nu conduci?

 

Pasi faceam si eu cel putin 8000 doar mergand la munca si pana la 10.000 ii completam usor cu un mers la cumparaturi sau o plimbare prin cartier. Acum nu mai port ceasul ca nu iesim din curte decat rar, nu am ce sa monitorizez.

 

Ella, cimbru am pus in rasadnite ca aveam semintele si am zis 'hai sa vad ce iese' Nu prea iese insa :) Am pus si usturoi, am uitat sa zic, cateii direct, nu din arpagic (daca se foloseste si la usturoi termenul). Spor la tuns. B ma bazaie sa il tund iar, nu prea am chef.

 

Spor sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat si eu de vazut Liar.

La inceput am fost reticenta in a-l viziona. L-am confundat cu un alt serial.

 

Foarte mult mi-a placut. Iar Ioan Gruffudd face un rol magistral - pentru mine care l-am vazut numai in roluri pozitive jocul lui a fost forte bun.

 

Deci, Fleur, multam de reccomandare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce rau mi-a fost azi! Uh... nici acum nu mi-e bine, abia astept sa ajung inapoi in pat. Pe la ora 2 nici capul drept nu il mai puteam tine si ma indoiau durerile, m-am dus in pat, am trimis mandra sus la Mr. A stat cuminte cica, a facut ceva mate si s-a jucat pe tableta pana a terminat el. Am dormit cred 30 minute adunate, dar mi-a prins bine. 

 

Eu am pus sa le fac mancare, niste pulpe de pui la cuptor si o sa le manance cu piure si muraturi. O sa incerc sa mananc si eu ceva daca pot, simt cum ma arde tot pe dinauntru. Abia pot sa inghit niste ceai acum. Ma dor si toate incheieturile, in special soldurile, abia stau pe fund. Ma foiesc zici ca am furnici in chiloti, amortesc imediat si nu imi mai simt degetele de la picioare, mi se inalbastresc.

 

Ai mei se uita la tv acum, la The Simpsons, si nu mai pot de ras. De vreo 2 zile tot se uita seara dupa ce termina Mr. cu munca. 

 

Azi in gradina am iesit sa intind rufe si avea ca calc pe un pui de vrabie, nici nu l-am vazut in iarba. S-a jucat mandra cu el o gramada, l-a pus sub tufa de trandafir. Sper ca nu l-au mancat pisicile ori vreo cotofana. 

 

A vazut cineva filmul Jojo rabbit? 

 

Ma duc sa hranesc trupa si apoi ma duc in pat, poate apuc sa ma odihnesc putin mai mult. 

 

Ah da ... de la spital inca nu m-a sunat nimeni. Dr. de fam. a spus sapt trecuta sa mai insist. Eu, ca ei sunt ocupati... de parca as avea eu linie directa cu spitalul, nu ei. Mi-am pierdut orice speranta. 

 

Seara buna va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, Strumphi, cât mai patimesti din cauza durerilor... 

Eu as fi luat-o razna demult, dacă eram în locul tău.

Dacă as avea o putere, să-ți trimit asa o porție mare energie pozitiva, sa te scape de dureri...

Acum câțiva ani ai avut o perioada în care nu ai mai avut deloc dureri, o buna perioada de timp. Ce ai făcut diferit atunci, ai reușit să-ți dai seama? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...