Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce fain, am fost colege...

 

Da Black, colege de universitate. Nu si de facultate. Am impresia ca tu ai terminat CFDP. Sau ma insel?

 

Oricum marea diferenta e ca eu nu am lucrat in Ro ca inginer. Asa a fost sa fie sa ajung in Norvegia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Black, colege de universitate. Nu si de facultate. Am impresia ca tu ai terminat CFDP. Sau ma insel?

 

Oricum marea diferenta e ca eu nu am lucrat in Ro ca inginer. Asa a fost sa fie sa ajung in Norvegia.

 

Hai, mai, e aceeasi curte, avem intrare directa de colo-colo, e practic tot aia! :))))

Da, la CFDP am terminat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

iar merge aiurea forumul la mine, nu stiu la voi. Cand ma loghez acum ma duce in comunitate si mereu ma ducea pe pagina pe care eram, mai mereu de la pinguini. Acum dupa ce nu m-am putut loga de pe nici un device aseara si azi dimineata, ceva s-a schimbat. Nu-i problema, dar sacaitor.  [doh]

 

Noi am fost si am aplaudat pentru NHS& key workers, in fiecare joi seara la 8 se face asta. De vreo 2 saptamani nu mai ies toti vecinii, nu stiu de ce, s-or fi saturat? Inainte era asa frumos, ii vedeam pe toti cu mic cu mare, copilasii cu oale si tigai in maini cu lingurile de lemn... Sophia data trecuta mi-a batut asa tare in tigaita de i-a sarit tot smaltul. Azi a batut toba intr-o cutie de biscuti rotunda!  [batetoba]

 

Ma bucur ca v-au placut pantofii mei si da, pot merge pe toace desi il bat pe umar pe Mr.  [bat]  Eu i-as vrea si pe cei cu portocaliu, ca am o rochita noua nepurtata niciodata la care ar merge perfect, dar precum nu avem unde merge cu toate crasmele inchise, mai astept poate ii prind la reduceri mai incolo. 

 

Fleur, cum a fost ieri la psiholog?  [pup]  sper ca sunteti bine si tu si Eric. 

 

Roli, mi-am adus aminte ca am vazut poza de la tine si m-am indragostit de asa view [olala] ziceai tu ca ai muntii dupa casa, dar wow! Superb! Ce mai fac baietii? 

 

Mianna, ai schimbat garderoba ori mai astepti? [nebu] 

 

Antmil, cum stai cu renovarile? Sper ca ati terminat si aranjat totul la loc. Ce mai fac baietii? Cumnata cum se mai simte? [flo]

 

Mihaela, stiu ca nu te incalzeste cu nimic, dar si noi stam in banca noastra vara asta. Nu vom merge nicaieri, nici macar pe capul soacrei nu putem merge.  [:-)))]  Foarte frumos pictezi, sa continui!  [flo2]

 

Viviana, ai plantat toate florile de le-ai comandat? te-a ajutat si Silvi?  [:)]  Ea ce mai face, cum se simte? Ii e dor de prieteni, de iesiri? 

 

Ella, sa stii ca ma bucur tare cand aud ca fratele tau e asa bine si a inceput sa se ingrase! Sora ca tine sa tot aiba! [pk] Sper sa puteti merge in tara si fratele cu cumnata sa poata aduce baiatul acolo la voi. 

 

Corina, te-ai lamurit cum sta treaba cu furculita?  [:D]  Ce mai face Lori a ta? 

 

Silvi8, am trimis azi scrisoarea pentru Crina! [il] Ce incantata a fost Miss, cat de nerabdatoare sa ajungem la posta sa o trimita. A trebuit sa cumpar un plic mare A4 ca i-a trimis ceva desene pe langa si sa nu indoim capodoperele a trebuit sa iau plic mare. Ba am trimis-o si recomandata sa fiu sigura ca ajunge ca ar fi si pacat sa se piarda pe drum pe undeva.  [:I]

 

Laura25, ce frumosi gemenii tai si ce au crescut! Buna apa la munte!  [biz] Cand treci pe la mama la poarta sa o saluti si pentru mine  [:D]  [flo2]  Mi-e tare dor de dealurile copilariei, de padure... 

 

Ioana, imi pare rau ca inca nu te simti bine dupa atata timp  [flo2]  Ce mai fac cucuietele tale? incepe scoala in Galezia la 1 Iunie?  Chiar faci tiramisu de 2 ori pe saptamana si nu trimiti si la mine o feliuta?  [:p]

 

Daniela, nu ti-e dor de umblat pe campii?  [hot] Tu care erai mereu plecata de acasa...

 

Monica, AMR 1 zi! ori nici nu mai are rost sa mai punem AMR acum  [8D]  Ce planuri aveti de weekend? 

