Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

 

Ma bombane sa o tund de cateva luni, dar in acelasi timp de cand cu carantina ii place sa ii impletesc parul, ceea ce in anii trecuti ura cu pasiune... eu voiam sa ma joc in parul ei, sa ii impletesc parul in 2 codite, sau sa i-l prind in diverse moduri, i-am cumparat diverse accesorii... nope! [clo]  Acum ii place sa i-l impleresc, ma lasa sa ma joc in parul ei, i-l aranjez cum vreau... si ea tot nici macar nu se piaptana singura, eu ma chinui cu ea in fiecare zi! Daca o las pe ea, ori se trage de cap de numa`, ori da o perie la dreapta si una la stanga si asta e, iese incalcita din casa.  [alcool]

 

 

 

haha, stai linistita, am si eu una fix asa. ajung acasa la 5 si ii zic "piaptana-te si tu, parca ai coborat acum din pat. asa ai facut toate orele???". si da ochii peste cap si zice "m-am pieptanat azi dimineata!". (din parti zic eu in gand). sau sa vezi cand si-l prinde in coada asa incalcit ca naiba..... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi suntem in proces de a-l face pe Winston...tătic! :)

 

Nu știu dacă știți, dar Winston are pedigree, vine din părinți campioni, cu multe medalii. Fratii lui cam toți sunt campioni, alți doi (au fost 7) sunt in Suedia. El e născut in Norvegia, la o familie care se ocupa de Corgi Welsh Pembroke de peste 20 de ani. El, proprietarul, e arbitru la concursuri. Ei aveau 7 Corgi când l-am luat pe Winston, aveau o căsuța separată Pt ei, și curte îngrădită. 
 

Ca sa il castram e trecut in contractul de cumpărare ca avem nevoie de acceptul lor. Nu am făcut-o niciodată, in speranța ca poate ar avea nevoie de el sa îl înmulțească :)). 
 

Pe insula exista o tipa cu trei Corgi Welsh Pembroke care e crescătoare de Corgi, ai ei câini sunt premiați la concursuri și ii cunoaște pe norvegienii de unde provine Winston, au fost pe insula la un concurs și el a fost arbitru, iar tipa asta a concurat cu câinii și s-au cunoscut. 
 

Acuma ea cam la 1-2 ani vrea sa aibă pui sa vândă. Mereu împerechează femela cu un câine medaliat. Dar pentru asta trebuie sa meargă pe continent, acum cu pandemia a zis pas. Și știa de noi. M-a contactat și ne-am întâlnit, sa îl vadă pe Winston, a zis ca ii place de el :) și săptămâna viitoare ar trebui sa fie momentul. Pentru ca exista lege cum se face, puii trebuie înscriși la clubul crescătorilor suedezi, trebuie sa stabilim preț pentru împerechere (cu reimperechere gratuită dacă e cazul) și apoi noi primim o suma Pt fiecare pui care trăiește mai mult de 3 săptămâni. 
In plus, trebuie certificat de la veterinar cum ca testiculele sunt doua și la locul lor :). Altfel nu poate înscrie puii in clubul crescătorilor :). Azi a fost al meu și a primit certificatul. 
 

Ar mai fi trebuit făcute și alte teste (ceva la ochi) și roentgen la solduri dar nu mai e timp. Astea nu sunt obligatorii doar recomandate. 
 

Inca nu știu cum va decurge, cred ca îl ducem noi pe Winston la ea, nu am stabilit detalii. 
 

Silvia voia desigur un pui :), dar al meu nici vorba. Ii ajunge un câine și doua pisici. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dacă îmi dai voie, tunde-i părul în somn. Il împletești seara în 2 codițe si peste noapte tai puțin, 5cm din cand in cand fac minuni. 

Asa făceam eu cand era Ale mai mica. 

 

 

dar copila vrea sa fie tunsa, nu trebuie sa fie tunsa in somn :)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună-amiaza și de la mine.

 

Azi mi-am luat liber, dar nu prea am reușit să profit de acest liber că au fost tot felul de urgențe la birou și a trebuit să le rezolv  [batcap]

 

Ioana, zic și eu ca Fleur, cu suc de cranberry ai încercat? Că dacă nu știi exact ce e, nu prea ai opțiuni de tratament OTC. Întrebai de criză, m-a lăsat și nu prea, încă mă resimt. Partea bună e că am slăbit un kg, sper să-l țin departe și să nu se întoarcă  [:-)))] .

 

Azi vreau să ies la plimbare pe malul mării, cred că sun o prietenă să vină cu mine, mai povestim și ne și plimbăm.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles de la un coleg ca prin Canada un pacient inregistrat in acte ca barbat s-a prezentat la camera de garda cu dureri abdominale acute si l-au testat confrm protocolului pentru barbati fara sa descopere ce se intampla. Din pacate a murit. Ulterior au aflat ca fusese femeie si cu o sarcina extrauterina.

Concluzia a fost ca trebuie sa se faca ceva din punct de vedere medical. Doctorii sa stie ca au un pacient transgender si sa foloseasca un protocol diferit.

 

La fel si la competitiile sportive. Stiu ca erau discutii ca nu e corect ca un barbat devenit femeie sa participe la competitiile pentru fete.

 

Complicat.

Si din ce in ce mai multe persoane care aleg calea aceasta. In Norvegia sunt peste 200 anual. Multi copii sub 18 ani.

Sa-mi fie cu iertare intrebarea si lipsa de  imginatie, dar cum ramsese insarcinat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, dacă nu e infecție cu bacterii, bănuiesc ca asta au analizat, nu e nevoie de antibiotice. Canestenul poate fi bun. Din fericire eu nu am avut niciodată probleme la căile urinare și știu numai de la alții. Da, și suc de cranberry am auzit ca ajuta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ioana, zic și eu ca Fleur, cu suc de cranberry ai încercat? 

 

Da. Si urinal (trimis din ro) si antibiotice, 3 ture. Astept sa treaca zilele 'vesele' si incerc canestenul.

 

 

Plimbare placuta!  [titanic]  (parca era si un emoji cu un val, dar nu il gasesc nicicum).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

[:-)))] [:-)))] [:-)))] Bafta!

 

L-am luat cu succes! :)))) Era evident dar Nah, cică e defect genetic dacă nu e așa și se transmite la masculi. Nu au voie la concursuri dacă nu sunt Ok. Și de asta e musai certificat cu semnătura, nu numai constatare :). Deci e de ras (și noi am făcut-o :))) dar e foarte serios dacă vrei câini viitori campioni :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...