Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi in străinătate nu putem pleca, e interzis (nu chiar, dar dacă se întâmpla ceva nu te ajuta țara sa vii înapoi) pana in 15 Iulie. Concediul nostru se termina in 13 Iulie. 
 

Așteptam încă sa vedem ce hotărâtre iau in legătura cu concediile in țara. Trebuia sa anunte azi dar au anunțat ca nu sunt gata, va fi săptămâna viitoare. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dar se poate calatori in Ro oricum? Nu era numai in zona metropolitana? S-a deschis Pt concedii?

 

Da, de la 1 iunie se va putea circula liber peste tot, fără restricții sau declarații. 

Se poate ieși și acum din zona metropolitană, dar cu acea declarație completata și semnata. Asa am fost noi săptămâna trecută la Ikea Băneasa, venind din Ploiești. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, și acum poți merge oriunde, dar cu declarație (încă 3 zile cu ziua de azi), poți bifa ca mergi în drumeție, de exemplu. Asa au procedat cei care au ajuns la mare sau munte, începând cu 15 mai, când am ieșit din starea de urgenta și am intrat în cea de alerta. Cum crezi ca au ajuns unii credincioși din alte orase/zone, la învierea 2.0 de la Constanța? Tot cu acea declarație, evident mincinoasă. Ca participarea la slujbe religioase nu e printre motivele pentru care ai voie sa te deplasezi în alta localitate, în afara zonei metropolitane. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu in străinătate nu am curaj sa merg, nu acum. Mi-e frica sa ma îmbolnăvesc acolo. Chiar și dacă s-ar putea, nu m-as duce. 
 

Daca ne vor lasa la noi, vom merge, poate. Avem rețineri Pt ca suntem legati de vapor, pe care nu poți sa te urci dacă ești bolnav. Și nu am chef sa zac într-un spital in țara...sau al meu...Dacă am sta undeva unde am depinde numai de mașina sa ajungem acasa, ar fi altceva. 
Am trecut deja peste faptul ca Von sta acasa o luna de zile, am fost suparata dar mi-a trecut. Nu e un capăt de țara, vom merge când se va putea. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma satur niciodata de plimbari, ma saturasem de stat in casa si iesit pe langa bloc, si atunci cu declaratie pe proprie raspundere.

 

Cu sportul.... am un mare of, ca dau voie pt cantonamentele si antrenamentele sportivilor de performanta, insa pt copii nu au zis nimic, daca se poate face sau nu. Fetele de ex, care fac atletism, ar fi facut in aer liber, sunt cativa copii, ii punea la distanta si aia era. Asa, bine ca se intalnesc cu zecile la gratare, la inmormantari de fete bisericesti etc. Stadionul e destul de mare si nu era aglomerat nici inainte de pandemie, adica ar fi fost loc. Lor le lipseste activitatea sportiva, mai ales ca e frumos afara, cald, scoala (online) e pe sfarsite...

 

 

Monica, te-ai saturat de plimbare? ce fac fetele?  au reinceput sporturile?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...