Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Miha, foarte frumoase sunt tablourile, ai talent. La noi se organizeaza anual o “expozitie”, fiecare pictor isi expune tablourile acasa si cine doreste poate merge sa le cumpere sau sa le admire.

 

In sfarsit am gasit drojdie, niste poale-n brau ma asteapta sa le impachetez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marion sunt și aici evenimente expoziții Pt artiști. Pana acum am vrut sa particip cu fotografii, anul trecut. Dar m-am îmbolnăvit chiar atunci și nu am putut. Anul asta nu am auzit sa se tina...e vara, început de Iunie. 
Dar m-am înscris in Februarie la o expoziție de arta (fiecare artist expune 3 obiecte pe Secțiuni: pictura, sculptura, fotografie, etc) care urma sa aibă loc in weekendul de Paști. A fost amânat Pt weekendul de înălțare (sf de mai) dar nu am primit încă nicio informație, ca s-a anulat/amânat. Dar m-am înscris cu trei fotografii, însă mactenteaza sa schimb :). Voi vedea. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Pe 5 mai am implinit 18 ani de relatie  [:I] ce-au trecut anii, nu-mi vine sa cred...ok, imi vine, pt ca Marcia are 17 ani...am facut-o la o luna dupa ce ne-am cunoscut  [ph34r] si nu a fost accident, asta a fost dorinta noastra....Marco a venit pt 3 zile la Bucuresti, am fost la nunta unui coleg...si atunci s-a intamplat  [:D] asa a fost sa fie, nu regretam nimic...sanatosi sa fim, ca restul de rezolva.

 

La multi ani fericiti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, tu platesti pentru expunere? Ce povesteam eu e gratis, pentru cei care fac asta ca hobby, nu pentru profesionisti. Primaria organizeaza, plateste tiparirea si distribuirea unor harti cu locatia celor care expun.

Se organizeaza si pentru cei care stiu sa cante la un instrument, vocal etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc, încă o data  [flo2], ma bucur ca va plac. 
 

Marion, la aceea ziceam ca m-am îmbolnăvit, e gratuită expoziția. La cealaltă se plătește o suma mică. 

Altfel da, pentru bani mai mulți, se pot închiria localuri, cum a făcut profa mea. Sau alți artiști expun in cafenele. Și vând, la niște prețuri...

Interesantă “expoziția” la voi, nu am mai auzit așa ceva. Și foarte fain ca e organizat de primărie. E clar numai Pt cetățenii orașului :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut din satul meu inghetat. Avem 5 gr cu ploaie si vant! Oribil!

 

Am luat rasaduri de rosii si castraveti pe care speram azi sa le plantez. Aleluia! Le-am pus in casa la caldura.

 

La job m-au anuntat ca deschid hotelul, deci cand mi se termina somajul tehnic revin la munca. Nu stim inca in ce fel va merge si cati clienti vom avea. La noi veneau multi straini, in special cu treaba, dar cum zborurile sunt inca suspendate, nu vor veni. Nu vom mai da mic dejun, dar vom vinde cui doreste sandwisuri ambalate, iar cafea/ ceai pot sa-si faca in camere, dar fara acces la sala de mic dejun.

Sa vedem daca o sa le convina grupurilor care vin in vara, teoretic, ca inca nu au anulat. Ideea e ca se deschide hotelul si se va vedea cum merge, daca renteaza... deci nimic sigur.

 

Ma tot gandesc la vacanta si am intors-o pe toate fetzele. Am trei variante cu rezervari cu anulare gratuita pana pe la sfarsit de iulie. Prima era Turcia, care cred ca va cadea 99%. Ei au multe cazuri si nu anuntat nimic despre redeschiderea turismului. A doua e Grecia si a treia Croatia. Inclin spre Croatia. Sotul e jumi/juma. Inca o intoarcem pe fata si pe dos. Perioada e la mijloc de august si sper putem merge atunci. Copiii ar avea o tabara de calarie in iulie. E o tabara mica, max 10 copii au fost in fiecare an. Atat e capacitatea de cazare. Nu stiu daca se va mai face...

Nu ma afecteaza statul acasa, ca am ce face din plin, nu ma plicitisesc, dar ma afecteaza incertitudinea asta pe toate planurile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi e mai mult ca sigur ca nu vom calatori nici măcar in țara. Noi reconsideram un concediu in nordul Suediei, cu urcat pe Kebnekaise dar nu cred ca se va putea. Restul a picat demult, când a izbucnit pandemia. Nici nu as pleca nicăieri peste hotare, sa ne îmbolnăvim pe acolo...
 

Mai voiam sa vedem insulele mici, rezervații naturale, foarte pitorești. Dar au anunțat ieri ca...se închid. Nu vor turiști pe Gotland, ca sa nu ajungem in situația sa nu duca spitalul cazurile de bolnavi. Va fi enorm de greu pentru toți, e unul din cele mai turistice zone din Suedia. Dar au anunțat deja sa nu se gândească lumea la concedii in alte zone decât locuiesc. 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...