Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

După 15 iunie nu mai găsești mentolate decât în varianta tutun încălzit - sheets sau glo.

Și eu tot mentolate fumez, vad ca la gama vogue variantele cu click (bleue și verte) se redefinesc, devin unique bleue și unique Rose. Deja au apărut în magazine și chioșcuri, dar nu-mi dau seama dacă sunt simple sau cu vreo aroma. 

 

din cate stiam toate aromele sunt interzise, dar recunosc ca nu m-au interesat celelalte in afara de mentol.

 

am si glo - nu imi plac, am si heets (nu sheets [:-)))] ) - alea le foloseam in spatii inchise. si mai e varianta sa imi mai cumpere cand se poate cineva din duty free-uri, ca la arabi mai exista, si inca-s mai bune decat ce se gasea la noi (sau cel putin mie imi plac mult mai mult). si o sa vad daca dupa peste 20 de ani de mentolate mai pot fuma tigari normale [:)]

 

 

ca sa se inteleaga: nu din oricare duty free. de exemplu din cel din Doha am cumparat, si mi-au cumparat si altii

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

:-). Cred ca autocorectul mi-a jucat feste.

Am încercat acum vogue unique Rose. Nu-i mentolata, evident, dar e ok și pare mult mai slaba decât cea cu mentol. Hârtia filtrului este roz aprins.

Eu îmi mai cumpăram de la dutyfree din aeroportul din antalya sau din bazar (au turcii o marca proprie de țigări slim mentolate, mai bune și mai ieftine decât cele de la noi, se numesc Esse). Cum anul acesta nu cred ca mai merg în vacanta în Turcia, s-a dus și sursa asta de aprovizionare.

 

Offtopic. Ma uit la TV, Doamne, ce aberații poate sa scoată pe gura Viorel catarama, o ia pe urmele oliviei steer. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, cu sefa mea, a fost mai ceva decat Games of thrones.. Si nu a plecat doar ea, si si alt sef la fel de mare, cu care eram prietena, si care si-a dat demisia de onoare. Acu' nu mai au sefi :))))

Fleur, ma bucur ca incepeti sa iesiti din casa, si sper ca asta sa il bucure si pe Eric!

M-a distrat Daniela cu poligamii... Recunosc ca la ei nu ma gandisem, amaratii!

Ella, poate ca am pierdut cand ai scris, de ce esti ocupata?

In rest pe aici soare si frumos, ne facem turul zilnic de barca..si ne bucuram de weekendul lung.

O seara frumoasa

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in Bucuresti vine toamna :(

 

bate un vant sinistru, maine scade temperatura cam la jumate (azi cica 26, maine maxim 15), si cateva zile cu ploaie si/sau furtuna...

 

duminica sunt invitata la un gratar, abia astept sa ma vad cu prietenii. sarbatorim o printesa mica ce-a implinit azi un anisor [:)]

 

sper sa prindem vreme buna, desi prognoza nu-i foarte optimista.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! 
 

Eu am terminat pasta de mici de frământat, a ieșit buna, miroase bine (eu nu gust carne cruda dar a gustat al meu și cică are și gust bun). Vom vedea mâine, acum e la odihnit in frigider :). 
 

La noi e liber mâine și pentru ca va fi vreme superba, vom încinge grătarul și vom face micii programați de 1 mai! Vine și prietena mea la noi, abia aștept sa stam la povesti. Nu ne-am văzut de la ziua mea. E și prietenul Silviei la noi și vor testa și ei micii, nici Silvia nu își amintește de ei. Dar nu cred ca a mâncat, ea nu era cu carnea intr-o vreme sau doar cu pui și nu gusta altceva. Acum s-a schimbat :). 
 

Altfel toate bune, ceea ce va doresc și vouă. 
 

Seara frumoasa. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma simt depasita de vremuri [fri]

 

in studiile clinice trebuie sa avem grija ca pacientele din studiu sa nu ramana insarcinate in perioada in care primesc medicamentul investigat, fiindca nu se stie ce efecte ar putea avea.

 

in diferite sisteme electronice introducem detalii despre pacienti.

 

intr-unul dintre ele am vazut azi ca aparea:

"Sex at birth" - si trebuia sa alegi intre "Male" si "Female".

 

numai mie mi se pare ciudat ca ii intereseaza ce sex au avut la nastere? [:-)))]  bine, inca n-am avut vreun pacient cu schimbare de sex, da' oricum, m-a socat un pic formularea [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Gata, sper ca v-am multumit tuturor pentru urarile de ziua Patriciei. Daca am sarit pe cineva, va rog sa ma trageti de maneca. Anja, ma bucur ca ati scapat de sefa aceea. Citeam acum cativa ani ca motivul preponderent ptr care oamenii isi schimba jobul este seful direct (dar studiul era de prin 2010). O sa ii zic lui B de tigarile mentolate. Nici nu mai stiu de care fumeaza. Eu cica am sindrom de tunel carpian. Habar nu am ce tratament exista pentru asta (asta cu mainile umflate si articulatiile dureroase). La usturimea de pipi nu au un raspuns.

 

Halal medici si tratamente!

 

Am avut si una si alta.

Pentru tunel carpian fizioterapie si exercitii acasa cateva saptamani. La dureri acute foloseam o crema cu capsaicina ( substanta activa extrasa din planta de ardei iute) - antiinflamator si analgezic puternic.

Eu am acum un spray cu asa ceva, Antiphlogistine. Am avut o crema din tara dar nu mai stiu denumirea, era un tubulet mic si se punea o cantitate foarte mica.

 

Pentru usturime, posibil sa fie o infectie urinara banala ( aici se numeste " à levures" e vorba de niste bacterii asemanatoare celor ce produc drojdia, nu stiu cum se traduce). Eu foloseam complex Canesten: crema si ovule sau pastile. Canesten e over the counter, nu am nevoie de reteta. Si beam mult suc de cranberry, foarte bun la asa ceva.

 

Sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Halal medici si tratamente!

 

Am avut si una si alta.

Pentru tunel carpian fizioterapie si exercitii acasa cateva saptamani. La dureri acute foloseam o crema cu capsaicina ( substanta activa extrasa din planta de ardei iute) - antiinflamator si analgezic puternic.

Eu am acum un spray cu asa ceva, Antiphlogistine. Am avut o crema din tara dar nu mai stiu denumirea, era un tubulet mic si se punea o cantitate foarte mica.

 

Pentru usturime, posibil sa fie o infectie urinara banala ( aici se numeste " à levures" e vorba de niste bacterii asemanatoare celor ce produc drojdia, nu stiu cum se traduce). Eu foloseam complex Canesten: crema si ovule sau pastile. Canesten e over the counter, nu am nevoie de reteta. Si beam mult suc de cranberry, foarte bun la asa ceva.

 

Sanatate!

 

Multam.

 

O sa vad ce exercitii se pot face. B zice ca e posibil sa fi facut de la schimbarea de 'birou'/ pozitie. 

 

Cu urina am dua vreo 3 doze, au zis ca nu a iesit nimic la culturi, dar bineinteles ca aici ca pacient nu am access sa vad nici ce analize s-au cerut, nici rezultatele  [smulgpar]  Asa ca ii cred pe cuvant. Am un canesten, pot sa il incerc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...