Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare, nu am vesti prea grozave.

Dupa prima sedinta la psiholog, ce a decurs bine si normal, copilul mi a facut o mega criza azi dimineata. Mi am inceput teletravail ul cu aproape doua ore intarziere...ma rog nu i grav ca nu e nimic in direct dar...

Greu, greu la noi...mi a spus ca se simte singur si de asta a facut criza. 

 

Of, dragul de el. Eu am zis ca pe copii ii afecteaza mai tare ca pe noi, izolarea asta. Nu puteti chema un prieten, coleg de scoala...la voi in week-end? Parcurile sunt inchise inca? Daca se deschid nu va puteti organiza sa se intalneasca in parc?

Eu azi le-am zis ca pot sa-si invite cate un prieten la noi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Of, dragul de el. Eu am zis ca pe copii ii afecteaza mai tare ca pe noi, izolarea asta. Nu puteti chema un prieten, coleg de scoala...la voi in week-end? Parcurile sunt inchise inca? Daca se deschid nu va puteti organiza sa se intalneasca in parc? Eu azi le-am zis ca pot sa-si invite cate un prieten la noi.

 

La noi sunt interzise vizitele acasa la cineva.

In parc e posibil dar e complicat. Majoritatea colegilor de clasa stau la case, au curte/ gradina si parintii prefera ca ei sa se joace acolo, nu in parc. Alti prieteni au parinti ce lucreaza in servicii esentiale ( farmacie, posta) si nu vreau eu sa i vada, e inca riscant.

Speram in deschiderea scolii pentru cateva saptamani....

Va trebui sa organizez insa ceva pentru el, ca nu se poate asa toata vara.

 

Singurele sporturi autorizate pana acum sunt bicicleta, golf, tenis...nici un sport de echipa.

 

Am fost azi si am cumparat flori pentru jardinierele din balcon. Ne am mai clatit ochii. Maine le plantam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...