Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi a fost un val de caldura ieri. Fetele s-au balacit in piscinuta, eu am lucrat din gradina, pana pe la 2 cand devenise mult prea cald. Am lasat rufele afara pe sarma ca mi-a fost lene sa le adun aseara si bineinteles ca peste noapte a plouat.  [batcap]  Asta e, le-a mai clatit o data. Acum erau aproape uscate. 

Nu mai am deloc tregere de inima sa lucrez. Pana sapt trecuta a fost ok, acum nu prea mai e. Azi trebuia sa fim deja in Mallorca si cred ca cerebelul meu nu a primit memo-ul ca suntem in Wales.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

cafea mai aveti? Mi-s treaza de la 5 si desi am baut deja un triplu espresso, mai am nevoie de cateva!  [|)]  M-au trezit durerile mele cele de toate zilele, dar in ultimele cateva zile-s mai nasoale, cele de incheieturi in special, soldurile si umerii.

 

Aseara am picat lata dupa o tura de gradinareala. A fost tare cald, vreo 28 grade, si am iesit in gradina dupa 4 dupa amiaza. Sophia a intins patura pe iarba la umbra, Mr. terminase si el munca si a iesit si el cu cartile dupa el. Miss si-a gasit de joaca in noroi, a plantat cateva seminte de flori, salata si nu mai stiu ce. Era toata murdara, tricoul era negru aseara, dimineata cand l-a luat era alb  [inbaita]   Eu am sapat iar gropi, plantat flori, smuls buruieni si udat dupa. Tare tare uscat, nici nu zici ca ne-a plouat din septembrie pana in martie. 

 

Miss inca doarme, dar o trezesc acusi la 9.30 Are teme de facut, nu numai joaca toata ziua  [:D]  S-au organizat intr-un final si astia de la scoala ei si au teme si lectii pe google classroom. Boris insista cu redeschisul scolilor de la 1 iunie, dar nu prea cred. 

 

In rest nimic interesant, same old... asteptam sa scapam de lockdown sa putem iesi, desi la ce program de munca are Mr. in ultima vreme, nu stiu cand om putea iesi la castele. 

 

Pfii ce ma dor oasele... si toata carnea pe mine, fiecare cm patrat  [alcool]  Azi chiar nu mai fac nimic, stau pe fund pe canapea, desi cand stau parca ma dor mai tare oasele. Ieri pana sa ies in gradina urlam de dureri, dar cu tot cu dureri m-am dus sa plantez florile alea ca tot le cumparasem si precum azi e sarbatoare si nu sap gropi, parca nu ma mai durea nimic.  [:-)))]  Mi-am dat seama cat sunt de extenuata cand m-am bagat in dus,  imi venea sa ma asez acolo sa urlu, sa fac si eu un tantrum ca aia de 2 ani  [fri]  [:-)))]  

 

Anyway, e frumos la mine in gradina.( din categoria "Lauda-ma gura"  [:I]  [:D] ) Flori, albinute, culori... curcubee... dimineata stau la cafea cu fundu` pe prag si admir trandafirii, ascult trilurile pasarelelor si zumzaitul albinutelor  [biz]  Merita nu numai toti banii, dar si efortul... 

 

[balo]  La multi ani tuturor celor ce sarbatoresc astazi! [cheers] Avem vreo Elena pe ghetar? Sa stiu cine da de baut! [nebu] 

 

Ma duc sa trezesc mandra. S-a dus cu linistea mea!  [ascuns]

 

O zi frumoasa!  [flor]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu treaza de la 5 din cauza de copil alergic care nu putea respira pe nas. I-am dat cu spray si l-a apucat mai tare stranutul. Numai cu Vibrocil ii trece dar pe el scrie sa nu-i dau mai mult de 5 zile consecutiv. Azi il scot la plaja ca sa scapam de polen.

Acelasi copil e trist ca a fost anuntat ca din iunie va merge la scoala. Direct la teste, de fapt sunt teste ca niste teze, din toata materia anului. S-a obisnuit cu program mai scurt, trezit tarziu si usor trisat la testele online.

 

Celalalt copil e fericit ca va merge program complet la scoala...nici nu zici ca-s frati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 


 

 e vorba de niste bacterii asemanatoare celor ce produc drojdia, nu stiu cum se traduce

 


 

Cred ca te gândești la bacteria acid lactic, care e o bacterie “buna”, bariera in apărarea de Infecții. 
 

Drojdia însă e...drojdie, aparține regnului Fungi, e o ciuperca inferioară. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Care este faza cu tigarile mentolate, de ce se interzic? Nu sunt fumatoare si nu cunosc subiectul, dar v-am auzit pe voi vorbind...

 

cum obisnuiesc eu sa zic, din cauza unor idioti care le considera bomboane [batcap]

 

cica aromele ar da o falsa senzatie ca nu-s la fel de daunatoare ca cele normale, iar la mentol, senzatia de racoare si de prospetime ii confuzeaza si mai mult...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

[balo]  La multi ani tuturor celor ce sarbatoresc astazi! [cheers] Avem vreo Elena pe ghetar? Sa stiu cine da de baut! [nebu] 

 

Ma duc sa trezesc mandra. S-a dus cu linistea mea!  [ascuns]

 

O zi frumoasa!  [flor]

 

io-s (si) Elena! mersi! dau de baut, ca sa nu mai beau singura ca la miezul noptii, cand imi cantam mie insami la multi ani, cu placinta cu mere intr-o mana si paharul de vin in cealalta! [alcool] [alcool] [alcool]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...