Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

+ inca 1 pe lista nepieptanatilor :)))... a preferat sa se tunda scurt sa nu se mai pieptane .

are zile cand nu schimba hainele purtate, 

cu mancarea e tot jale...daca ii fac eu maninca...daca nu, nu. mai avem o sapt de scoala.

A avut un moment prin aprilie zicea ca nu prea ii mai pasa de note [smulgpar] nu mai are chef de scoala [batcap] .... am tras de el ca de un caine mort sa invete...sa ia note bune. Nu a lăsat jocurile, YouTube și tv 

Dar cu toate astea e un adolescent bun, afectuos și Funny . 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Laura, Judoka, Roli, Marion, parca mi se mai alina sufletul cand citesc si de ai vostri. Rox, la tine nu am inteles daca e asa sau invers...sper invers.

Cateodata ma simt ca mama cea mai incompetenta de pe Pamant si data fiind meseria mea ma culpabilizez foarte tare.

Am un preadolescent de 8 ani care se uita si el la tot felul de prostii pe youtube, vorba Laurei cu castile pe urechi si tableta in mana nu ma deranjeaza daca nu l deranjez. Dar nu pot sa nu l " deranjez"...

Fleur, al tau e mai mic...nu are parental control... sa nu depasteasca limite, orele ? mi-e cea mai buna metoda a fost cea de la doctorul pediatru...cat timp faci miscare, activitati ceva...atita timp stai pe electronice.

 

voi ati trecut prin multe in ultimul timp...da-ti o pauza...nu ai de ce sa te simti vinovata. si poate si el e la fel, asa se manifesta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Laura, Judoka, Roli, Marion, parca mi se mai alina sufletul cand citesc si de ai vostri. Rox, la tine nu am inteles daca e asa sau invers...sper invers. Cateodata ma simt ca mama cea mai incompetenta de pe Pamant si data fiind meseria mea ma culpabilizez foarte tare. Am un preadolescent de 8 ani care se uita si el la tot felul de prostii pe youtube, vorba Laurei cu castile pe urechi si tableta in mana nu ma deranjeaza daca nu l deranjez. Dar nu pot sa nu l " deranjez"...

 

as spera si eu sa fie invers.... da’ nu-i. Comiseram impreuna :). Nici eu nu pot sa nu-i deranjez. Ma duc sa vaz proiectu lu ala mare la arte. Ca e despre Brancusi si au un prof atat de misto care se implica asa mult si da explicatii si surse atat de interesante.... ca de rusinea lui ar trebui sa fie superbe proiectele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, al tau e mai mic...nu are parental control... sa nu depasteasca limite, orele ? mi-e cea mai buna metoda a fost cea de la doctorul pediatru...cat timp faci miscare, activitati ceva...atita timp stai pe electronice.

 

 

Nu stiu daca e o regula generala. Al meu face curatenie ( ca e obsedat de ordine si curatenie), face si cate ceva de mancare, iesim afara la activitati, iese la cumparaturi, face gimnastica, flotari. El vrea, nu il pun eu.

Dar asta nu il impiedica sa fie mega obraznic. Cred ca asa e aluatul lui, iar eu nu m am mulat f bine pe chestia asta. Ca daca ma incontrez cu el ma seaca de energie si ma umple de nervi. Aseara am discutat, si a cerut scuze, dar mie ca e un val care trece si dupa o ia de la capat. [batcap] 

E adevarat ca situatia actuala ii lasa muuult mai mult timp pe tv si jocuri. 

 

Cel mare e complet diferit, adica nu s ar servi cu ceva din frigider, prefera sa chitaie de foame, nu il deranjeaza dezordinea, nu prea vrea party cu colegii, dar la vremea adolescentei citea f mult, facea lego, cu youtube a invatat engleza.

Sper sa fie mai bine in week end.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!  [cit]

 

Azi e ziua mamei mele. Cand se trezeste mandra o sunam pe mamaie sa ii spunem la multi ani. Mr. e pe baricade deja de la 7. Din pat direct pe laptop, ca (abia) s-a trezit la 6.58  [sm]  avantaj ca nu mai are de biciclit pana la birou, din pat direct la munca!  [:D]  [:-)))]  Munceste tot weekendul si luni cand e zi libera, dar la el nici macar weekendurile nu-s libere, nu mai zic de toate bank holidays de le-a ratat. A fost ieri liber si l-am scos putin in cartier sa isi dezmorteasca oasele, ca prea sta numai pe fund din martie, mi-e ca rugineste daca continua numai de acasa cu munca. Macar cand mergea la birou bicicla zilnic 2 ore, una dus, una intors... acum ii ruginesc nu numai oasele, dar si bicicleta in gradina.  [fri]

