Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Antenele 5 G si pandemia de conspiratii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 77
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mvaiii, azi am avut ghinionul sa dau peste o persoana care crede cu tărie în toate fake news-urile și conspirațiile legate de pandemie. Efectiv mi s-a strâns stomacul de fanatismul cu care își susține ideile. E atât de îndobitocit de porcăriile de pe net, încât a ajuns sa creadă cu tărie într-un articol din timesnewroman, care se știe ca e o publicație tip pamflet.

Iată și articolul respectiv:

https://www.timesnewroman.ro/it-stiinta/un-paznic-a-pus-din-greseala-termometrul-pe-modul-letal-si-a-ucis-3-clienti

Ma îngrozește câți alții ca el exista, cât de ușor de manipulat sunt acești oameni, care pe deasupra mai au și drept de vot... Nu ne mai facem bine nici într-o suta de ani... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mvaiii, azi am avut ghinionul sa dau peste o persoana care crede cu tărie în toate fake news-urile și conspirațiile legate de pandemie. Efectiv mi s-a strâns stomacul de fanatismul cu care își susține ideile. E atât de îndobitocit de porcăriile de pe net, încât a ajuns sa creadă cu tărie într-un articol din timesnewroman, care se știe ca e o publicație tip pamflet.

Iată și articolul respectiv:

https://www.timesnewroman.ro/it-stiinta/un-paznic-a-pus-din-greseala-termometrul-pe-modul-letal-si-a-ucis-3-clienti

Ma îngrozește câți alții ca el exista, cât de ușor de manipulat sunt acești oameni, care pe deasupra mai au și drept de vot... Nu ne mai facem bine nici într-o suta de ani... 

Merita consumul personal?  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, evident ca nu. Dar mi-a lăsat un gust amar. Una e când citești pe net astfel de opinii vehiculate de diverse persoane, alta e când întâlnești in carne și oase un astfel de specimen, pe care nimeni și nimic nu-l poate convinge ca este într-o eroare totala. De noaptea mintii, ce sa mai zic... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nuuuuu creeeeed.....

 

Jur ca asa e. Avea feisbucu' plin de toate conspirațiile posibile, cu 5g, cu covid, cu termoscanarea și ciparea, printre care și articolul din tnr, despre care el era convins ca e adevărat, ca s-a întâmplat, dar ca presa și televiziunile au fost reduse la tăcere, sa nu se afle.

Un adevărat delir, frate cu cel mistic... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...