Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Bună dimineața și de la mine!

 

Ieri pe plajă m-a ars soarele, sunt ca tractoriștii  [smulgpar] , am decolteul roșu-roșu (mă rog, și un sfert de antebraț că am avut o bluză cu mânecă lungă, dar antebrațul nu mă deranjează atât de tare). Nici nu m-am gândit să mă dau cu cremă cu SPF, cred că nici nu mai am de anul trecut.

 

Despre discuțiile cu juniorii nu știu cum să vă încurajez, dar sigur trece  [pup] . Toți am trecut prin asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

De ex. ieri am fost cu bicicletele si ne au bagat baietii pe un drum prost, pietre si urme de tractor, si mi a zis ca eu bomban  [smulgpar] si sunt nemultumita, nu ei sunt de vina ca chinuim bicicletele. [soricel]

 

 

Cred ca la faza asta ma certam cu el parte-in-parte, si la final anuntam ca data viitoare aleg eu drumul sau platesc ei din pusculita bicicletele daca se strica. Eu, probabil, privita din afara , sunt destul de relaxata si toleranta cu unele iesiri ale lor. Incerc sa imi aleg bataliile, sa nu dau importanta mai mare decat e cazul unor situatii, ma mai fac ca nu aud cand bodoganesc, ma comenteaza, mai strig un "ia vezi!" si apoi ii ignor, mai amenintz ca le rup fundul  (nu am facut-o niciodata, dar mai ventilez si eu daca o zic)  si (daca sunt si eu calma si rationala, ca uneori nu sunt...), mai ales incerc sa ii inteleg, de ce au facut asa, ce i-a determinat sa spuna aia !? Si de multe ori descopar ca au o motivatie, un mecanism ce a declansat reactia, nu doar asa, de sanchi. 

 

 

Dar zic din nou, cresc si se schimba. Unele dispar, altele apar ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Fetele cu grădini ce flori mai plantați? La mine e veșnic ceva de lucru. Aseară pe ploaie am permutat niște boscheți. Unii au crescut prea mult și i-am pus mai în spate. Greu. Și mai am. Nu găsesc aranjamentul ideal. 

Si eu as vrea sa stiu ce flori aveti prin gradini. Dupa cum spuneam, eu am in proiect reamenajarea gradinii, (acum suntem la stadiu de a cere oferta de pret), probabil multe plante nu vor rezista la transplantare. Voi renunta la cei 2 butuci de vie care produceau frunza pentru sarmale, mur si coacaze.

Gradina e mica, foarte mica si imi doresc diverse flori care sa infloreasca pe tot parcursul anului si care sa nu creasca prea stufoase. Imi doresc sa aiba aspect de ingrijit si nu de jungla.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marion, la mine infloresc primele o natie de viorele, apoi narcise (si astea pe rand, ca sunt de mai multe feluri si fiecare e la diferenta de 1-2 saptamani), lalele, lacramioare, acum am irisi , o tufa de bujori , apoi trandafirii care tin pana toamna tarziu si niste zorele. Mai spre sfarsitul verii gladiole si niste flori care habar nu am cum se cheama, dar caut o poza. Din primavara pana in toamna rezista panselutele, primulele, sporul-casei, muscatele (pe astea le am in ghivece) , begoniile . Mai am 3 tufe de crini , cam spre sfarsitul lui iunie infloresc. 

 

 

am gasit florile de care spuneam mai sus ca nu stiu cum se cheama. astea sunt :

51GBnhjjWxL._AC_.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, floarea necunoscuta nu e weigelia?

 

Seamana la frunze cu a mea, dar floarea parca e altfel. Pe asta o sa incerc sa o translplantez, sa vad daca-mi reuseste.

Trandafiri cataratori vreau sa pun in locul butasilor de vie.

post-126830-12230_thumb.jpeg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, eu sunt foarte suparata ca mi-a murit o impatiens. am mutat-o intr-un ghiveci mai mare.. si asta a fost. in 3 zile erau toate frunzele cazute. am lasat doar radacinile si am taiat tulpinile .... dar ma indoiesc ca mai vrea sa mai invie :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, eu sunt foarte suparata ca mi-a murit o impatiens. am mutat-o intr-un ghiveci mai mare.. si asta a fost. in 3 zile erau toate frunzele cazute. am lasat doar radacinile si am taiat tulpinile .... dar ma indoiesc ca mai vrea sa mai invie :(

 

A fost cumva la soare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...