Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Superb. Cata verdeață (și liniște, aer curat la pachet cu asta) ...cred ca ești tare mulțumită și liniștită în noua ta  căsuța. Nu te-am întrebat sau poate ai scris și mi-a scăpat mie, CCS e și el mulțumit de cum a ieșit totul, având în vedere ca te-ai luptat și necăjit singura cu multe chestii? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Superb. Cata verdeață (și liniște, aer curat la pachet cu asta) ...cred ca ești tare mulțumită și liniștită în noua ta  căsuța. Nu te-am întrebat sau poate ai scris și mi-a scăpat mie, CCS e și el mulțumit de cum a ieșit totul, având în vedere ca te-ai luptat și necăjit singura cu multe chestii? 

Oh, e  foarte fericit!

A spus ca el cand a plecat a lasat o casa si la intoarcere a gasit un camin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos, Viviana! Chiar dacă nu sunt copil, ma bucur ca și unul la vederea curcubeului, deci mulțumesc :). 
 

Strumphi ma bucur ca Sophia e bine. Tu cum mai ești? 

 

Eu mi-am luat un mobil nou și îl piscalesc acum, transfer datele de pe vechiul. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

cine vrea cafea? Ori preferati ceai negru cu aroma de biscuiti? [:D] 

 

Ghici cine e cu ceaiul in casa mea?  [:-)))]  E indragostit de ceaiul ala, chiar miroase a biscuiti. E 2 in 1 ceaiul asta, nu ii mai trebuie biscuiti pe langa ceai.  [pk]

 

Eu am stat putin pe prag la cafea, am admirat natura  [il]  albinutele deja-s la treaba, zumzaie cu spor, pasarelele care mai frumos canta.... mai trece cate un avion din cand in cand, un elicopter... ca la Londra. Ma dezobisnuisem de avioane deasupra casei, acum iar incet incet au inceput. Si nu, nu stau langa aeroport si nici pe vreun culoar... dar cand nu le poate ateriza pe Heathrow pe aici le invarte sa isi astepte randul. Oricum, mai bine decat la Windsor! [:-)))]  Saraca Regina, acolo e acum in carantina si nu-i tihneste, ca acolo chiar ii zboara avioanele deasupra steagurilor castelului.  [fri] Stiti gluma aia cu americanii care au intrebat-o pe Regina de ce si-a facut castel langa aeroport!?  [:-)))]  [:-)))]

 

E liniste la mine in casa, Sophia doarme, Mr. e pe baricade de la 6.30 [alcool]  Eu sincer chiar am nevoie sa ma uit pe telefon sa vad ce zi si data e ca eu nu mai stiu. M-a innebunit Mr. cu programul lui de fabrica [smulgpar]  [:-)))]  Cu zile libere in mijlocul saptamanii, cu program care mai stricat... e totul o harababura. L-am pus sa-mi printeze schema cu liberele de aici inainte sa stiu si eu cum ma organizez, mai ales ca de pe 1 Iunie ne da voie Boris sa iesim din case si toate organizatiile de heritage la care avem abonamente incep usor usor sa redeschida gradinile si parcurile  [biz]  Yay! Me very happy!!! Very!!!  [disco] Castelele si casele nu le deschid inca, mai greu cu one way system.... mai dureaza pana se organizeaza, dar speram pana la sfarsitul verii sa putem iar vizita nu numai gradini, dar si castele. 

 

Viviana, foarte frumos la voi acolo!  [il]  Ce frumos a spus CCS despre casa! Cand vine acasa? 

 

Mihaela [flo2] , nu pot sa ma laud ca-s foarte bine, dar mai ok decat am fost. Am bagat aseara iar o tura buna de bicla, asta dupa ce miercuri mi-a fost rau de nu puteam sa tin capul drept sa merg prin casa.  Ma bucur ca te-ai impacat cu Silvia. Diana cum e la job? Nu stiu daca ne-ai spus ce face acum pe insula ori m-a lasat pe mine de tot memoria?