 

Apropo de bicicleta, eu ieri am incalecat balaurul ca m-am simtit mai bine si am spus sa ii fac introducerea, ca de cand a montat-o Nick nu am apucat sa o alerg cum se cuvine, sa nu stranga numai praful ca e cam scumpa piesa de mobilier  [clo]  Daca de la stat pe fund ma dor oasele, de la munca ma dor.. am zis sa vad care pe care ma doboara. Am bagat doar 17 km, dar am gafait nitel. Trebuie sa ma obisnuiesc cu ea ca e diferita de ce am avut inainte.  Deci am gafait 17 km si abia 255 calorii arse, nici macar de-o eugenie!!  [:-)))]  Glumesc, dar cand vezi cat de putine calorii arzi la cat efort faci, nu-ti mai vine sa mai mananci prostii  [:D]   

 

Azi, ptiu ptiu bat si in lemn si scuip si-n san  [:I]   nu ma doare prea rau nici o incheietura. Imi era frica de soldul drept care imi da de furca rau, but so far so good...  Poate o scot si eu iar la capat incet si sigur. Anul trecut in Mai cand am inceput dieta si sportul eram poate chiar mai rau, dar am reusit sa imi inving nu numai durerile, dar si poftele si mancatul aiurea, deci pot si acum! M-a cam dat peste cap carantina asta si plus ca nu am avut bicla dupa ce mi s-a ars cealalta la inceput de Aprilie, a mai fost si Pastele si de acolo lantul slabiciunilor. Sophia mi-a dat dezlegare la zahar si gluten doar de ziua mea, cica sa ii fac tort de care vrea ea, ca doar o sa fie ziua mea.  [:-)))]  

 

Ieri am primit o comanda de cercei de am si uitat cand i-am comandat. Cutia era deschisa, dar nu lipsea nimic din ea. Ba chiar si pachetelul de biscuiti (2) era intact!  [pk] Bonus preferatii mandrei, i-a si cules de cum i-a vazut. Pun cerceii si ma uit in oglinda, ea imi desfacea bigudiurile, are ea o placere aparte sa se joace in parul meu  [il]  Termina cu bigudiurile, imi flutur parul si ma minunez cat de frumosi sunt si ce bine o sa se asorteze cu o fusta de mi-am luat-o pe la inceputul primaverii. 

- mummy you`re beautiful! [olala] I like your earrings! I might inherit them even!  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Sa dau coltu` cat mai repede ca a pus ochii pe bijuteriile mele!  [ups]  [:-)))]

 

V-am spus ca am fost la plimbare in cartier. Ajungem in fata scolii, ea pe bicla ei scartaitoare, in fata noastra vreo 8-10 metri. Ma opresc cu Nick sa vorbim de scoala&co, ba imi fura si-un pupic si-o imbratisare.  [il]

Ne aude Sophia, coboara de pe bicla si fuge catre noi:

- hey you 2, what about me?!  [:-)))]  

Se tranteste intre noi sa ne desparta si ne imbratiseaza. Nu pot sa il pup pe Mr. fara sa nu vrea si ea dragalita. 

 

Inca e liniste la mine in casa, mai am 2 guri de cafea. [fum]  Nu am stat mult pe prag azi ca bate un vant rece, desi soare. Se incalzeste iar de maine incolo arata prognoza, dar nu mai ajunge la 28-30 ca saptamana asta. Phew.... 

 

Azi vreau sa bag putin smotru in casa, dar mi-e cam lene. Vad eu ce fac dupa ce se trezeste mandra. Mi-e pofta si de un bors acru, acum ca am si leustean verde in gradina.. yum! [pofticios] 

 

Blackcat, La multi ani cu sanatate si multa fericire! [s] 

 

Weekend frumos! 

 

[flu]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Black, sa fii iubita si sa te bucuri de copiii frumosi! [flo2]

Strumph, sa itii traiasca mama! [flo2] [flo2]

 

Despre copiii mei, vreau sa zic, ca de cand cu carantina asta si statul toti acasa, nu am avut nici macar o cearta majora. As putea chiar spune ca ne intelegem din ce in ce mai bine. Of course ca mai stau pe jocuri si eu le mai zic ca au intrecut masura. Dar parca apele s-au mai linistit fata de cum erau acum 2 ani. Isi fac mancare, daca eu nu fac, isi fac curat-cand ii bat la cap, ma ajuta la alte treburi in casa. De ex. azi imi sapa gropi sa plantez pomi in gradina..Sau poate, ca unde am fost ff stresata la serv, nu i-am mai batut atata la cap :)))

 

Azi am in plan sa vopsesc mobilierull de gradina si sa plantez un mar, un prun si un cires. Sambata frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...