Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Noi zero clor si zero spirt. Folosit doar desinfectant lichid si serverele la servici si cumpărături si vreo 10masti.

 

Drojdia o am pe terminate si nu se gaseste in magazine

 

Strumph ma bucur ca te simti mai bine. [:)]

 

Mianna felicitări pt slăbit.

 

Laura ce adolescenti frumosi. Ai de ce sa fi mandra  [pk]

 

Black..deci se razbunau si iti luau cravata  [:-)))]

 

Viviana daca nu crezi, nu crezi...dar fyi asta e adevărat...

 

Dar vroiam sa te întreb de mult , ce fac mama si sora ta si familia ? Sper sa fie sănătosi.  Am auzit ieri ca vor sa tina los angelesul inchis pana dupa 6iulie . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In Germania la cateva fabrici de prelucrare a carnii s-au imbolnavit de CoVid multi muncitori (intr-una 200)...majoritatea celor care lucreaza in astfel de fabrici sunt romani si bulgari...sunt muncitori "imprumutati", angajati la diverse firme si nu direct la fabrica..ma uit acum la TV, la conferinta de presa a unuia dintre producatorii de carne..printre altele a spus ca muncitorii sunt vinovati in mare parte  [batcap]  [batcap]  [batcap] stau multi intr-un apartament, de conditii nu mai zic...si cica daca unul e bolnav, merge la job, pt ca ceilalti se iau de el si ii spun ca sa nu stea acasa, ca au ei mai mult de munca  [fal] i-am zis ceva cu voce tare cand am auzit ce abereaza [smulgpar] salariile pe care le primesc sunt mizerabile, nu primesc somaj, conditiile in care stau nu sunt nici pe departe ce ar tb sa fie...am vazut reportaje de-a lungul timpului...e un fel de sclavie moderna  [zirea] si asta intr-o tara europeana, ca sa nu mai zic ca tara asta este Germania. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Black, beți ceai d asta gata preparat ? Dacă pui așa adunat, mi se par multe alimente procesate, mai ales dacă sunt și pt cei mici .  [ups] sper sa nu te superi ca am scris. 

 

 

 

Stiu ce spui, stiu ce spui, avem de obicei cate ceva prin casa, asa, de o rontaiala. Ideea e ca de doua luni dam gata intr-o saptamana ce am fi consumat normal in doua luni...

 

Ceaiul in fac cu pliculete. (tei , musetel, fructe de padure)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, am vrut sa spun si eu ca am observat stampila cu data si a calatorit cam o luna ...

 

Judoka  [flo2] , tata e ... ok. Foarte ocupat cu gospodaria (el zice ca nu poate sa stea, ca daca ar sta nu si-ar gasi locul si rostul)  : gradina, solariile, animalele , dar doarme foarte putin, zice ca e slabit, ca are tensiunea cand prea mare , cand prea mica, nu are pofta de mancare. L-am convins si maine dimineata merge sa isi faca niste analize, o ecografie si o vizita la cardiolog. Merge zilnic la cimitir ... Are prieteni care il suna, il cauta, il ajuta cu cumparaturi, cu treaba mai grea pe langa casa. Dar ... e greu, mai ales ca nici pe noi nu ne-a vazut de atata timp. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Furculița se ține și se folosește cu dinții în jos doar dacă ai un cuțit în cealaltă mână. Dacă n-ai cuțit și folosești doar furculița să mănânci, atunci o ții cu dinții în sus (ca pe lingură) și mănânci normal.

 

Interesant. Nu am văzut pe nimeni in Ro sa mănânce așa, mereu furculița se tine cu dinții in sus, indiferent dacă e sau nu acompaniata de cuțit. 
 

Dar suedezii o folosesc invers. Eu am zis ca sunt badarani :))). Acum înțeleg ca sunt mai educați :))). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Black..deci se razbunau si iti luau cravata  [:-)))]

 

 

 

Da, si toata lumea stia ce inseamna, se uitau oamenii din cartier la mine ca la un ciumat, parca le auzeam gandurile: "Uite, fata asta are nota scazuta la purtare... ce rusine este pentru familie..." :)))))

 

Si mai era ceva, pana mi-o dadeau inapoi pierdeam inelusul ala de plastic cu care o fixai, vi-l amintiti? Si detestam sa o port cu nod.

 

Dar... hmm... aratam aproape civilizat in costumul de pionier... cu cravata mea cu tot.

 

 

 

NUUUU, nu e nostalgie, vorbeam de tzoale, geeez... fata de sortzul ala albastru normal, uniforma de pionier era... altceva. Nu chiar ca o rochie de seara pe langa blugi, dar... in fine, intelegeti voi ideea...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Black, așa ma simteam și eu in uniforma de pionier. Și nu, nu puteam purta nici eu cravata cu nod, musai cu inel. Se găseau de cumpărat :). 
 

Strumphi sa folosești sănătoasă noua bicicleta și sa te facă sa îți treacă durerile! 
 

Nici eu nu dezinfectez in casa. Dar in magazin au dezinfectant și iau mereu in mâini și dezinfectez locul unde țin caruciorul și cititorul de preț. La ieșire ma dezinfectez iar. 
Acasa ma spăl pe mâini și ma dezinfectez când intru. 

 

Mariana, bine ai revenit! O plăcere sa te citesc :). 
 

Eu am doua frici: dacă unul din colegii mei cu care lucrez direct se îmbolnăvește, e clar ca facem mulți boala. Noi nu putem lucra la distanta de 1-2 m. De altfel avem stabilit un program de criza, in caz ca vom fi mulți care ne imbolnavim deodată. 
A doua frica este ca se îmbolnăvește unul din noi, acasa. Am cumpărat măști destule, dar cred ca e mică șansa sa nu ne imbolnavim și restul. 

 

 

Seara frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...