 

Aminna, voiam sa te intreb cum a slabit prietenul tau 21 kile in 2 luni? ori chiar mai putin de 2 luni?  [fri]  Mi-ai facut pofta de placinta cu mere! [pofticios] 

 

Roli, mai plecati in vacanta peste hotare? V-ati hotarat pe vreun traseu? Ai redeschis magazinul? Sa fie cu spor daca da!  [:)]

 

Laura25, incep ai tai copii scoala saptamana viitoare? Am citit printre randuri ceva pe undeva de nici nu-mi mai aduc aminte pe unde ca cei de clasa a VIII a merg la scoala? Cand se incheie anul? Mi-a placut aia cu "ia vezi"  [:-)))]  nici nu zici ca suntem din acelasi judet. Mama tot asa ne zicea cand saream calul  [bib]

 

Ioana, cum te mai simti? ai incercat ceva din ce ti-au spus pinguinele? [flo] Imi pare rau de vacanta voastra ratata in Mallorca, noi trebuia sa fi fost la Berlin saptamana asta.

 

Anja, te-ai mai odihnit?  [pup]  super ca ai scapat de sefa aia, sper ca o inlocuieste cineva mai ok! 

 

Silvi8, i-am spus mandrei ca a primit Crina scrisoarea! A tresarit de bucurie si numai nu tropaia  [:D]  abia asteapta sa primeasca raspuns!  Sper ca a inteles Crina scrisul mandrei  [ascuns]

 

Otilia, inca gradinaresti?  [8D]  cand vedem poze cu gradina? Ce fac fetele? S-au intors toate la scoala? S-au redeschis granitele la voi? 

 

Marion, sper ca e ok copilul cu alergia, dar la cat polen e acum in aer cu toate florile... Domnisoara e ultimul an de scoala? Am inteles bine ca intra la liceu din toamna? Eu nu am gradina facuta dupa un plan, eu am mostenit trandafirii si dafinul care e cam scapat de sub control  [doh] dar grecul de la care am cumparat casa a pus trandafirii aia cam fara coordonare, asa i-am lasat si eu ... E o diferenta enorma de cum arata gradina acum 10 ani si cum arata acum, adica jungla. Ma astept sa sara Tarzan intr-o zi de pe vreo creanga!  [mariaj]  [:-)))]

 

Daniela, tu iar bizi?  [soricel]  cand pleci pe campii, ori nu ti-e dor? 

 

Antmil, gata renovarile? Ma omori cu zile cu pozele cu mancarea ta de pe fb. Cand vin la tine la masa?  [bat]

 

Lauranico, inapoi la birou? cu cine lasi copiii acasa? 

 

Corina, cred ca nu are rost sa te intreb de job acum. Sotul tot in deplasare munceste?

 

Judoka, nu am sfaturi dar trag si eu cu ochiul la pinguinele cu experienta! Sper ca ado e mai ok si si-a cerut scuze. [:I]

 

Coca, te-ai intors la birou? au reinceput fetele scoala? 

 

Fleur, cu cine lasi baiatul daca ai reinceput lucrul? Il iei cu tine? Ti-ai reparat [bicla]

 

Velvet, cam tacuta in ultima vreme. Sper ca esti ok  [cupisi]

 

Danavio, ai inteles bine cu parul si scurtarea lui. Ea vrea dar ii pare rau dupa si precum nu ii mai pot reface parul la loc daca nu i-o placea, o mai aman dar nu stiu pana cand.  [roscatavant]

 

Michelle, calduri de astea de care zici de 40 grade nu-s ceva obisnuit la voi in California? Will cred ca a termina cu scoala pe anul asta ca asa parca imi aduc aminte ca termina de obicei pe la sfarsit de Mai? 

 

Rox, ai ceva reteta de vreun tort care nu necesita multa munca ori cunostinte, asa ca pentru mine? [barfa] m-am plictisit de cele pe care le fac mereu, as incerca ceva nou!

 

Mariana, iar ai plecat si ne-ai lasat cu ochii-n soare [:p] pai hai ca prea a fost scurta vizita!  [fum]

 

Glimmer oare ce mai bucutareste? ori gradinareste?  [detectiv]

 

Moon cred e bizi cu bebelusa [fetita]  

 

Micky oare ce mai face?  sper ca-s bine cu totii.

 

Monica, te-ai saturat de plimbare? ce fac fetele?  au reinceput sporturile?

