Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

haha, stai linistita, am si eu una fix asa. ajung acasa la 5 si ii zic "piaptana-te si tu, parca ai coborat acum din pat. asa ai facut toate orele???". si da ochii peste cap si zice "m-am pieptanat azi dimineata!". (din parti zic eu in gand). sau sa vezi cand si-l prinde in coada asa incalcit ca naiba..... 

[:-)))]  ai mei fac orele cu webcamul inchis din motive de lene de pieptanat si schimbat de pijamale

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

L-am luat cu succes! :)))) Era evident dar Nah, cică e defect genetic dacă nu e așa și se transmite la masculi. Nu au voie la concursuri dacă nu sunt Ok. Și de asta e musai certificat cu semnătura, nu numai constatare :). Deci e de ras (și noi am făcut-o :))) dar e foarte serios dacă vrei câini viitori campioni :). 

 

 

La caini si la papi - nu? Parca asa e traditia, sa fie verificat papa ca e barbat, ca au avut papesa si s-a lasat cu rascoale interne.

 

Mi-ai facut dor de Pembroke. Castelul (c emai e din el, mai sunt in picioare un turn si o parte mica din altul si odaile de deaspra portii mari) este tare fain si acolo s-a nascut Henric VII, tatal lui Henric VIII (ala cu 6 neveste si care a fondat anglicanismul ca sa isi poata schimba sotia). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Așa, eu azi am rămas acasa, m-am dereglat la burta de la prea mulți mititei ingurgitati. O sa țin minte. Dar au fost prea buni și nu m-am putut opri...

Sunt Ok acum, dar m-a cam sâcâit peste noapte și dimineața am hotarat ca nu pot merge la munca. Am dormit pana la 9 și sunt odihnita. 
 

Maine lucrez de dupamasa, am anunțat ca merg. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh Ioana, dar tu ai făcut analizele (cultura) de urina in timp ce erai pe tratament cu antibiotice? Eu știu ca nu se face așa, Antibioticele pot da rezultate fals negative la culturi. 

 

Nu Miha, asta treneaza din Sept-Oct, nici nu mai stiu. Analize, antib, a trecut timp, durerea persista, alt antib, durerea persista, alte analize, au iesit OK, apoi altele ptr ca era sange in urina. Acum mi-a dat alt antib - trebe sa il iau de la farmacie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate fi ciudat insa mie mi se pare un lucru bun. Pe noi nu ne afecteaza cu absolut nimic, pentru altii poate insemna totul [:)]

So.. why not?

 

oameni buni, cred ca m-ati inteles gresit. nu am nimic impotriva celor care isi fac schimbare de sex, dar din punctul de vedere al unui studiu clinic e mai relevant sexul actual decat sexul la nastere, ca in momentul de fata il tratezi, nu cand era bebelus. ca nu vorbim de cazuri de urgenta, cum povestea Mihaela, ci de pacienti cu care discuti si le iei tot istoricul medical, inclusiv operatia de schimbare de sex daca e cazul.

 

edit: daca nu s-a inteles, asta e singura informatie legata de sex care se introduce in sistemul respectiv. adica in caz de schimbare, n-ai unde sa-l introduci pe cel nou. mie-mi reiese fix ca cel actual nu-i relevant, si daca ai un barbat care s-a nascut femeie, da' in momentul de fata nu mai are nici uter, nici ovare, ii faci lunar teste de sarcina.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Pentru ca exista lege cum se face, puii trebuie înscriși la clubul crescătorilor suedezi, trebuie sa stabilim preț pentru împerechere (cu reimperechere gratuită dacă e cazul) și apoi noi primim o suma Pt fiecare pui care trăiește mai mult de 3 săptămâni. 

In plus, trebuie certificat de la veterinar cum ca testiculele sunt doua și la locul lor :). Altfel nu poate înscrie puii in clubul crescătorilor :). Azi a fost al meu și a primit certificatul. 

 

Ar mai fi trebuit făcute și alte teste (ceva la ochi) și roentgen la solduri dar nu mai e timp. Astea nu sunt obligatorii doar recomandate. 

 

 

 

 

Asta e mai tare ca aia cu sexul in 3 in locurile publice....  [fal]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...