Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună dimineața și de la mine,

 

Azi mi-am luat o zi de concediu, nu merg nicăieri, dar am nevoie de o zi liberă că deja nu mai dau randament. 

 

Viviana, zice bine Laura cu râmele, dacă găsești râme e semn bun pentru sol, fac o grămadă de lucruri bune.

 

Zonele metropolitane sunt orașe + comunele învecinate, unde s-au asociat ca atare (există o lege pentru zonele metropolitane). Detalii aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

Frumosi pantofi Strumph si Ella, sa ii purtati sanatoase.

 

Mariana, bine ai revenit [grup]. Cu mandruca... acum e momentul sa experimenteze. Creste parul, cresc sparancenele, unghiile se sterg.

 

Cu sters colacul de WC sa stiti ca e posibil sa fiu eu. [fri] Cand mergeam la hotel cu fetele dadeam cu gel de maini dezinfectant pe colac. Dadeam si pe 'masuta' de la avion. 

 

Strumph, nu deschid scoala de la 1 iunie in Wales. Asteptam sa vedem ce ne mai zic. Ca sa fiu sincera, ma tem sa le trimit, vorba unei mamice, scolile nu-s in stare sa scape de paduchi daca aduce un copil in clasa, ce sa mai zicem de covid!
Tiramisu e cumparat, nu am timp sa gatesc nici o ciorba mai ca lumea si fac majoritatea mancarilor in cuptor ca nu trebuie sa amestec in ele, dar'mi-te tiramisu.

 

Fleurdelise, imi pare rau sa aud de criza lui Eric si de amanarea inceperii scolilor - stiu ca iti doreai sa inceapa. Daca tot e teletravail, de ce nu ai voie sa il faci din Ro (in afara de fus orar - in cazul discutiilor f2f)?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet mersi! Ție mult succes, tin pumnii sa găsești ieșirea din situație, sa fie totul bine. 
 

Fleur, îmi pare rău, știu cât așteptau sa se deschidă școlile. 
 

Despre asta, eu am părerea mea, normal ca bazată pe ce e la noi. Dar nu vreau sa isc iar discuții. Fiecare țara face cum crede. 
 

Eu aștept sa ma anunte sa iau mașina. Am mâncare acasa Pt azi, am timp sa ies la plimbare și sa îmi fac antrenamentul cu greutăți. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vib, ma pregateam sa iti zic de rame, dar a luat-o Laura inainte. Eu dimpotriva, pe pun inapoi daca le scot din greseala - plus in ghivecele mari, ca alea nu le mai afaneaza nici bunicu.

 

Cu relaxarea - si aici au relaxat, desi inca nu mi-e clar, de ex pe situl gov.uk zice ca poti sa te deplasezi cu masina la un loc de facut exercitii dar guv in Wales zisese ca nu e voie mai acum o saptamana. Noi am vrut ieri sa mergem in parcul unui castel - nu in el, ca il stim pe dinafara si pe dinauntru. Dar era inchis parcul. Asa ca am ajuns la o plaja. Va las o poza sa vedeti ca era de 'aglomerat'. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Strumphi, Viv e ok. E trista ca am fost la serviciu azi (tevatura cu CIC-ul neprelungit prelungit in extremis.

 

Aseara la 00.15 Seb s-a urcat in carucior voind sa iasa afara. Nu apucat sa-l pozez, dar era ca si cum stia ca de 15 minute avea voie. :)))

 

Viv, da-le pace ramelor, ajuta sa pastrezi gazonul aratos, pune-le inapoi pe pamant, ca-si gasesc ele drumul "spre casa", nu le mai da peste gard, ca o sa te ia dup-aia invidia privind gradina vecinului care o sa fie mai frumoasa ca a ta. Nu permite asa ceva!

 

Acum savurez cele doua saptamani noi de liniste castigate aseara si mi-am promis sa-mi termin disertatiile, pentru ca e pacat sa ma inec acum, la mal, dupa doi ani de agitatie cu dusul la scoala si proiecte si examene si nebunii...

 

Sanii lui Vivi incep sa creasca si mi se pare ca e inca mica, ar insemna ca in jur de 10 ani sa aiba prima menstra, si mi se pare prea devreme, cum sa ai grija tamponului de la 10 ani? Sunt trista. As fi dorit sa nu se grabeasca atata sa creasca....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...