Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Servus pinguini

 

Am petrecut un weekend fain, am avut soare si caldura...vremea e frumoasa pana sambata, in jur de 25°  [pk]

 

Am luat pt gradina o umbrela si 2 scaune care se fac sezlong...avem umbrela (e a casei), dar o manevrez greu...avem si 2 normale, dar nu sunt de ajuns..cea noua e verde  [:D] ieri am stat cu mandra 2 ore pe sezlonguri, am baut ice coffee si am stat de vorba ca fetele  [ph34r]

 

Mandra a hotarat sa faca scoala de soferi, vrea ca profa o femeie..am gasit o firma la noi in oras (sunt vreo 10), sot si sotie; ma suna azi tipa sa-mi explice ce si cum.

Intai tb sa faca un curs de prim ajutor, 2 zile...test de vedere...inscris la primarie...curs si examen de teorie...dupa primeste un certificat, valabil 2 ani...apoi orele de condus si un curs de circulatie (4 zile cate 2 ore)...dupa toate astea poti da examenul practic.

Credeam ca e mai simplu..totul costa cam 2mii de franci (cu 15 ore de condus incluse). 

 

Azi Marco tunde iarba, maine pune aspiratorul; eu fac curat si merg la shopping pt joi...joi vin fratelo, cumnata si colega ei la gratar...vineri vrem sa facem ceva, sa vedem ce...si in weekend ne odihnim.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

vad ca ti s-a raspuns deja si ca ai raspuns si tu: da, peste masca, in niciun caz sub ea, si daca ai masca din aceea cu sarma pentru ajustare in partea superioara, o ajustezi sa fie cat mai bine lipita pe nas si pe obraji. alt truc nu stiu.

 

OK, merci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot spune ca ma omor dupa sparanghel, mancam cam de 2 ori pe an, atunci cand apare...ne place cel verde, e mai gustos decat cel alb...anul asta insa am mancat in fiecare saptamana  [:D] cu friptura de vaca si sos hollandaise...ziceam ca nu mai iau, dar cum am gasit iar, am luat 1 kg..noi asa mancam, 1 kg in doi...il mai faceam invelit in sunca si cu branza rasa peste, la cuptor...dar asa fiert, cu sos si carne ne place mai mult.

Am gasit acum multi ani si sparanghel mov, asta se mananca insa crud, in salata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

In sfarsit un mic ragaz sa pot intra sa va salut.

Am avut o perioada mai aglomerata. Nici acum nu pot spune ca este prea lejera.

 

De vinerea trecuta am venit in fiecare zi la birou. Eu mi-am pastrat, cel putun saptamana aceasta orarul de la 7...alte colege vin de 8. De saptamana viitoare schimbam avand in vedere ca 2 colege sunt in acest moment in concediu de odihna.

 

Am remarcat revenirea Marianei, am vazut ceva poze cu gradini, dar am ratat poza cu gemenii Laurei.

 

Cam aceat ar fi raportul meu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...