Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

Sanii lui Vivi incep sa creasca si mi se pare ca e inca mica, ar insemna ca in jur de 10 ani sa aiba prima menstra, si mi se pare prea devreme, cum sa ai grija tamponului de la 10 ani? Sunt trista. As fi dorit sa nu se grabeasca atata sa creasca....

Nu e musai sa se intample acum . Biancai i s-a ivit o tentativa de sani cu mai bine de 1 an intainte de a-i veni menstruatia (care la ea a fost dupa 14 ani jumate) . Problema (in masura in care asta ar fi o problema) e ca a ramas la stadiul de  "tentativa de sani". Poate o sa ii mai creasca ceva in urmatorii ani,  sa nu ramana la stadiul  "poate prezenta urme". 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu e musai sa se intample acum . Biancai i s-a ivit o tentativa de sani cu mai bine de 1 an intainte de a-i veni menstruatia (care la ea a fost dupa 14 ani jumate) . Problema (in masura in care asta ar fi o problema) e ca a ramas la stadiul de  "tentativa de sani". Poate o sa ii mai creasca ceva in urmatorii ani,  sa nu ramana la stadiul  "poate prezenta urme". 

 

Pai Vivi are 8 ani jumate, eu am pus ca mai trec doi pana la ciclu... 

 

14 ani ar fi perfect, as digera si un 12... dar 10? :((

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Black, ce inseamna i se vad? Nu sutn cumva de grasime?

La Maya tot asa a inceput sa i se vada pe la 9 ani, dar era sunchi .... (desi nu e grasa). Acum la 12 ani da, are, de un an au inceput sa fie "adevarati". Nu are insa mestra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Black, ce inseamna i se vad? Nu sutn cumva de grasime?

La Maya tot asa a inceput sa i se vada pe la 9 ani, dar era sunchi .... (desi nu e grasa). Acum la 12 ani da, are, de un an au inceput sa fie "adevarati". Nu are insa mestra.

 

Nu, are muguras la dreptul...

 

Mai sunt si altele, cosulete, nervisori, dar asta e primul semnal "obiectiv" restul imi dadeau voie sa ma amagesc si le puneam pe seama altor chestii.

 

Citeam ca pubertatea precoce este atunci cand inmuguresc sanii inainte de 8 ani, ea are 8 jumate, dar tot e devreme dupa mine... 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multam Velvet. Sper sa reusesti cu tot ce ti-ai propus.

 

P e zapacita rau la teme. Adineauri avea o problema cu unghi de 90si prima cerinta era: acest unghi este mai mare/ egal cu/ mai mic decat un unghi drept. Si ea se repezea sa zica mai mare. Ii zic: fa cu mainile - asa i-a invatat, daca stiti cantecul Baby Shark, la fel 'deschid' bratele si zic unghi acut, unghi drept, unghi obtuz. Si zice, fara sa faca, e unghi drept (deci l-a recunoscut). Si zic, de ce ai vrut sa dai click pe 'mai mare'. Raspuns: ohhh, da, e la fel.  [smulgpar]  [smulgpar]  [smulgpar]

 

Problema mai mare este ca daca o las sa faca singura tema, jumatate e facuta cu kuru si trebuie refacuta. Daca ma foiesc pe langa ea, nu pot sa lucrez. :(

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...