 

Judoka, ce mai prajituresti bun? cum e la voi in DE cu carantina? Am citit ieri ca Madam M nu vrea ridicarea lockdown ului prea devreme. Laura, ado ( nu stiu cum il cheama) ce mai fac? Le e dor de mers la sportuit ori la voi deja s-au deschis toate? [hop]

Michelle, toata ziua gradinaresti! Vrem sa vedem si noi gradina cu flori frumoase!  [hippi] Will cum se mai simte? 

 

Anja, tu pe unde esti? ai plecat cu barca?  [titanic]   Ce iti mai fac baietii? 

 

Rox, cred ca abia astepti sa puteti merge pe plaja. [bis] Sper sa fie si vremea ok, la noi e inca frig dar de Duminica incolo arata ca se incalzeste putin si la noi. 

 

Coca, nu ne-ai spus ce tort ai facut Evei? Au reinceput fetele scoala? Tu cum te mai simti?  [pup]

 

Vivi06, tu ce mai faci? Radu tot cu  [bicla]  prin cartier? Cristina in ce clasa e acum? 

 

Otilia, fetele tale cred ca deja-s la scoala inapoi? au redeschis si granitele? Ai terminat cu gradinaritul? Mai alergi pe munti?  [roscatavant]

 

Velvet, tu numai cu cititul?  [flirty] Cum mai esti cu pregatirile schimbatului de domiciliu? 

 

Black, ce mai face Vivi? Sophia inca se joaca cu masinutele  [autoroz]   Mereu vorbeste de veve a ta cand se joaca cu masinutele de la ea. 

 

Oare am uitat pe cineva? Sper ca nu, dar daca da sa dati vina pe neuronul ofilit si adormit.  [b)]

 

Apropo de perna, ma duc s-o strang in brate ca li s-a terminat si show ul alor mei de il urmareau la tv si maine Mr. lucreaza iar de la 7 cu trezit de la 6.30.  Azi a avut o zi nebuna nebuna. E asa de obosit, ii trebuie cateva zile libere sa isi mai revina. O sa aiba 2 zile libere saptamana viitoare. I-am spus ca nu o sa ii faca Boris statuie si sa take it easy sa isi ia liber 1-2 zile ca s-or descurca si fara el. 

 

Noapte buna!  [nani]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumph, mersi de intrebare, deocamdata am doar doua perechi de blugi pe care nu-i mai pot purta, ca flutura pe mine, si alte doua care mi-s doar o idee mai largi, dar nu se vede. de restul garderobei habar n-am [:)]

 

si eu ma simt obosita si-am dat rateuri in ultimele zile - emailuri trimise aiurea, documente revizuite gresit, chestii de genul asta; tot eu mi-am dat seama de ele inainte ca altcineva sa realizeze ca am gresit, dar tot nu-mi place.

 

deocamdata mi-am luat inca doua zile libere, lunea si vinerea viitoare, si-o sa mai vad. nu-mi vine sa-mi iau o saptamana intreaga si sa stau acasa, ca asta presupune amanarea unor teleconferinte si n-are rost, dar daca nu-mi revin, mai iau cateva zile in preajma week-end-ului lung cu 1 iunie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara

 

strumphi  [floare3]  am facut un prim pas, fara de  care nu se poate continua. acum astept calendarul pt concursul de dosare si ce-o mai fi. nu stiu nimic in pandemia asta.sper sa reusesc. te pup.

 

noapte buna. sanatate!

 

va pup  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, nu am vesti prea grozave.

Dupa prima sedinta la psiholog, ce a decurs bine si normal, copilul mi a facut o mega criza azi dimineata. Mi am inceput teletravail ul cu aproape doua ore intarziere...ma rog nu i grav ca nu e nimic in direct dar...

Greu, greu la noi...mi a spus ca se simte singur si de asta a facut criza. 

 

Si cireasa de pe tort azi pm ul a anuntat ca nu se mai redeschid scolile pana in septembrie. Sunt trista...si trebuie sa fac un plan de actiune pentru urmatoarele luni.

Ce fel de vara va urma, nu stiu.

Cum ma simt acum, m as urca in primul avion sa venim in tara, macar sa stam in gradina la aer curat. Dar nu se poate pana la sfarsitul lui iunie cand se termina oficial anul scolar, si nici atunci nu stiu daca va fi posibil.

Incertitudinea asta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, sa fie cu noroc primul pas, important 3 ca l- ai facut. Bafta multa!

 

Strumphi, frumosi pantofi, ma uit la ei ca la exponate, eu nu mai port purta tocuri din astea demult.

Si ai Ellei sunt frumosi stil office.

 

Daniela, clar nu le am cu bunele maniere ref la tacamuri. La cat de rar ieseam eu la restaurant...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...