Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Intru la miez de noapte sa va spun ca mi-ati trezit amintiri, si de la subiectul cu mopul am aterizat din greseala la subiectul cu Φ-ul, si cu papadia si cu agricultorii. Am ras cum nu am mai ras de mult. (desi inca sunt trista si necajita cu serv. sper sa imi revin cat de curand). Cred ca mai trebuie sa gasesc subiectul cu James!

 

Edit ca l-am gasit! Strumphy ca ma intrebi ce fac :)) Chiar asa, ce s-o fi ales de James? ce de:

 

citat din Strumphy

 

".are si muschi dar sunt ascunsi sub tricou  [q]  [q]  si mai si studiaza, mai are cateva examene si termina facultatea de drept!  [jamaica]  E baiat destept si bun la casa omului, stie de toate. ( nu stiu daca chiar de toate, da` presupun [nebu] [:I] [hot]  )  Are certificari pentru toate: apa, gaz, electric, constructii...   Cica inca 1-2 ani de munca fizica si apoi cand termina facultatea sa nu mai vada nici o instalatie de nici un fel [:D]"

 

si

multe auto-citate:

 

"Mai Strumphy, nu stiu ce am, dar azi de cand tot citesc despre James "asta al tau" si aventurile lui, despre caldura cotropitoare din imprejurimi il vizualizez, asa ca un fel de Chipendau [aerob] , cu ustensilele de lucru atarnand pe bustul gol cu patratele si ma gandesc la la asta se refera Corina cand zice de partea plina a paharului.. [greutati]. Zi-mi ca nu e adevarat!!!"

 

 

"Pfuii... azi noapte m-au bantuit hlizelile de pe aici. Am avut un cosmar imaginativ erotico-stresant in care personajul principal era...ta...na [batetoba]...nimeni altul decat James al lui Strmphy!!!!!!! Si nu unul, nuuu, ci "n" un numar natural oarecare.

La inceput James-ii erau cuminti, la bustul gol, pe marginea livingului studiau pt ultimul examen de drept. Deodata, pac. se ridica 2 Jamesi, lasa cartile, pun un semn in mijlocul livingului, si scot dooo baroase si se pregatesc sa imi sparga parchetul, cica sa gaseasca teava reverberanta. Degeaba ma agit, transpir, le explic ca teava nu e la mine, e la Strumphy, ca e casa noua, ca sa lase parchetul ca ma cearta sotul! Ca sa se intoarca la studiu ca au examene! Fara succes! [zirea] Timpul se dilata, eu gafai de atata agitatie incercand sa conving James-ii, si deoadata se ridica si al un al treilea cuuuuuuuu un picamer! [mariaj]  Iar eu lesin imaginativ..... [umbrel]"

 

"James, nu mai e doar James, el transcede instalatorul obisnuit! Este arhetipul universal al instalatorulul cu studii in drept! Este quintesenta instalarii si a imaginarii. Barosul si picamerul sunt uneltele universale care realizeaza comuniunea om instalator.  Este atemporal si aspatial. [iartama] JAMES!"

 

 

 

 

Pe unde o fi subiectul cu antologia umorului?

edit ca l-am gasit:

https://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/34670-antologia-umorului-romanesc-pe-dc/?hl=%2Bantologia+%2Bumorului

 

 

Laura, ce tineri frumosi! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fleur  [pup]  multumesc! iti doresc sa te linistesti si sa fii si tu si baiatul tau bine! cu siguranta e mai greu cu scoala inchisa...

 

anja  [:-)))]  eu chiar vreau un James de-ala  [:D]

 

ma duc naibii la somn  [:D]

 

aaa, Laura minunati copiii tai!  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, ce faci tu noaptea..... :))

macar ti-a mai trecut supararea? (Si eu is suparata pe ai tai, se pune? :) )

 

Fleur, eu cred ca venirea in tara (in functie de data in care nu mai stati in autoizolare cand ajungeti aici) v-ar face bine [flo]. Cand mai mergeti la psigolog? 
 

strumph, de ce zici ca nu puteti merge la socri? Mai bine mergeti in nord la fosta lor casa .... de ce nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

iar 

 

Michelle, toata ziua gradinaresti! Vrem sa vedem si noi gradina cu flori frumoase!  [hippi] Will cum se mai simte? 

 

 

 

Oare am uitat pe cineva? Sper ca nu, dar daca da sa dati vina pe neuronul ofilit si adormit.  [b)]

 

Apropo de perna, ma duc s-o strang in brate ca li s-a terminat si show ul alor mei de il urmareau la tv si maine Mr. lucreaza iar de la 7 cu trezit de la 6.30.  Azi a avut o zi nebuna nebuna. E asa de obosit, ii trebuie cateva zile libere sa isi mai revina. O sa aiba 2 zile libere saptamana viitoare. I-am spus ca nu o sa ii faca Boris statuie si sa take it easy sa isi ia liber 1-2 !  [nani]  

Strumph , f frumosi pantofi...mi am luat si eu o pereche noua cu toc  la crăciun cu gând ca o sa ii port in primava , dar cu statul asta in casa zac prin dulap.

