Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

A venit si timpul cand dupa o saptamana mi-a adus teza.  Tinea caietul ala in mana si imi explica ca ea nu mi-a dat subiectul ala. Eu ziceam ca ba da, ca ala e subiectul ca altfel nu il dezvoltam.  Ea ba nu, eu ba da.

Pana cand furioasa a intrebat clasa.  Ce subiect i-am dat eu lui Popeasca, asta sau asta?

Juma de clasa a zis ca mine, juma ca ea.

Mi-a dat pana la urma 5.

 

Esti tare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Multumesc. Citisem articolul original intr-o discutie mai larga despre cum predictiile oamenilor de stiinta erau ca in caz de cataclism care afecteaza tot pamantul (vezi pandemie) oamenii vor deveni violenti si periculosi si realitatea este cu totul alta. E imbucurator.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Apoi in clasa a 11-a am facut iarasi valva cu o alta colega. Fata asta.... sora ei se imbolnavise de HIV cand era la gradi si au primit mancare ranceda. Ea si colegii ei au fost spitalizati cu toxiinfectie alimentara si din 12, 9 au plecat cu SIDA. Mama ei a facut apoi un alt copil pe care l-a ingrijit colega mea, iar la cateva luni l-a vandut unor italieni. Pleca de acasa cate doua saptamani, lasandu-le mancare de doua zile. Pe atunci mama stia ca ma apucasem de fumat si, nesuportand ideea de a cersi tigari (avea ea un fix cu asta) imi dadea bani de tigari. Eu din banii aia cumparam in fiecare zi doua kile de cartofi pe care mergeam apoi la colega mea acasa si ii facea (ea, ca eu de cratita nu ma apropiam nici pe atunci) in toate felurile posibile. Mancam impreuna cu fratele ei mai mare si cu surioara ei cea bolnava. Apoi am salvat un pisic dintr-un copac si doamna care l-a adoptat ne dadea cate doua croissante in fiecare zi, pe care le imparteam si cu fratii ei, asa ca am avut si desert o lunga perioada. Ei, in clasa a 11-a mama ei nu a mai venit acasa cateva luni, tocmai plecase cu un iubit care se daduse si la colega mea... Si au venit vecinii peste ei si le-au zis ca au datorii uriase la intretinere si ca o sa-i dea afara din bloc. Fratele ei a plecat la o matusa, sora ei la o bunica iar colega mea a ramas de izbeiste. M-am dus cu ea de mana la mama si i-am povestit tot. Ea a zis ca nu lasa un copil pe drumuri, asa ca colega mea s-a mutat la noi, a stat pana prin anul II de facultate. Nu mai retin exact cum, cred ca mama a zis la o sedinta cu parintii, dar s-a aflat toata tarasenia la scoala, si atunci am capatat un dram de simpatie din partea celorlalti profesori, dar a venit faza cu nota motivata si le-a trecut destul de repede. Legat de colega mea, acum sunt ok toti, chiar si sora ei, care ar fi trebuit sa fie moarta de mult, acum are chiar si doi copii, nascuti sanatosi.

 

 

 

[flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] [flo] [flo2] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dubla

 

Monica, si dupa '89 era interzis sa te tina in liceu daca faceai copil ca se considera ca esti un exemplu negativ si ceva cu morala bla-bla.

Imi amintesc ptr ca fata unei asistente de pe sectia unde lucra tata a ramas gravi si asistenta in imensa ei inteligenta a obligat-o sa tina copilul - desi lucra pe gineco, se putea gasi o solutie. Eu eram in liceul ala la clasa V, deci prin 1993-1994? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Am avut weekend lung si tare bine a fost, ca a fost si cald. De ieri insa bate un vant rece de tot, parca vine de la Cercul Polar. E soare, dar de la vand sunt 10 grade.

 

Am serbat VE day vineri, au pus oamenii ghirlande si stegulete si am baut si noi (eu cu B) niste sampanie cu vecinii - fiecare pe tarlaua lui. Seara am incercat sa invatam fetele sa joace badminton, cu rezultate mixte. Si am jucat eu cu B, nu mai jucasem de ani.

Sambata a fost foarte cald si am montat piscinuta de copii (e inalta de vreo 50cm) si s-au balacit fetele, veselie mare.

Azi al munca si s-au adunat multe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...