Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Hobby - muzica


geniest

Recommended Posts

Buna ziua,

 

fiul meu (16 ani) si-ar dori de ziua lui...clape...

Ii place muzica, stie putin si la chitara clasica insa nu e atat de tenace precum mi-as dori. Rugamintea mea este sa-mi recomandati, daca stiti, un instrument de genul asta pentru un incepator. Nu stiu exact ce anume trebuie sa fie, nu ma pricep deloc.

 

Multumesc pentru orice fel de idee.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

am mai avut un subiect din asta acu ceva timp, eu am de dat urmatoarele recomandari:

 

Yamaha: PSR E 263

 

Casio CTK 2500

 

Korg: B2N 

 

ce buget ai? se gasesc si multe variante second hand pe olx, okazii. in stare buna si cu preturi decente. intotdeauna e de preferat un instrument de calitate second hand decat unul nou cu specificatii slabe (clape slabe, fara opozitie in apasare, sunet distorsionat, etc)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu cumpara in orb :). Cauta review-uri pe net - mai ales in engleza. Daca te hotarasti la ceva modele te pot ajuta daca doresti.

 

Korg e in buget (ma rog, depaseste cu 50 de lei :) ): https://kytary.ro/korg-b2n/HN206315/

 

desi Yamaha e putin mai jos - aproxjmativ 1300 - are doar 66 de clape si e depasita cam repede de elevii pasionati. Korg-ul merita pe deplin cei 200 de lei in plus

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...