 

Gradinaritul la mine e neccesitate sa nu ne navaleasca buruienile sau sa ne vina serpii in casa. Din păcate e o munca titanica, mai ales pt noi crescuti la bloc,

Am mai spus parca,aici pământul e belea, clei,tare ca cimentul si plin de bolovani imensi...

ca sa pun o floare treb sa fac groapa cu tarnacopul,  pun numai pământ cumpărat si Dumnezeu cu mila .

Cand am cumpărat casa front/backyardul era totul un deal. Noi am facut ziduri, am terasat, turnat ciment .,.acum avem peste 100de plante

 

Mai avem de pus mulching dar cred ca o lasam pt iarna avem alte proiecte acum.

 

In primăvara mai mut plantele mai ales cele care vad ca nu rezista vara la soarele arzător . Palmierii necesita frunzele tăiate. Stejarii trebuiesc trimmuiti . Buruienile stropite de 2-3ori ...cresc ca nebunele.

Si dupa toata munca asta,gradina tot jalnic arata. 

Poate pun poze maine ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumph, multumesc de întrebare.

 

Will se simte bine, sănătos ..,.living the dream sa stea acasa. 

Mai are 3sapt de scoală. Saptamana viitoare are finale si testul la advanced placement colegiu la istorie (ff greu). 

Nu stiu ce o sa facem cu notele. Cred ca pt chimie si poate si istorie o  sa alegem scrisoare de pass. La materiile astea cred ca va avea B si ii da media generala in jos. Sper ca la celelalte 5materii sa ia A..  si vom alege note,

Chestia e ca trebuie sa alegem note sau pass dapt viitoare â deci 2saptb pana se încheie situatia si fără sa fie toate notele puse... Va fi un risc mare de asumat. 

 

Nu prea mai are chef de invatat si ma tine in mare stress cu notele . Trebuie sa iaA pe linie pt o medie generala buna. 

Profesorii sunt si ei cu multe pe cap, unii sunt mai involved,  altora nu prea le pasa . Pun note chiar si o data pe luna încât habar nu au copii ce note/situatie au pana atunci sau nu le oferă teste, lucrări sa isi ridice notele... E dificil. 

Auzeam astăzi ca poate sinin toamna tot asa vor invata.

Am mai auzit ca voir sa dea lege sa nu se mai dea ACT sauSAT... examenele de care se tune cont la intrare la facultate . Sper sa se clarifice pana la anul când treb sa dea el testele,,. Dar treb sa stim fin timp ca se face 1an de zile pregătire.

 Deci cam asta cu scoală pe la noi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi amintesc de James si... toaleta flambata...so funny.

 

Aveam nevoie sa rad, azi nu prea mi a mers treaburile...

 

Sotului i am dat pachet la el din greseala cutia cu  mâncare a lui Pepper si a stat dragul de el fără lunch...

La servici am avut niste chestii cu care a trebuit sa imi bat capul...

Lui Williiam i a intrat un virus in computerul mare de $1500 ...  s ar putea sa fi distrus motherboard ca nu se mai conectează de loc la internet(cu/fara fir)...de maine treb sa impart computerul meu cu el.

Pe seara sotul mi a zgâriat cred ca retina, eram impreuna si se juca cu Pepper si din greseala mi a băgat degetul in ochi ...simt o durere permanenta.,.sper sa treacă ca n am chef de mers la doctor.

Pepper am vazut  ca are iar un fel de alergie pe piele

Tata s a saturat de stat in casa ... isi tot face de drum

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Stumpfi  [flo2]

sfatul meu ( desi nu mi l ai cerut)  [bib] e sa l cicalesti pe sot la cap sa o lase mai moale. Cum zici si tu , nu ii ridica nimeni statuie, iar sanatatea si odihna au si ele rolul lor. 
 

Cu pustanii mei, au trecut de la 10 ore de antrenament pe saptamana la stat in casa si mancat chipsi. Mare diferenta. E bine totusi pt ca noi avem saltea de judo si se agita pe ea, fac gimnastica, flotari, stat in maini .... [soricel]

 

Am pierdut cine e suparat si de ce pe copii lui anja. Au facut prostii ?

 

Nu mai stiu ce mai vroiam sa scriu.

 

un week end asa cum vi l doriti  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Nimic nou la noi. 

Cred ca v-am zis deja ca am depus dosarul Crinei pentru clasa a V-a la un liceu unde sa faca engleza intensiv. asteptam sa vedem cum si daca se va da examen.

 

Suntem cam in impas ca nu stiu cine va sta cu fetele pana in septembrie. Mama mea are nepotul la ea si nu va veni la noi deloc. Soacra va veni (si acum e la noi) dar nu poate mereu, are gradina, animele, pui mici...Speranta mea e ca sotul doamnei T sa se faca bine cat mai repede bine si sa poata veni dna la noi. 

pana atunci cred ca imi epuizez concediul de odihna.

 

Strumphy, deabia asteptam scrisoarea si sper ca de data asta sa scrie mai mult C ca prima data avea emotii si era cam nesigura sa trimita unei fetite pe care nu o cunoaste. Eu i-am spus ca S vrea sa isi exerseze romana si ea engleza si deci le-ar fi util amandurora... [flo2]

 

am admirat si pantofii, si cei albastri si cei negri...frumosi dar cam scumpi.

eu merg mult pe jos si mi-am adus pantofi la munca, am vreo cateva perechi in dulap dar cam uit sa ii schimb si raman cu cei de mers cel mai des.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...