Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

io-s (si) Elena! mersi! dau de baut, ca sa nu mai beau singura ca la miezul noptii, cand imi cantam mie insami la multi ani, cu placinta cu mere intr-o mana si paharul de vin in cealalta! [alcool] [alcool] [alcool]

 

 

 

la multi ani Elenutzo!! sa fii sanatoasa si fericita! [s] [s]

si la multi ani tuturor sarbatoritilor de azi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce caldura nebuna! [smulgpar] Am fost pana la colt sa cumpar lapte si iaurt ca nu mai am sa imi fac un sos si m-am intors de urgenta acasa, prea frige soarele rau! Zici ca e mijloc de Iulie, nu Mai. Prea cald pentru acum, prea deodata. Nu-mi place, e groaznic. Am vrut sa intru si la farmacie, dar cu gandul sa ajung acasa inapoi cat mai repede am si uitat. In casa e racoare la parter, dar sus in mansarda unde munceste Mr. e teroare cu tot cu geamuri si usi deschise. [fri]  Nu stiu daca trecem vara fara sa isi ia macar pentru mansarda ceva aparat de aer conditionat, mai ales ca e clar ca va munci doar de acasa macar pana la toamna cel putin. 

 

Mi-e cam rau nu numai de la caldura, dar si oboseala si durerile astea nesuferite. M-am saturat de ele, nu mai vreau. M-am dus sus in pat sa ma intind, Sophia cumintica in camera ei a citit, dar eu nu am putut adormi ca l-am tot auzit pe Mr. pe telefoane. Am mai bagat vreo 2 pastile, astept sa isi faca efectul. Imi vine sa plang, dar in acelasi timp sa si rad. Clar am luat-o pe ulei, nici o noutate. Aseara am pus gel de dus in par sa ma spal  [incada]   Cine are parul super matasos azi?  [:-)))]

 

Apropo de par, m-am tuns deunazi putin. L-am aranjat si pe Mr. Next time il taxez, ca deja mi-am facut mana si a iesit super ok!  [pk]  Vrea si Miss sa o tund, macar pana la umeri cica. Acum il are lung pana la fund si mi-e mila sa i-l tai, dar ea tot insista  [bib] O mai aman, dar nu stiu pana cand.

 

Iesim in gradina pe iarba la umbra. Acum vreo 2 ore era o chiraiala de zile mari, toti copiii de prin vecini acasa scaldandu-se in piscinute. Nu mai zic de miros de gratare. Ce conteaza ca e joi!?  [jamaica]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Halal medici si tratamente!

 

Am avut si una si alta.

Pentru tunel carpian fizioterapie si exercitii acasa cateva saptamani. La dureri acute foloseam o crema cu capsaicina ( substanta activa extrasa din planta de ardei iute) - antiinflamator si analgezic puternic.

Eu am acum un spray cu asa ceva, Antiphlogistine. Am avut o crema din tara dar nu mai stiu denumirea, era un tubulet mic si se punea o cantitate foarte mica.

 

Pentru usturime, posibil sa fie o infectie urinara banala ( aici se numeste " à levures" e vorba de niste bacterii asemanatoare celor ce produc drojdia, nu stiu cum se traduce). Eu foloseam complex Canesten: crema si ovule sau pastile. Canesten e over the counter, nu am nevoie de reteta. Si beam mult suc de cranberry, foarte bun la asa ceva.

 

Sanatate!

Sa stii ca la  noi  le spune tot asa: levuri. Infectie cu levuri adicatelea candidoza. Is fungi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, cu placere, sa ti fie de leac. Eu am facut sindrom carpian de doua ori, odata de la tenis, odata de la carat copilul in brate cand era bebe. A doua oara am facut fizioterapie si s a simtit.

 

Mihaela, evident ca m- am " trompat" cum zicem aici in roquebecheza ( m am inselat). Drojdiile sunt ciuperci, probabil de asta nici nu iese nimic la analizele Ioanei, cred ca se cauta bacterii? Termenul francez pentru infectia urinara comuna este sigur à levures ( levures = drojdii)

 

La multi ani Mianna Elena! O fi fain sa ai doua prenume de sarbatorit onomastici, chiar daca de Elena nu te- ai sarbatorit cum se cuvine anul asta. Anul ce vine iti doresc sa sarbatoresti dublu, cvadruplu chiar!

 

La noi a venit vara...singurul lucru ce ma bucura deocamdata. Am reusit sa aranjez florile in jardiniere pe balcon si e frumos, dar prea cald chiar acum dimineata. Voi iesi dupa amiaza cand am umbra.

 

Am de lucru destul in teletravail, de saptamana viitoare incepem si noi scoala la distanta, s a trezit ministrul pentru ultimele 4 sapt de an scolar. Cica trebuie sa i si evaluam pe copii, dar nu dupa noile cunostinte ce le vom preda, ci dupa cele predate pana pe 12 martie! Ca la nebuni! Haos total si reguli din care nu mai intelegem nimic, ca se schimba aproape zilnic. Dar vom face tot posibilul sa incheie copiii cu bine anul asta f...t.

 

Ma gandesc la vacanta de vara si prntru prima oara in viata nu o fac cu placere.

 

Strumphi, of, of, saracuta de tine cu durerile. Ai eliminat glutenul si ce te mai deranja? 

 

Ma duc la planificarile mele, de care am chef ca si cainelui a linge sare sau asa ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

mianna La Multi Ani! sa fii sanatoasa!  [flo2] bea cu noi/mine  [alcool]

 

eu o bere neagra, am avut pofta dupa atatea hartii si alergat.

 

La Multi Ani tuturor sarbatoritilor! 

 

Strumphi  [cupisi] 

 

Fleur in ce consta planificarile la tine? eu urasc hartiile inutile.din suflet! 

 

va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mititeii au iesit excelenți! Am făcut o rețeta combinata din ce ați scris voi și ce am găsit pe net, cu condimente cumparate separat fiecare, am pus ce scrie intr-o rețeta de pe net: piper, ienibahar, cimbru, praf de coriandru, boia de ardei, usturoi. Am pus trei părți egale de carne tocata de vita, porc și miel, ceva grăsime de porc și am frământat cu apa minerală, la sfârșit am pus bicarbonat după rețeta. Al meu i-a modelat, i-a prăjit și i-am mâncat cu pofta. 49 au ieșit in total, pe toți i-am mâncat, am fost 5 persoane :). 
 

Seara frumoasa. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

numai mie mi se pare ciudat ca ii intereseaza ce sex au avut la nastere? [:-)))]  bine, inca n-am avut vreun pacient cu schimbare de sex, da' oricum, m-a socat un pic formularea [:)]

 

Poate fi ciudat insa mie mi se pare un lucru bun. Pe noi nu ne afecteaza cu absolut nimic, pentru altii poate insemna totul [:)]

So.. why not?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...