 

Ella, cum e Marcia? I-a trecut supararea?  [flo2]  Cand vad cate planuri faci si cata energie ai, ma intreb daca nu cumva cu adevarat esti pe Duracell?  [:-)))]

 

rall, mi-e dor de pozele tale faine de vara si nu numai!  cum merge afacerea? Cookie e sales assistant?  [cutu]

 

Uf... sper ca mi-am adus aminte de toate pinguinele. Daca am uitat pe careva, dati vina pe neuronul obosit!   [jongleur]

 

 

Sa salvez polologhia ca ar fi si pacat sa o pierd daca vine Ioana si imi tranteste usa in freza pana dau send, ca eu tot crosetez la ea de vreo ora sa tot fie!  [batcap] Deh batranetile...   [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini 

 

Marcia zice ca Sheela e la pubertate, de-aia are acnee  [:-)))] a implinit 2 ani in mai...o tot alearga un motan....ea e castrata, motanul la fel...a intrat de cateva ori in casa, v-am povestit de el...e uratel, slab si cu pisicioare lungi...Sheela are 3 kg, Louis avea 5.5...dar ea e mai micuta...ieri a dormit toata ziua, azi noapte la fel, la Marcia intai, apoi la picioarele mele pana la 9...de obicei se trezeste cu Marco la 6 si merge afara (el ii deschide usita ei)...astazi insa nu a vrut.

 

Azi merg la cumparaturi, fac si bagajul pt duminica...maine merg cu cumnata la cumparaturi...iar duminica plecam la relaxare  [pk] luni facem o drumetie la lac, vremea e frumoasa si ar fi pacat sa ratam plimbarea.

 

La noi sunt 20 infectii noi fata de ieri, in general zilnic sunt intre 10 si 30.

 

Imi povestea cineva ca dupa ce s-au redeschis magazinele, in sambata de dupa, IKEA din orasul de langa noi a avut cele mai mari vanzari din toata lumea  [fal] tot in sambata aia, la mall-ul din alt oras de langa noi, se statea 2 ore la coada la intrare  [batcap] sincer nu as fi asteptat atat, nici sa fiu platita...magazinele sunt multumite, au cam recuperat ce au pierdut in cele 2 luni cat au fost inchise; vanzarile au fost ca in perioada Craciunului.

 

Mi-a ajuns ieri geaca turcoaz, e ft frumoasa; o iau cu mine duminica.

 

Viv, am uitat sa scriu, ma bucur ca a ajuns vederea  [il]

 

Ioana, nu faci capitol nou?  [flo2]

 

Weekend fain sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumf, mă bucur că Sophia e mai bine. Sper să te lase și pe tine durerile dacă te reîntorci la biciclit :P. Mie nu mi-e dor de plecat pe coclaurii patriei, chiar deloc. Mi-e dor în schimb de ai mei, nu i-am mai văzut din februarie cred :(.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmm.. am facut poze cu aparatul foto la gradina si flori si vreau sa le descarc, dar laptopul meu nu vede SD ul ori nu stiu ce naiba are. Grrr... mai incerc odata si apoi o las balta. Si eu care eram toata happy ca am revenit la pasiunea fotografierii cu apartul foto, ca prea m-am obisnuit sa fac poze cu telefonul si desi am 2 aparate Canon nu le folosesc deloc. [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna de pe terasa, la soare/umbra. La soare e prea cald și in ultimii ani (de când cu insolația) nu mai sunt tare prietena cu el, la umbra e puțin răcoare, așa ca sunt jumate la umbra și jumate la soare. 

Încep sa ma obisbuiesc cu noul mobil, e ceva mai mare decât anteriorul dar are funcțiuni mai simple. E tot Apple deci nu mari schimbări. Acum trebuie sa îl vând pe cel vechi. :)
 

Mesterii au început la casa, au reparat tencuiala și azi ar trebui sa vina zugravul dar încă nu s-a arătat. 
Vor vopsi și părțile metalice și tâmplăria de sub acoperiș. 

Avem și oferta Pt baia de jos, o vom accepta. Abia aștept sa avem baie noua și jos! 

 

Strumphi, Diana e Ok cu jobul, nu e mare lucru dar ii asigura traiul și confortul zilnic, pana in Octombrie. După, va vedea. Nu știe acum. Lucrează in același loc unde a lucrat ultima data înainte sa își ia lumea in cap :). La firma care administrează locuințele închiriate de la regiune. Pentru ceea ce face e plătită bine și e mulțumită Pt moment. 

 

Silvia din păcate nu va avea job, nici prietenul ei. Deși inițial fuseseră acceptați. Însă foarte multe evenimente au fost anulate, pe insula. Sunt mulți tineri care nu mai au job...

Macar se vor odihni, chiar dacă buzunarele vor fi goale. 

 

Azi am in plan mâncare, plimbare sau alergare, sa văd cum ma simt mai dupamasa. As și picta puțin, sa termin tabloul dar nu știu când vine zugravul și nu vreau sa ies cu toată șandramaua afara. 

 

Zi frumoasa va doresc! 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...