Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

Eu în situația Silviei n-aș fi sunat șefa nici picată cu ceară, dacă colegul a considerat că nu e cazul, în orice fel de relație aș fi fost cu șefa. E proiectul lui, decizia lui, s-ar putea să fie bine sau nu, dar dacă oricum șefa ”mare” aprobă la final proiectele n-am de ce să scurtcircuitez totul și să constat la final că poate omul a decis corect. Mi se pare că nu se face așa ceva.

aici ai punctat perfect! Cum am mai zis putea sa iasa si bine cum a hotarat el si e decizia lui, asumata. 

daca iesea ok atunci putea sa imi zica la final> vezi, e mai bine ca n-am sunat pe nimeni, nu am deranjat pe nimeni, nu am creat probleme suplimentare si ne-am descurcat perfect! eu as fi sunat dar nu toata lumea trebuie sa faca ca mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Silvi, daca vrei parerea mea de sefa cu ceva experienta.

Cateva observatii, si scuze Silvi daca zic ceva nepotrivit. Din exterior discutia pare prea familiara si absolut neconstructiva, ea it , tu refuzi sa faci ce iti zice sefa, ea te da afara din birou. Clar ca sefa ta nu are nici macar un minim de leadership. Este clar ca in viziunea ei ea te-a delegat sa supervizezi proiectul pt ca nu avea incredere in celalalt coleg.

Din punctul meu de vedere, nici nu mai conteaza cine avea dreptate. Ea nu a stiut sa spuna exact ce asteapta de la tine, nici tu nu ai incercat sa clarfici.

Eu zic sa te duci la ea si sa vorbesti cu ea. Nu lasa prea mult sa treaca. Discutia trebuie sa fie contsructiva si sa se focuseze pe cum faceti pe viitor sa nu mai ajungeti in aceeasi cearta. Stai "professional", uneori este curajos sa admiti ca ai si tu partea ta de vina. Nu da vina pe coleg, si exprima totul ca "team work".

e ok ce zici tu doar ca ea nu m-a delegat sa fac nimic. eu m-am dus voluntar. puteam sa zic ca am treaba si sa nici nu fiu acolo...

si acum ca imi dau seama de asta  ma intreb pe cine gasea vinovat in cazul asta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, sa stii ca am citit cu atentie tot ce zici tu. Ideea e ca nu merge asa...daca unu e responsabil de o chestie atunci trebuie sa isi asume tot. Personal nu as accepta ca altcineva sa i-a decizii in proiectul meu si ar iesi urat daca vreunul ar suna sa ma parasca sefei sau mai sus. Nu se face asa ceva. eu decid, eu raspund. Asa a fost mereu pana acum si asa cred ca e normal. E prima data cand vine sefa cu chestia asta. Acum doua zile am fost socata, acum a ramas doar gustul amar al modului in care a incheiat discutia si m-a dat afara. Chiar daca nu mi-a zis iesi afara tot asta inseamna...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc de gânduri, pinguini de ciocolată!  [:D] [flo]

 

Sophia e mult mai bine! Am scos pătura si întins-o în grădină la umbră. Ea se joacă cu râmele iar, eu stau la umbra cireşului. 

 

Phew... m-a cam speriat, ca ei niciodată nu îi e rău. E aceeasi vorbareață şi glumeață cum o ştiam. Dimineață nici să vorbească nu avea chef, clar nu a fost in apele ei.  Acum face poveşti şi de mâncare gângăniilor.  [clo]  

 

I-am făcut un fresh de portocale, l-a pus in soare să-l fiarbă [alcool] ... ca de băut a uitat, prea bizi cu joaca. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi, ma bucur ca e ok copila.

 

Otilia, sunt ft faine locurile, de-abia astept sa mergem  [pk] daca vreti sa mergeti vreodata in Columbia, sa imi zici, te ajut la planificat...Venezuela e iar ft frumoasa, dar momentan e periculos...Argentina e faina, vrem sa ajungem si acolo...dar asta cred ca atunci cand ne mutam in Cartagena  [:D]

Eu nu ma pricep la compuneri bine, la scoala stateam rau la capitolul asta  [ph34r] si ar fi trebuit sa incep de multi ani cu jurnalele, acum e prea tarziu...am insa albumele, asa ca le arat si povestesc....si am pus si poze din majoritatea calatoriilor  pe facebook.

 

Silvi, chiar daca ma repet, eu as vorbi cu sefa daca as fi in locul tau...dupa o sa te simti mai bine, o sa vezi.

 

Viv, ft fain la tine..asa e si la ai mei vara, seara cand stam in gradina..cateodata este cerul rosu-portocaliu...si e racoare noaptea, chiar daca ziua este ft cald.

 

In Elvetia nu exista aer conditionat in locuinte...nici la job nu avem, avem un sistem de aerisire ecologic...in casa la noi e racoare vara si cald iarna...ca sa nu mai zic de boxa, unde sunt cam 16° vara. 

 

Azi am fost cu Sheela la vaccin...acum e cam molesita, doarme in gradina pe fotoliul de sub masa, la umbra...si are acnee in barba  [fal] eu am zis ca si-a bagat barba pe undeva si are spini...de unde, e acnee...Marcia mi-a zis, dar nu am crezut-o....mi-a dat niste pads cu o solutie pe ele, tb sa o frec in barba zilnic  [:D]

 

O seara faina sa aveti, tb sa ma duc sa o iau pe cumnata, avem de finalizat un proiect important  [ph34r]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...