Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Help! Socrella a luat un pachet de ‘proceduri’ medicale la mare in Ro si cei de la Christian Tour refuza sa ii dea banii inapoi - au zis ca o suna in aprilie si sunat s-au facut. Stiti ce se poate face? Auzisem de o ordonanta care obliga sa restituie banii dar nu sunt sigura.

Ea a sunat de doua ori in martie, dar vorba volent...

 

Nici o agentie nu mai restituie nimic. Doar reprogrameaza. Motiveaza ca nu mai au bani, ca au platit hotelurile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mie mi se pare foarte tare si de apreciat ca se preocupa de probleme sociale [flo2] (da, stiu, e usor sa o apreciez de la 2800 km distanta)

 

Sa stii ca si eu o admir si port discutii interesante cu ea, stie destul de multe lucruri. Dar incerc sa o temperez la modul cum combate, sa o invat sa foloseasca argumente, nu invective si ton ridicat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sa stii ca si eu o admir si port discutii interesante cu ea, stie destul de multe lucruri. Dar incerc sa o temperez la modul cum combate, sa o invat sa foloseasca argumente, nu invective si ton ridicat.

 

Asta nu învață (și) la școala? La dezbaterile de acolo? 
 

Cam așa e și Silvia, dar s-a temperat mult și a învățat sa aduca argumente Pt ca așa le cere la scoala. De ex pe noi nu ne asculta la fel in clasele mai mici, cum asculta pe profesoara ei. Îmi amintesc când au construit la noi doua supermarketuri, au tăiat pădure și Silvia a dezbătut cu un ton destul de vehement (deși avea numai vreo 10 ani) la școala cu colegii. Pana profesoara a auzit-o și i-a cerut sa facă un referat cu argumente, la fel și celor cu care dezbatea (mai necivilizat) și au dezbătut așa, ascultând fiecare pe fiecare, chiar dacă nu au ajuns de comun acord. 
 

Acasa dezbatem acum la fel, dar mai demult mai ieșeau scântei. S-a cizelat mult datorită școlii, eu recunosc. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Asta nu învață (și) la școala? La dezbaterile de acolo?

 

Mda, ce sa zic?! Care dezbateri? Or fi, la altii, la ai mei 90% din lectii inseamna predare si reproducere a informatiei memorate. Au povestit ca au avut cateva ore cu ceva tentative de dezbateri la engleza. Dar la alte obiecte nu i-am auzit niciodata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...